Naujausios žinios

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos staigus ir užtikrintas šuolis

„Širvio“ informacija

Lietuvos gimnazijų asociacijos taryba sudarė gimnazijų, kurias kasmet baigia ne mažiau nei 20 mokinių ir kurios nuosekliai nuo 2014 m. kyla žurnalo „Reitingai“ sudaromuose reitinguose, sąrašą. Ir tai ne jokios elitinės didmiesčių mokyklos, o rajonų ir mažų miestelių. Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazija šiame reitinguojamų gimnazijų sąraše per šešerius metus iš 201 vietos pakilo į penkiasdešimtąją.

Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazija atsidūrė tarp tokių išskirtinių kaip Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko, Naujosios Akmenės Ramučių, Raseinių rajono Ariogalos, Tauragės Žalgirių, Molėtų, Kauno rajono Raudondvario, Lazdijų rajono Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus, Panevėžio rajono Velžio, Visagino „Atgimimo“, Klaipėdos „Žemynos“ ir kitų gimnazijų. Anksčiau iš daugelio jų bėgdavo vaikai į aplinkinių miestų mokyklas, nūdien situacija atvirkštinė.

Šiemet reitingų sudarytojai pažvelgė ne į „žodžių simfoniją“, o į mokyklų kišenę – kiek lėšų tenka vieno mokinio ugdymui ir išlaikymui per metus ir kaip tai koreliuoja su mokymosi rezultatais. Daugiausia pinigų – tiek iš valstybės, tiek iš savivaldybės biudžetų – tenka mokyklos, kuri yra 314 vietoje iš 356-ių, vienam mokiniui. Tai – 6005 eurai. O pirmaujančiose šis rodiklis dažnai nesiekia ir 2000 eurų per metus.

reitingai.web

„Nuosekli rezultatų analizė iškeltas mokyklos pažangos tikslas, tikslui pasiekti sutelkta komanda, mokytojų meistrystė ir sveika profesinė „agresija“ bei mokytojams suteikta laisvė rinktis ugdymo metodus, užduočių mokiniams diferencijavimas, individualios mokinio pažangos stebėjimas, konsultacijos mokiniams patogiu laiku, o mokytojams apmokėjimas už realiai konsultuotus vaikus, o ne už „išbūtas“ valandas. Štai tokia visų kalbintų mokyklų vadovų, kurių vadovaujamos gimnazijos pakilo iš žemiausios lygos į viduriniąją bei aukščiausiąją sėkmės paslaptis“, – rašoma žurnalo „Reitingai“ feisbuko paskyroje.

Pasirodo, šie vadybiniai pokyčiai gimnazijoms nebuvo lengvi. L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorė Audronė Buzienė pripažįsta, kad pradžia buvo sudėtinga. Maždaug 2014 m., pasak direktorės, širvintiškiai savo vaikus vežiodavo mokytis į bemaž už 30 km esančią Ukmergę. O štai rezultatas – šiandien Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazija yra 50 tarp 369 „neatrankinių“ šalies mokyklų.

„Jeigu gyventume įprastu ritmu, šiandien [05-07 – red. pastaba] būtume šventę „Gimnazijos dieną 2020“. Šiuo metu kiekvienas daug ką iš naujo pervertiname savo gyvenime ir kitaip suprantame. Kaip niekada aišku, kokios svarbios ir reikšmingos yra gimnazijos tradicijos, kokia ypatinga vertybė yra mūsų realus bendravimas ir kaip mums vieniems kitų trūksta šiuo metu. Sveikindama gimnazijos bendruomenę su „Gimnazijos diena“, dalinuosi mums visiems gera žinia. Šių metų gimnazijų, kurios neatsirenka mokinių, reitinge esame penkiasdešimti. Ačiū mokytojams, 71-osios laidos abiturientams, jų tėveliams (globėjams, rūpintojams)“, – aukštu pasiekimu džiaugiasi gimnazijos direktorė A. Buzienė.

Iš tikrųjų kiekviena gimnazija, vadovaudamasi reitingais, per pastaruosius penketą – šešetą metų kaip feniksas išbrido iš autsaiderių lygos ir parodo, kad ryžtingai ir efektyviai dirbant, nepasiduodant talžymui, galima pasiekti iš kojų verčiančių rezultatų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*