Naujausios žinios

Lavinamieji žaidimai 6-12 mėn. mažyliui

Rašo tinklaraštininkė, 3 vaikų mama Akvilė Nistelė, www.auginustebukla.lt

Antrąjį gyvenimo pusmetį kūdikiai visai nebepanašūs į bejėges būtybes, jie tampa judrūs, be galo smalsūs,  kviečiantys savo tėvus kartu žaisti ir padėti pažinti pasaulį.

Stambioji motorika

Šį gyvenimo pusmetį kūdikiai dažniausiai jau puikiai ropoja, stojasi, bando žengti pirmuosius žingsnelius. Tačiau ne visi pradeda vaikščioti iki pirmojo gimtadienio. Moksliškai įrodyta, jog vaikščiojimas ir tolesnis IQ nėra susiję (anksti pradėjęs vaikščioti vaikas nebūtinai bus protingesnis, ar vėliau pradėjęs vaikščioti – mažiau protingas). Nereikėtų vaiko spausti, stengtis, kad jis kuo anksčiau žengtų pirmąjį savarankišką žingsniuką. Tai nutiks tuomet, kai vaikutis bus pasiruošęs.
Vedžiojant vaiką už rankyčių, jo neskatinate anksčiau pradėti vaikščioti. Galite saikingai vedžioti, jei patinka, bet naudos nebus (dažnai ir patys kūdikiai to nemėgsta). O vaiko koordinaciją ir pusiausvyrą lavina savarankiškas vaikščiojimas laikantis už baldų, palei sieną, fiziškai kūną stiprina ilgi ropojimo atstumai su kliūtimis. O kol kūdikis dar neropoja, laikykite jį kuo dažniau ant grindų, žaisliukais skatinkite šliaužti į priekį.

Ropojantiems kūdikiams tinka:

  • Įvairūs tuneliai, padaryti iš dėžių, patiesalų, panaudojus stalus, kėdes ir pan.
  • Kelias su kliūtimis, kuriomis gali tapti pagalvėlės, dėžės, pakylos. Priešais geidžiamą daiktą padėkite pagalvėlių, kurias turi įveikti.
  • Vaikščiojimas tarp kėdžių. Ant jų padėkite viliojančių žaisliukų, kurie skatins vaikščioti nuo vienos kėdės iki kitos.
  • Palei sieną paskatinsite kūdikį vaikščioti, jei ant jos pakabinsite paveiksliukų. Rekomenduoju pagaminti lėkštes su makaronais. Naudinga bus ir mažiesiems pirštukams. Klijai – lipalas. Prisiklijuoja labai tvirtai. O ant sienos paveikslėlius priklijuoti dvipuse lipnia  juosta (kai jų nebereiks, juosta lengvai nuo sienos nusivalo pakaitinus plaukų džiovintuvu). Skatinkite kūdikį palei sieną vaikščiotų į abi puses.

Visą straipsnį, pamokėlių nuotraukas, daugiau informacijos ir patarimų mamytėms ieškokite svetainėje sumanimama.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*