Naujausios žinios

Lemtingi sutapimai

Ne kartą psichologai aiškino, kad niekas nevyksta be priežasties ir nė vienas poelgis negali būti nepaaiškintas. Kažkaip pradedu jais abejoti. O abejones sustiprino toks visai nežymus, bet gan lemtingas sutapimas.

Štai balandžio dvyliktąją Širvintų rajono savivaldybės tinklalapyje paviešinta informacija, kad Širvintų rajono savivaldybės administracijos kolektyvas ir įstaigų vadovai susirinko padėkoti Savivaldybės mero pavaduotojai už 4 bendro darbo metus. Į šias pareigas vicemerė buvo išrinkta nuo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos. Tik nepaminėta, kad dėl šio posto iš tos partijos ir buvo pašalinta. Skambėjo gausybė gražių žodžių bei linkėjimų iš didžiai pagerbtų asmenų bei saviškių. Na, dar neteko skaityti apie tokias pompastiškas bei sureikšmintas kitų kadencijų vicemerų išlydėtuves.

Informacijoje tarsi užkoduota žinutė, girdi, kokia nuostabi, darbšti ir nepakeičiama buvo toji vicemerė. Kaip dabar išgyvens be tokios darbštuolės Savivaldybė ir kitos jai pavaldžios įstaigos. Sunku joms bus be jos.

Tik štai po kelių dienų kaip iš dangaus nusileido kita informacija. Jau balandžio 15 dieną Širvintų meno mokykla skelbė konkursą direktoriaus pavaduotojo ugdymui pareigoms užimti. Ir pamanyk tu man, koks lemtingas sutapimas, reikalavimai pareigybei tiesiog idealiai tinka mūsų išlydėtajai vicei. Norintys tapti direktoriaus pavaduotoju turi turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, o privalumas – muzikos arba dailės dalykas, turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą. O išmanyti reikia tiek, kiek vicė, valdžios manymu, išmano. Pretendentas bus atrenkamas atliekant testą žodžiu.

Per išlydėtuves merė Živilė Pinskuvienė ir kiti linkėjo vicemerei didžiausios sėkmės naujose veiklose ir dėkojo už visapusišką palaikymą bei stiprybę. Buvo paminėta ir vicemerės drąsa. Tik nelabai suprantu, kurioje vietoje ji pasireiškė, ar puolant tuos, kurie nepatogūs, ar nepaklūstant partijos, kurios dėka tame poste ir atsidūrė, vadovams.

Nesu aiškiaregė, bet vaizduotė piešia sceną, kaip vienintelė darbščiausioji ir drąsiausioji pretendentė keliauja laikyti testo žodžių ir… O dangau, ji išlaiko! Ir pasitaikyk tu man tokiems lemtingiems sutapimams gyvenime. Štai vėl Savivaldybės teritorijoje šventė. Ji sugebėjo neprarasti tokio reikalingo ir svarbaus padėjėjo. Kas, jei ne ji, klausys komandos „fas“, kas, jei ne ji, puls nedorėlius skundikus, kas, jei ne ji, rašys skundą po skundo visoms instancijoms ant nepaklususių bei neišverstakailių, kas, jei ne ji, naudodamasi padėtimi, išgaus saugomą asmens duomenų informaciją, kas, jei ne ji… Sakinį galite pabaigti patys, manau, kiekvienas jūsų turi po savo pabaigą. Aš žinau tik viena – vadovai jau nuo seno turėjo papildomas „rankas“ tam, kad nesiteptų savųjų.

Čia tik mano nuomonė, ji gali būti ir klaidinga. Gal čia tikrai tik lemtingas sutapimas ir buvusi vicemerė neužims kiek žemesnių pozicijų bei netaps vicedirektore.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*