Naujausios žinios

„Esame čia, kur viskas prasidėjo“

Laura Kirtiklienė

Širvintų mieste choro „Dermė“ kvietimu svečiavosi „Bakkens Kor“ choras iš Danijos Albertslund miesto. Choro meno vadovas ir dirigentas – Morten Praem. 

Pažintis su „Bakkens Kor“ choru prasidėjo visai atsitiktinai, kai buvusi širvintiškė Dileta Jankūnaitė Salman, susipažinusi su danų choro atstovu, pasiūlė užmegzti bendradarbiavimo tarp chorų ryšius. Po ilgo bendravimo laiškais, danų choras 25-erių metų jubiliejų nusprendė švęsti ten, kur ir kilo mintis susikurti – Lietuvoje.

Chore dainuoja 35 dainininkai mėgėjai. Repertuare dominuoja ritmiškos, linksmos dainos, klasikiniai kūriniai. Mišrus choras „Dermė“ ir Širvintų parapijiečiai sekmadienį, spalio 11-ąją, po Šv. Mišių turėjo puikią progą pasiklausyti „Bakkens Kor“ choro atliekamų dainų, aranžuotų pagal senas norvegų dainas, taip pat Karlo Nilseno, Hanso Hanseno, Jeppe Aakjero, Haraldo Bergstedto, N. F. S. Grundtvigo tekstais ir muzika parašytų dainų. Choras „Dermė“ svečius ir parapijiečius Šv. Mišių metu nustebino lotyniškai giedodami giesmes:  Kyrie, Gloria, O sacrum convivium, Sanctus, Agnus Dei, Confitemini Domino. Jubiliejinį koncertą chorai vainikavo dainuodami aleliuja, J. Pauliukonio ir D. Miliukienės dainą  „Širvinta“, Siyahamba („Mes keliaujam Dievo apšviesti“).

Dviejų chorų, galima sakyti ir dviejų šalių atstovų, pažintis tęsėsi prie paminklo „Motina“ ir Kernavėje ant piliakalnių, apžiūrint  I. Užkurnio medinių skulptūrų parodą ir galeriją „Šulinys“, aktyviai klausantis Kernavės filialo folkloro ansamblio „Medgrinda“ koncerto.

„Mums labai malonu po 25-erių metų vėl sugrįžti į Lietuvą ir būti čia, kur viskas prasidėjo. Nors jau nesame tokie jauni, tačiau jaučiame malonumą eiti gatvėmis ir dainuoti, kaip kadaise“, kalbėjo danų choro  „Bakkens Kor“ vadovas Morten Praem. Kunigas L. Klimas paantrino svečiui ir pridūrė, kad Dievo malonė yra klausytis muzikos. Choro „Dermė“ prezidentė R. Pauliukonienė buvo labai dėkinga kun. L. Klimui, kad leido koncertą suorganizuoti Širvintų bažnyčioje, vargonininkui Sigitui Kirtikliui – už bendradarbiavimą, svečiams – už gražią šventę Širvintų žmonėms.

Virginijaus Sarpausko nuotraukos

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*