Naujausios žinios

Lietuvoje paskelbtas karantinas. Ką būtina žinoti

Asociatyvi nuotrauka

Parengė
Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Šeštadienio vakare Visuomenės informavimo grupė pranešė, kad atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė per neeilinį posėdį nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Šalyje pradėjo veikti trumpasis numeris – Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Gyventojams būtina žinoti, kad dėl karantino įsigalioja šie ribojimai:

1. Draudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ir (ar) tarptautinis krovinių vežimas, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, diplomatus, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.

2. Draudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

3. Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-lika dienų privalo izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Už šio reikalavimo nepaisymą gresia atsakomybė.

4. Ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemestinio keleivinio transporto maršrutais intensyvumas. Leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

5. Draudžiamas kruizinių laivų patekimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

6. Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti taip pat kaip ir viešajame sektoriuje.

7. Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose. Draudžiami renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.
8. Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maistas gaminamas išsinešimui arba kitais būdais pristatomas gyventojams.

9. Draudžiamas parduotuvių, išskyrus maisto prekių; prekybos ir pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose; turgaviečių, išskyrus maisto, veikla, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams. Draudžiamas grožio paslaugų teikimas.

10. Draudžiamas kalinių lankymas.

11. Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.

12. Stabdoma ugdymo ir vaikų priežiūros proceso bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

Karantino metu sveikatos priežiūros įstaigų darbas taip pat bus ribojamas

1. Nurodoma atidėti planines operacijas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

2. Draudžiama lankyti pacientus, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų, gydančio gydytojo leidimu.

3. Ribojamas medicininės reabilitacijos paslaugų teikimas.

4. Nurodoma atidėti Odontologijos paslaugų teikimą, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

5. Ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas rekomenduojama teikti nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo-gydytojui konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos.

6. Nurodoma atidėti planines konsultacijas, diagnostines, profilaktines ir gydomąsias paslaugas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

7. Ribojamos Paslaugų namuose teikimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose.

8. Nurodoma atidėti profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymą.

9. Perorganizuoti planinius skiepijimus, numatant pacientų srautų valdymą.

10. Nurodoma perorganizuoti vaistinių veiklą siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.

Ribojamas socialinių paslaugų teikimas

Karantino laikotarpiu draudžiamas lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Kitose socialinių paslaugų įstaigose, kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.

Visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*