Naujausios žinios

Lietuvos šimtmečio mišką sodino ir širvintiškiai

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 2 d. laikraščio „Širvis“ 17-ame šių metų numeryje.

Praėjusį šeštadienį, balandžio 28 dieną, Seimo nariai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai Žeronių girininkijoje, Trakų rajone sodino Lietuvos šimtmečio mišką. Taip sutapo, kad širvintiškiai šią dieną Lietuvos šimtmečio proga taip pat sodino mišką. Jau vienuoliktąjį kartą Širvintų skyriaus socialdemokratai kartu su Valstybinių miškų urėdija, Ukmergės regioniniu padaliniu, Čiobiškio girininkija organizavo medelių sodinimo šventę. Šiemet miško sodinimo talka vyko Kazliškių miške, Čiobiškio seniūnijoje.

Į prasmingą talką susirinko gausus būrys jaunimo bei vaikų, lankančių Vileikiškių kaimo bendruomenės bei Musninkų „Aitvarai“ vaikų dienos centrus. Talkoje aktyviai dalyvavo ne tik socialdemokratų skyriaus nariai. Jiems šiemet talkino Širvintų „Bočiai“, Širvintų miesto bendruomenė, Šiaulių kaimo bendruomenė bei pavieniai miškų mylėtojai. Iš viso renginio organizatoriai priskaičiavo 69 talkininkus, tai net 9 dalyviais daugiau nei praėjusiais jubiliejiniais miško sodinimo talkos metais.

Nuolatiniai miško sodinimo talkininkai Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Sysas su žmona Irena ir šiemet nepraleido progos atiduoti duoklę gamtai. Šimtmečio mišką sodino Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Giedrius Jozonis ir Ana Kuznecovienė su antrosiomis pusėmis. A. Sysas kalbėjo, kad tą dieną per visą Lietuvą sodinta 400 hektarų miško, iš kurių 1 hektaras – Širvintų rajone.

Šis gausus būrys vieno hektaro plote pasodino net 4 000 eglučių. Pakalbintas Čiobiškio girininkijos atstovas Giedrius Povilaitis pasakoja, kad yra buvę talkų, kai dalyvavo daugiau kaip šimtas žmonių. Persodinti po talkos tenka nedaug. Kai vaikas lengvas, nestipriai užspaudžia pasodintą medelį, tuos būtina persodinti. Šios šventės idėjos autorius Širvintų rajone buvusios Kernavės girininkijos girininkas Rimas Kazlauskas talkoje nedalyvavo. Pakalbinti nuolatiniai miško sodinimo talkos dalyviai Irena ir Vytautas kalbėjo, kad jau dvejus metus iš eilės būtent jo dalyvavimo bei prisidėjimo prie šventės organizavimo labai trūksta.

Pirmą kartą į renginį atvykusi kurčiųjų draugijos narė Adolfina Burbaitė iš Vilniaus su anūku Tautvydu bei dukra Sonata, kuri vertėjavo gestų kalba, sakė, kad šis renginys labai patiko, juolab, kad medelius sodino pirmą kartą gyvenime. Viešnia patikino, kad taps nuolatine šios talkos dalyve.

Pirmą kartą šioje talkoje dalyvavęs Virginijus pasakojo, kad mišką sodino tik mokydamasis vidurinėje mokykloje. Jam buvo labai smagu sudalyvauti šimtmečio miško sodinime. Ilona sodinti miško Širvintų rajone taip pat atvyko iš Vilniaus. Ji pirmą kartą savo rankomis sodino medelį miške. „Tai kažkas nepaprasto, kažkas nuostabaus. Man labai patiko, jaučiuosi pakylėta, jaučiuosi tiesiog labai gerai. Stebiuosi, kiek jūsų rajone vyksta įdomių dalykų. Ketinu sudalyvauti miško sodinimo talkoje ir kitais metais, o neatsisakyčiau sudalyvauti ir kituose rajone vykstančiuose bendruomenių renginiuose,“ – kalbėjo Ilona.

Visi talkininkai buvo pavaišinti pietumis, kuriuos jau kelis metus iš eilės gamina Dmitrijus Fiodorovas su sūnumi Danieliumi iš organizacijos VšĮ „Tautos patriotai“. Šį kartą Dmitrijus su Danieliumi talkininkus maitino raugintų kopūstų sriuba bei grikių koše su mėsa.

Visiems talkininkams organizatoriai asmeniškai įteikė miško sodinimo liudijimus. Šiemet šventė nustebino naujovėmis. Mažiesiems suorganizuota loterija be pralošimų bei įvairios sportinės rungtys, kuriose kojas bei rankas galėjo pamiklinti tiek jaunieji talkininkai, tiek bočiai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*