Naujausios žinios

Merė pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitą

Renata Boreikaitė

Straipsnis buvo išspausdintas balandžio 4 d. laikraščio „Širvis“ 13-ame šių metų numeryje.

Paskutiniame, jau trečiame kovo mėnesio Tarybos posėdyje, praėjusių metų veiklos ataskaitas teikė Širvintų rajono savivaldybės švietimo, socialinių paslaugų, kultūros įstaigų bei Viešosios bibliotekos vadovai. Taryboje taip pat buvo pristatyta Administracijos direktoriaus bei Tarybos ir Mero praėjusių metų veiklos ataskaitos.

Merei Ž. Pinskuvienei pristačius savo ir Tarybos 2017 m. veiklos ataskaitos sprenimo projektą, klausimus kėlė tik Tarybos mažumos nariai. „2017 metų ataskaitoje yra projektų įgyvendinimo tikslai, užduotys, minimos kaimo teritorijos – Zibalų, Družų, Anciūnų, Alionių, – kuriose bus įrengtas apšvietimas. Pasižiūrėjus į 2016 m. ataskaitą, vėlgi tie patys projektai. Tai klausimas ar mes juos kada nors įgyendinsime, ar jie jau įgyvendinti? Pavyzdžiui, Zibalų gyvenvietėje 2014 metais yra įrengtas apšvietimas. Nežinau, ar mes galime tą gyvenvietę įtraukti kiekvienais metais į ataskaitą ir sakyti, kad tai mūsų praėjusių metų darbai. Praėjus ketveriems metams į ataskaitą įtraukti ir girtis dalykais, kurie jau seniai padaryti. 2016 m. ataskaitoje buvo Kielių bei Avižonių gyvenviečių planuojamas apšvietimas, 2017 m. mes planuose jau nebeturime tų gyvenviečių. Tai kam mes suteikiame viltį gyventojams… Jei mes planuojame atlikti tokius darbus, tai juos ir padarykime. Jeigu mes jų nesiruošiame daryti, tai reklamų šitoje vietoje neturėų būti. O klausimas yra toks – ką planuojame padaryti Zibalų gyvenvietėje ir kodėl ataskaitoje neliko Kielių ir Avižonių gyvenviečių apšvietimo projektų?“ – kalbėjo opozicijos atstovas V. Mateika.

Merė Ž. Pinskuvienė atsakė, kad šie projektai vis dar yra vertinami Nacionalinėje mokėjimų agentūroje ir tai tęsiasi nuo 2016 m.. Į V. Mateikos klausimą, kodėl Sveikatos apsaugos tema ataskaitoje yra tik keli sakiniai bei ar Širvintų rajonas yra sveikas ir jau neberūpi žmonių sveikata, ar jau Taryba neturi sveikatos srities vizijos, merė Ž. Pinskuvienė atsakė, kad žmonių sveikata rūpi, poliklinika puikiai tvarkosi ir plečia savo funkcijas, o ligoninė atlieka savo funkcijas be gyventojų nusiskundimų.

A.Kuznecovienė uždavė merei klausimą, kodėl 2017 metų ataskaitoje pagal Savivaldybės tarybos reglamentą nėra nieko įtraukta apie mero reprezentacines išlaidas ir taip jau yra trejetą metų. Merė atsakė, kad į šį klausimą Tarybos nariams jau yra atsakiusi raštu bei replikavo, kad tai nebuvo vykdoma iš anksčiau.

G.Jozonis paprašė išvardinti, kur buvo konkrečiai išleistos reprezentacijai skirtos lėšos. „Kiek buvo išleista, aš negalėčiau atsakyti, gal galėtų atsakyti Finansų skyriaus vedėja, bet šiais metais suplanuota apie 8 tūkstančius eurų,“ – atsakė Ž. Pinskuvienė. Merės ataskaitai pritarė 12 tarybos narių.

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*