Naujausios žinios

Mes mylim Lietuvą!

Tik įėjus į gimnaziją prieš akis  – langas, kuriame  geltonos, žalios, raudonos širdelės ir užrašas „Mes mylim Lietuvą!“. Taip prasideda rytas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti! Pirmos pamokos metu šauliai ir skautai, nešini gėlių puokštėmis ir žvakutėmis pagerbė kritusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Rimtis ir susikaupimas, tylos minutė skirti tiems, kurių palaikai ilsisi Širvintų kapinėse.   Rankų lenkimo varžybos, skirtos šiai progai,  įrodė, kad žinome ne tik istoriją, krašto praeitį, bet ir esame stiprūs. Jose dalyvavę I – IV klasių vaikinai vietas pasiskirstė taip: (iki 70 kg) I vietą iškovojo Karolis Mingėla, IIb kl., II vietą – Justinas Medutis, Id kl., III vietą – Audrius Juodis, IIa kl.; (virš 70 kg) I vieta atiteko Derikui Šotlandui, IVd kl., II vieta – Arminui Radžiūnui, IIIc kl., III vieta – Arnoldui Griniui, IVc klasė. Dainuojamosios poezijos teatras ir mokinių taryba Lietuvos valstybės atkūrimo  dienai paruošė  mini spektaklį  „ Iš miško brolių  gyvenimo“. Matėme, kaip meilė Tėvynei, šeimai, merginai persipynė su neapykanta priešams ir prievartai… Už renginį tariame ačiū  teatro vadovei Ligitai Varaneckienei, mokytojui  Arvydui  Golcui ir jo   gitaros studijos nariams, muzikos mokytojui Edvardui Čepanoniui ir jo ruoštiems dainininkams,  šokio mokytojai  Odetai  Žinienei ir jos šokėjoms.  Jautru, nuoširdu, bet kartu linksma ir gražu!   Pasirodo, kad ne tik mokame vaidinti, šokti, dainuoti, bet gebame ir piešti. II aukšte puikuojasi trečiokų  ir ketvirtokų  piešti Lietuvos valdovų ir jų žmonų portretai.  Parodą rengė ir  mokiniams padėjo piešimo mokytoja Jurgita Krušinskaitė.

Dalyvauti renginiuose už gimnazijos ribų ir garsinti jos  vardą – kiekvieno  mokinio garbės reikalas.  Krepšininkai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Romualdo Chmeliausko,  vasario 16 dieną dalyvavo Giedraičių miestelio bendruomenės krepšinio turnyre ir iškovojo III vietą. Triskart valio jiems! IIIbc klasių mokiniai, nusprendę šventę švęsti kitaip, su mokytoja E. Lipeikyje vyko į Vilnių, kur dalyvavo  smagioje sostinės ir Lietuvos moksleivių, mokytojų ir jaunimo eisenoje nuo Katedros aikštės iki Rasų kapinių. Iš senosios Lietuvos valstybės centro – Šventaragio slėnio, nuo Valdovo rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras – buvo einama pro Signatarų, poeto Kazio Bradūno namus, Pranciškaus Skorinos spaustuvę, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros vartus į Rasų kapines, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo. Tai kelias, jungiantis mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. Ėjome juo, kad nusilenktume protėviams ir prisimintume turintys savo namus istorijoje. Profesoriaus Vytauto Lansbergio  kalba sujaudino ir pakylėjo, pasijutome esantys viena tauta laisvoje valstybėje! Karšta arbata ir kareiviška košė Rotušės aikštėje dar niekada nebuvo tokia gardi, kaip tądien! Prezidentūra mus pasitiko vėliavų mišku ir nuoširdžiomis praeivių šypsenomis. Patikėkite, teigiamos emocijos ir gera nuotaika liejosi per kraštus!

Širvintų kultūros centre organizuotame renginyje mūsų gimnazistai ir mokytojai taip pat neliko nepastebėti – „Gyvybės ir mirties keliu“ bėgę dalyviai buvo apdovanoti, dainuojantys ir šokantys sulaukė gausių plojimų… Taigi – mes mylim Lietuvą!  O ar mylit ją Jūs?!

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Margarita Vaičelytė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*