Naujausios žinios

Metai baigiasi – projektai tęsiasi

Prieš pat didžiąsias šventes rinkosi Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos nariai bei jų globojami vaikučiai į baigiamąjį projekto „Tarpusavio santykių stiprinimas vaikų globėjų šeimose ir tarp vaikus globojančių šeimų“ įgyvendinimo renginį. Šiame renginyje globėjai aptarė nuveiktus 2018 m. darbus, aplankytas vietas, renginius, kuriuose dalyvavo. Juk ne kasdien ir ne kiekvienam nusišypso laimė sudalyvauti vasaros piknike su pačia Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ar iš arti pamatyti ir paduoti ranką ypatingam Lietuvos svečiui Popiežiui Pranciškui. Prisimintos ir šventės ar renginiai, praleisti kartu su bendraminčiais Širvintų rajone vaikus globojančiais žmonėmis.

Įgyvendintas projektas ypač svarbus buvo šiemet, kai globėjų statusą menkino ne tik netaktiški ar net bauginantys komentatorių pasisakymai po įvairiais straipsniais portaluose apie vaikų globą šeimose, bet net mūsų rajono aukščiausia galva – merė Ž. Pinskuvienė, neigiamai apibūdindama Širvintų rajono globėjus, drįso demonstratyviai prieš televizijos kameras kišti nuotrauką iš susitikimo su Seimo nare D. Šakaliene, kurioje du asmenys niekuo nesusiję su vaikų globa bei mažametis vaikas, kurio nuotrauką demonstruoti per televiziją leidimo globėjo nebuvo atsiklausta.

Bendri globėjų susitikimai meninės terapijos metu su vadove Ramune Šimiene bei konsultacijos su psichologe Kristina Široniene suteikė galimybę gauti visokeriopą pagalbą, kurios tokiomis dienomis ypač reikia globėjams. Socialinės-jaunimo darbuotojos Andželikos Bagočiūnienės paslaugos taip pat buvo vietoje ir laiku. Todėl kassavaitiniai susitikimai neprailgo, jie buvo turiningi, informatyvūs, naudingi ir jų nauda išliks ilgesniam laikui.

Tai antrasis organizacijos projektas, remiamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Bet ne vienintelis, kurį šiemet įgyvendino Globėjų draugija. Projektui įgyvendinti iš ministerijos buvo gauta 5 075 eurai. Iš pavadinimo jau galima suprasti, kad mokymus lankė tik tie, kurie savo šeimose globoja be biologinių tėvų globos likusius vaikus.

Po trumpo aptarimo ir įspūdžių apie projektą pasidalinimų į šventę susirinkę vaikai sulaukė ypatingų dovanėlių, kurias iš Vokietijos Lietuvos vaikams atsiuntė vokiečių vaikai. Dovanėlės surinktos su meile. Jose vaikai rado gausybę saldumynų, pieštukų, spalvinimo knygelių, stalo žaidimų bei švelnių ir pūkuotų minkštų žaislų. Šiemet dovanas globojamiems vaikams atsiuntė ir Šiaurės Airijos lietuvių bendruomenė. Jų atstovė Loreta Buožienė kiekvienais metais prisimena Širvintų rajono vaikučius ir atsiunčia surinktas iš bendruomenės narių dovanas džiaugdamasi, kad bent taip gali pradžiuginti savo tėvynainius.

Globėjų šeimų susibūrimo kulminacija – grojimo afrikietiškais būgnais pamoka. Šią pamoką vedė Martynas Sučyla. Pamokos metu būgnais mokytojas skatino dalyvius suprasti vienas kitą be žodžių. Šventės dalyviai išbandė skirtingus Afrikos būgnus: nuo paties mažiausio iki didžiausio Martyno atvežto būgno ir pasijuto tikrais muzikantais. Pamokos pradžioje padrikas būgnų mušimas palaipsniui virto ritmu, privertusiu apmąstyti praėjusių metų įvykius, veiklas bei pasvajoti apie projektų įgyvendinimus, kuriuos Širvintų vaikų globėjai dar nešioja savo galvose ir širdyse.

Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*