Naujausios žinios

MIESTO ŠVENTĖ PAPIRKO ŽMONIŲ ŠIRDIS

Šventės akimirkos

Liepos 20 d., šeštadienį, širvintiškiai šventė miesto 544-ąjį gimtadienį. Tądien tūlam rūpėjo ne tiek miesto istorija, jį kūrusios asmenybės, kiek pramogos, pirmą kartą vykęs maratonas, mugė ir, žinoma, žvaigždžių koncertas, na ir šiek tiek saviveiklininkų pasirodymai. Po šventės žmonės dalinosi gerais įspūdžiais, pakylėta nuotaika ir dėkojo organizatoriams.

Miestas per šventę buvo padalintas į kelias zonas: mugės, maratono, vaikų, pramogų, koncertų.

Miesto šventė prasidėjo pirmą kartą suorganizuotu bėgimo maratonu. 8 val. ryto startavo 128 maratono (42,195 km) ir pusmaratonio (21,098 km) bėgikai, vėliau laukė 5 bei 10 km bėgimas. O maratono šventė vainikuota šeimų ir vaikų bėgimu. Šeimų bėgime dalyvavo šeimos ne tik su paūgėjusiais vaikais, bet ir su naujagimiais.

Šeštadienį oras buvo dosnus prekiautojams. Mugė šurmuliavo nuo pat ryto. Kiekvienas galėjo įsigyti įvairių ekologiškų produktų, pramoninių prekių, tautodailininkų darbų, net sveikatai pagerinti papildų, buitinių, kūno priežiūros priemonių. Mugė stebino ne tik savo įvairumu, bet ir kainų didumu.

Šventėje taip pat daug dėmesio skirta mažiausiems jos dalyviams. Prie mažosios scenos, šalia Kultūros centro, veikė kūrybinės dirbtuvės, vaikai pasipuošė pieštais veidukais, pačių nusipintomis apyrankėmis. Visus nustebino Širvintų karatė do asociacijos „Kase ha“ programa. Beje, šios asociacijos nariai, pasipuošę savo apranga, dalyvavo ir vaikų bėgime. Taip pat vyko šokių valandėlė, buvo rodomas spektaklis „Mikė Pūkuotukas“. Mažuosius sukaustė iliuzionistas Algimantas Frankonis. Alėjoje dar buvo paruošti įvairiausi nemokami žaidimai vaikams ir paaugliams.

Šalia didžiosios scenos – batutų ir kitų pramogų karalystė. O čia jau vaikams džiaugsmas, o tėvams – galvos skausmas. Pramogos smagios, o dar smagesnės kainos pramogautojų nenubaidė. Ši karalystė skambėjo vaikų juoku ir krykštavimu.

Liūdniau atrodė didžioji scena 11 val. ryto, kai koncertą pradėjo saviveiklininkai: iš pradžių koncertavo medžiams, o vėliau vienas kitas klausytojas atsirado. Kyla klausimas, kodėl saviveiklininkai nesulaukė dėmesio? Gal dėl to, kad jų pasirodymui laikas netinkamas? Gal dėl to, kad mažėja išskirtinės muzikos mylėtojų? Gal tiesiog masinė kultūra ima viršų. Daug klausimų, bet ir atsakymų, manau, būtų ne vienas.

Vakaro programa dalyvių skaičiumi nurungė visos dienos veiklas. Kas skubėjo pasiklausyti operos solistų Eugenijaus Chrebtovo ir Tomo Pavilionio; kas žavėjosi „Sare Roma“ muzikos ir šokių vingriais. Aikštė buvo pilna, kai scenoje ošė „X Faktoriaus“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė ir Saulius Prūsaitis su grupe. Atrodė, kad Sauliui Prūsaičiui ir dainuoti nereikia, nes minia drauge su dainininku dainavo, jau šlageriais tampančias, jo dainas.

Šventės kulminacija – įspūdinga fejerverkų ir muzikos šou.

Po šventės socialiniuose tinkluose vieni šventę gyrė, kiti – gailėjosi joje nedalyvavę. Šventė buvo išties graži. Ir įtariu, kad papirko daugelio žmonių širdis. Akivaizdu, kad žmogui daug nereikia, tik duonos ir žaidimų.

Nuotraukos: V. Patinskienės, E. Žitlinsko, D. Titovo

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*