Naujausios žinios

Mikės Pūkuotuko nuotykiai Anciūnuose

Straipsnis buvo išspausdintas rugpjūčio 8 d. laikraščio „Širvis“ 31-ame šių metų numeryje.

Puikią ir saulėtą sekmadienio popietę gausus būrys rinkosi į Anciūnų kaimo bendruomenės kiemelį, kuriame buvo įrengtas lauko teatras. Kiemas pavirto Mikės Pūkuotuko pasauliu – Šimtamyle giria. Joje greta vienas kito įsikūrė kultiniai herojai geraširdis meškinas Mikė Pūkuotukas ir atlėpausis Paršelis, avilyje ant medžio dūzgė bitės, netoliese savo gūžtą susukusi snaudė išmintingoji Pelėda ir po girią šėlo kiti mažųjų vaikų numylėti brito Alan Alexander Milne sukurtos pasakos herojai.

Vaikų šventei Anciūnų kaimo bendruomenė pasiruošė itin kruopščiai ir apgalvotai. Kiemas buvo skoningai paverstas į teatrą su iš šieno spudulų sudėliotomis ir įvairiaspalviais užklotais papuoštomis žiūrovų kėdėmis bei scenoje akį traukiančia karietaite pilna minkštučių, pūkuotų ir žavingų meškinų. Herojai, puikiai suderinę kostiumus, veido kaukes bei grimą iš kart tik pasirodę lauko scenoje, sužavėjo mažuosius žiūrovus bei juos atlydėjusius suaugusiuosius. O ką kalbėt apie didžiulį rožinį batutą, prie kurio visos šventės metu driekėsi norinčių pašėlti vaikų eilė.

Mikę Pūkuotuką ir jo draugus Anciūnuose atgaivino Anciūnų kaimo bendruomenės pirmininko Gedimino Makausko ir bibliotekininkės Ritos Makauskienės vadovaujamo saviveiklininkų kolektyvo nariai. Šis kolektyvas jau ne vienerius metus savo puikiais spektakliais, skirtais tiek suaugusiems žiūrovams tiek vaikams, stebina ne tik anciūniškius. Iš spektaklių, sužavėti saviveiklininkų aktoriniais gabumais, spektaklio dekoracijomis bei scenos ir kostiumų puikiais deriniais, išvyksta ir rajono svečiai.

Renginio pradžioje į susirinkusius kreipėsi Zibalų Šv. Jurgio parapijos klebonas Egidijus Kazlauskas, kuris pasakojo apie tai, kad auginti vaiką reikia su meile, tikėjimu ir tuomet tėvai gali tikėtis, kad vaikas užaugs doras ir garbingas. Spektaklio žiūrovai buvo pakviesti ploti Aukščiausiajam iškėlus aukštai rankas virš galvų ir paprašyti, kad šventė praeitų sklandžiai ir be didelio lietaus.

Deja stipraus lietaus su perkūnija ir griaustiniu išvengti nepavyko. Vos Knysliukas vaikštinėdamas su skėčiu po medžiu su aviliu ištarė stebuklingus žodžius „Rodos lietus kaupiasi…“ iš kart prapliupo lyti. Tik lietus ištvermingųjų aktorių nepabaidė, pliaupiant lietui bei dundant dunduliui jie Šimtamylėje girioje toliau kūrė pasaką, kuri kaip ir kitos pasakos baigėsi gražiai ir laimingai.

Nuotraukos: Rimvydo Jauniaus Bagočiūno

„Širvio“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*