Naujausios žinios

Mindauginės kitaip

Nomedos Drazdienės piešinys

Visgi džiugu ant širdies, mielieji mano, kai matai, kad į tavo pamintijimus atsižvelgiama ir jie savotiškai įgyvendinami. Štai ne taip seniai tik papostringavau apie sporto jėgą ir jojo taikos nešimą ir prašom, didžiulis, vos ne tarptautinis renginys Širvintose. Ir kodėl ašai čia taip kuklinuosi, vos ne tarptautinis, žinoma, kad tarptautinis, tarpvalstybinis. Dalyvavo net Nyderlandai, čia kas nežino, tai tokia Olandija, josios karalystės atstovai kartu su NATO pajėgomis. Va į ką lygiuojasi mūsų priauganti karalystė – į Nyderlandus. Kaip skelbta skelbimuose, šventė skirta vaikams, mūsų šalies futbolo bendruomenei bei NATO pajėgose tarnaujantiems kariams. Ėmiausi lyginti į kurią kategoriją ašai tikčiau: į vaikų dar kaip ir per anksti, futbolo bendruomenei irgi nepriklausau, na o į NATO tarnaujančių karių gretas labai norėčiau pretenduoti, bet panašu, kad per vėlu. Taip supratau, kad ne „Tau, Martynai , mėlynas dangus“. Teko už tvoros paslankioti ir taip Mindaugo karūnavimo dieną atšvęsti. Na bet niekis, valdovė organizuoja, valdovė žino, o jei skelbimas buvo nevisai tikslus, tai naujoji patarėja, buvusi atstovė ryšiams su žiniasklaida, sutvarkys visus nesklandumus. (Apie tai reikės irgi pasamprotauti, kaip galima tyliai ir ramiai užimti postus ties aukščiausiąja valdove.)

Taigi susirinko visos didžiosios Širvintų valdovės skaidriausiosios puoselėtojos, sekėjos, įkvepėjos, nešėjos ir kitokio plauko gerbėjos. Apie vyriškąją pusę nieko negaliu sakyti, mažai ašai besidairiau į anųjų pusę. Net manoji kaimynė Pranciška, ir toji kažin iš kur sportinius aprėdus išsitraukusi, sukiojosi besilaižydama ties skaidriausiąja. Dar neteko susitikti, būtume aptarę futbolo varžybų užkulisius. O kolei kas tik džiugesys ir pasigerėjimas ima tokiu grandioziniu futbolo reginiu: kokie Širvintų karalystėje gyvena sportą mylintys žmonės (bet turbūt valdovę labiau), kiek jų buvo daug (suskaičiuoti sekėsi, bet galėjo būti ir daugiau), o kiek žvaigždžių iš sostinės pažiro, tai čia jau kas buvo, žino, o kitiems tik belieka nagus nusigraužti ir tik save kaltinti, kad nesugebėjo tokią ypatingą dieną tokiame nuostabiame ir atraktyviame renginyje sudalyvauti. Pamanyk tik, tuo pačiu metu Kernavėje vyko „Gyvosios archeologijos dienos“, berods jau dvidešimtos – buvau, mačiau, tas pats per tą patį, gal tik žmonių daugiau nei Širvintose. Tai ar jau čia labai svarbi ir pateisinama priežastis nedalyvauti Širvintų fiestoje? Oi raugės kai kurie, jaučiu vidumi, kad ne taip prioritetus susidėliojo ir ne ten sudalyvavo. O ašai tai labiausiai savo įžvalgumu džiaugiuosi, kad Širvintų karalija tampa sporto sostine. O kur dar baseinėlis ir jame būsimos tarptautinės varžybos, tiesa, kada jos vyks, neaišku, vis dar vandenėlis leidžiamas. Na bala jo nematė, prileis, prilis pagaliau, tikiuosi, bet svarbiausia, kad ima ryškėti širvintiškių ateitis, vizija – tai bus sportininkų centras, kuriame nereikės nei bibliotekų, nei kultūros židinių, nei tradicijų puoselėjimo ar muziejų su senienomis. Bus tokių šviesuolių centras, kurie garsins mūsų valdovę, o kartu ir mus savo raumenų jėga, kojų miklumu, rankų smūgiais ir kitais fiziniais pasiekimais. Būsim galingi, tvirti ir didingi. Uch. Toks pasijutau tikras raumenų kalnas, galiūnas, kaip sakoma, antresole spinta. O tokiems reikia skaniai ir daug valgyti bei pramogų karts nuo karto apturėti. Galinga linkme einame, reiktų ir šūkio kokio „Šir-vin-tos  snu-kin  duos!“ na gal ne, čia gal per smarkiai papostringavau, gal ką švelniau sugalvosiu, bet tiesiog, jaučiuosi dabar taip pakiliai, kad ir duočiau…

Tiesa po visų varžybų, vakare reikėjo himną valstybės giedoti. Na kur matyta, kad po tokio renginio, tokių įtemptų ir varginančių varžybų, vakare eitų kažkur giedoti. Tokiu metu pirtelė būna iškūrenta, putojančių gėrimų jūra perplaukta ir vandenynas prieš akis laukia, paršelis keptas ar šašlykiuko iešmelis sušlamštas, na ir dainos atitinkamos traukiamos, o čia himnas. Ne, mielieji mano, valdovė žino, kaip turi būti, todėl, taip mintiju, Širvintų širdyje himną traukė visi tie, kurių nepakvietė į tą puotą, pergalės palaistyti, varžybų dulkių nusiplauti, karalystės reikalų aptarti. Reikia žinoti savo vietą ir paskirtį valdovės skaidriausiosios reikaluose. Todėl ir sakau ašai dar nuo mokyklos laikų išmoktą olimpinį šūkį:„Citius, altius, fortius“, o tai reiškia: „GREIČIAU“ – būk greitesnis, pranašesnis prie valdovės nei kolegos ar kaimynai; „AUKŠČIAU – siek kuo aukščiau pakilti valdovės akyse ir ne tik; „TVIRČIAU“ – būk stipresnis, tvirtesnis kovoje su nepaklusniaisiais, nelojaliaisiais.

Su valstybine švente, mielieji. Jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*