Naujausios žinios

Mintys apie nieką

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.zlotas.lt

Kiekvieną dieną mano kūnas kartu su smegenimis krypsta link sąmokslo teoretikų ir tuoj paaiškinsiu kodėl. Štai prisiminus tą nelemtą kovo 16-ąją, karantino įvedimo dieną, kai šalyje buvo nustatyta apie 18 sergančiųjų per dieną, mus visus uždarė į „narvelius“, leido dirbti ir mokytis iš namų, privertė net apsipirkinėti bei gydytis iš namų. Žodžiu, įvarė nemenką paniką daugelio mūsų galvose. Bijojome kaimyno. Tam, kad išvengtume artimesnio kontakto, laiptinėje kitus praleisdami, prisišliedavome prie sienos, nusukdami į ją veidus. Gatvėse laikydavomės atstumo, nelankėme savo artimųjų, draugų, su bičiuliais išmokome sveikintis be pasiglėbesčiavimų ar rankų paspaudimų. Na ir gerų, žinoma, dalykų išmokome – plauti rankas, dėvėti kaukes. Gal tai ir buvo aukščiau sėdinčių tikslas – mus to išmokyti, nežinau. Matyt, įsitikinę, kad jau išmokome, nes, esant du kartus didesniam, nei įvedus karantiną, sergamumui, karantinas atšaukiamas ir ribojimai sušvelninami. Kaukes paliko privalomas, matyt, tam, kad per daug prisivežė arba siekė palaikyti visuotinį nerimą.

Šiemet atostogauju akimis. Naršau po internetą, lankausi Turkijoje, Egipte, Bulgarijoje ir Palangoje. O bitute! Prie Palangos sustoju ilgėliau. Atsiverčiu nuotrauką ir negaliu patikėti savo akimis, prasitrinu keliskart išdezinfekuotomis rankomis ir vaizdas nesikeičia. Palangos pliaže žmonių daugiau nei žuvelių šprotų skardinėje. Kaip čia gali būti? Kai lietuvių pamėgtuose kurortuose laikomasi griežtų sąlygų, saugaus atstumo bei lankytojų skaičiaus ribojimų, mūsų paplūdimiai tiesiog sprogsta nuo žmonių skaičiaus. Reikia daug išmonės ir kūrybiškumo tam, kuris nusprendė atsistoti nuo savo gulto ir nukakti iki vandens. Na geriausia būtų panaudoti apsaugines kaukes vietoje sparnų ir misija tampa įgyvendinama.

Nežinau, kaip jūs, mano mielieji skaitytojai, bet mane tie vaizdeliai šokiravo. Štai einu į parduotuvę ir laikausi visų gerbiamo ministro bei visuomenės sveikatos tarnybų rekomendacijų. Dūstu šiais metais ne tik nuo karščio bei viršsvorio, bet dar ir dėl medicininės kaukės. Prakaitas varva per akis ir aprasojusius akinius. Apsipirkinėdama su pirštinėmis negaliu patikrinti perkamo drabužio audinio kokybės, parsinešu namo, nusimaunu pirštines ir tik viena frazė ant liežuvio galo: „Kokį šū.. aš čia nusipirkau!?“. Kam visos tos kančios? Ar kas nors gali man atsakyti? Kai tuo metu mūsų tautiečiai degina bambas beveik vienas ant kito ir nė motais jiems tos rizikos, rekomendacijos bei draudimai. Va feisbuko platybėse pasklido juokelis: „Šiandien per žinias pranešė, kad per šį dar nepasibaigusį vasaros sezoną, nuskendo 81 žmogus, tai yra daugiau nei nuo koronos. Kad sustabdytų skendimų plitimą, Vyriausybė skubiai turėtų priimti sprendimą gelbėti Lietuvos gyventojus ir įvesti privalomą gelbėjimosi ratų nešiojimą“. Bet gi lietuviai nebūtų lietuviais, jei nesielgtų atvirkščiai. Anądien per žinias klausiau, kad tik Vilnius leidžia maudytis su apsauginėmis maudymosi priemonėmis, o va bet kur kitur, ar būtų Palangos, ar Širvintų pliažas, maudytis su gelbėjimosi ratais ar rankovėmis uždrausta, o apie čiužinius, mielieji mano tautiečiai, apskritai užmirškite. Nusipirkusiems siūlyčiau juos prisipūsti, pasidėti priešais televizorių, transliuojantį paplūdimio žinias, ir atsigulus įsivaizduoti, kad atostogaujate.

Grįžtu aš prie tų sąmokslo teoretikų. Štai vienas habilituotas mokslų daktaras kalbėjo apie tai, kad korona nėra liga, nes ji neturi apibrėžtų simptomų arba jų per daug vienai ligai apibrėžti. Be to, jis teigia, kad viešai skelbiami sergančiųjų skaičiai yra niekiniai, nes tarp mūsų vaikšto daugybė tų, kurie nejaučia simptomų, bet serga. Taip ir likau nesupratusi, kuo jie serga, jei tai ne liga. Kitas va ekonomikos apžvalgininkas kalba, kad spalį vėl planuojamas karantinas, kad koronos dėka buvo išmesta daug pinigų ir kad po Naujųjų nuo to mums nebus geriau, o pasekmės bus liūdnos. Taigi niekas čia nuo mūsų menkučių žmogelių nepriklauso. Šiandien jau visi užmiršome koroną, nes kaimyninėje Baltarusijoje vyksta nemalonūs dalykai. Ir čia sąmokslo teoretikai turi savų paaiškinimų. Tik aš į juos nesigilinsiu, esu per menkas žmogus ir per menkos mano galios kažką didingo suprasti ar pakeisti. Deduosi kaukę ir einu į prekybos centrą akcijų medžiot. Taip paprasčiau – nieko nežinot ir nieko negalvot.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*