Naujausios žinios

Moterys turi rasti laiko sau

Janina PUKIENĖ

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 13 d. laikraščio „Širvis“ 23-ame šių metų numeryje.

Šiemet rubrikoje „Mes mylim Širvintas“ pasakojame apie žmones, kurie gimė ne mūsų rajone, bet čia gyvena ir nesiruošia išvykti, nes spėjo pamilti šį kraštą. Ne mažiau pagarbos ir dėmesio nusipelno ir tie, kurie čia gimė, užaugo, kuria verslą ir nesiruošia išvykti. Viena tokių – jauna grožio terapijos specialistė, nebe pirmos kartos širvintiškė Dovilė Tamašiūnaitė. Skaitytojų dėmesiui jos pasakojimas apie savo darbą, planus ir meilę gimtajam miestui.

– Dovile, koks buvo jūsų kelias į grožio paslaugų industriją? Ar pasirinkote šią veiklą spontaniškai, ar kryptingai planavote?

– Tai buvo apgalvotas ir suplanuotas veiksmas. Jau nuo septintos klasės man pasidarė įdomios grožio procedūros ir aš panorau į tai gilintis. Pirmoji „klientė“, o gal tiksliau „bandymų triušis“ buvo, žinoma, mano mama. Jai vis pasiūlydavau ką nors išbandyti ir atlikti, tuo pačiu ryškėjo planas po mokyklos – imtis būtent šios veiklos. Nusprendusi, kad trumpų kursų tikrai nepakaks, įstojau į Utenos kolegiją, kur trejetą metų gvildenau grožio paslaptis. Mokslai kolegijoje labai patiko, ypač tuo, kad ten buvo labai daug praktinių užsiėmimų. Mokykloje buvau tokia „pilkoji pelytė“, niekur netraukė dalyvauti, išsišokti, o kolegijoje norėjosi visur eiti, viską išbandyti. Ten tau leidžia pasijusti žmogumi. Visos studentės daug praktikavomės, visas procedūras išbandėm ant savęs. Jaučiausi atradusi savo vietą, atsirado noras visur dalyvauti, ėjau pati ir bendrakurses skatinau. Tai buvo puikūs, kupini gerų įspūdžių metai.

– Įdomiau nei vidurinėje?

– Vidurinė mokykla tikrai neparuošia vaikų gyvenimui. Mažai dėmesio skiriama, sakykim, ekonomikai, nedėstomi praktiški, gyvenimiški dalykai. Bendras išsilavinimas reikalingas, bet šiandieną reikėtų daugiau dėmesio ir kasdieniškesniems dalykams skirti. Nejaučiu jokio noro grįžti į mokyklos suolą, o štai gilintis į specialybės paslaptis pastoviai traukia.

– Po kolegijos baigimo svetimi kraštai neviliojo?

– Buvo minčių likti Utenoje, bet tuo metu ten buvo nelengva įsitvirtinti, nebuvo patrauklių darbo vietų. Grįžau į gimtąsias Širvintas. Užsiregistravau Darbo biržoje ir gavau iš ten paramą. Esu dėkinga savo tėveliams, kurie taip pat padėjo įsigyti reikalingos aparatūros ir darbo priemonių. Išsinuomojau patalpas grožio salone Vilniaus gatvėje, šalia stomatologijos kabineto, ir pradėjau ieškoti klientų.

– Ne sėdėti ir laukti, o ieškoti?

– Mūsų darbe sėdėti ir laukti neišeina, klientų ratą turi pati rasti. Jei nedėsi pastangų, tai ir neturėsi. Šiais laikais labai padeda socialiniai tinklai. Skelbiausi juose, kabinau skelbimus mieste, nešiojau po daugiabučius. Per pusmetį susibūrė klientų ratas, per metus jis stabilizavosi. Tą pirmą pusmetį porą dienų per savaitę dar dirbau Vilniuje, populiariame SPA centre. Tiek laiko užteko įsitikinti, kad niekada negyvensiu didmiestyje. Man svetimas tas bruzdesys, triukšmas. Kai po darbo važiuodama namo, troleibuse matydavau pavargusius mokinukus, su kuprinėmis grįžtančius iš treniruočių ar kokių papildomų užsiėmimų, nejučia pagalvodavau: nenoriu, kad kada nors mano vaikai šitaip grūstųsi perpildytame autobuse, eitų tamsiomis tarpuvartėmis namo. Nesu taip pratusi, man tai nepriimtina. Žinoma, didmiestyje kitokios kainos, kitokie atlyginimai, bet gyvenimo sąlygos – ne man.

– Ką šiandieną klientėms gali pasiūlyti kosmetologė Dovilė?

– Paslaugų nemažai. Populiariausios turbūt yra manikiūras, pedikiūras, antakių korekcijos. Taip pat įvairios veido procedūros, aparatinis masažas. Ištikimiausioms klientėms padarysiu ir makiažą, nors šiuo metu į jo subtilybes pernelyg nesigilinu, koncentruojuosi į kitą veiklą. Mano profesija tuo ir įdomi, kad, jei nusibosta viena veikla, gali gilintis į kitą. Esu darboholikė ir mano veikla man dar tikrai nenusibodo, einu į darbą su džiaugsmu. Kartais nė nepajuntu, kad jau vėlus vakaras ir senokai turėjau būti namie. Tikėsit ar ne, bet aš dirbu ne dėl pinigų, darbas man teikia pasitenkinimą.

– Darbo pakanka?

– Dabar užsakymų turiu maždaug mėnesiui į priekį. Žinoma, būna įvairių korekcijų, pakeitimų, bet darbas suplanuotas taip, kad kažką įterpti į sudarytą sąrašą dažniausiai niekaip neįmanoma.

– Žinau, kad nuolat domitės naujovėmis…

– Taip, važinėju į seminarus bent kartą per mėnesį, man tiesiog reikia to. Kai vasarą tokių mokymų sumažėja, aš pasiilgstu užsiėmimų, nekantriai laukiu naujų mokymų. Planuoju dar ir studijas pratęsti, galbūt pasigilinti į kitokią veiklos kryptį. Ir dabar seminaruose aš domiuosi net ir tuo, kuo pati šiuo metu neužsiimu, kad galėčiau klientėms patarti, papasakoti kažką naujo, ypač mitybos srityje. Seminaruose aš ne pavargstu, o pailsiu.

– Dirbate pagal verslo pažymėjimą, todėl socialinių garantijų neturite. Ar neplanuojate kitaip organizuoti veiklą?

– Minčių visada yra. Jei rasčiau tinkamas patalpas, steigčiau savo įmonę, kurčiau mini SPA centrą. Bet dabar nėra paprasta patalpas rasti.

– Grožio specialisčių vis daugėja, ar nepritrūktų klientūros?

– Šito nebijau, klientų, manau, tikrai pakaktų, svarbiausia, kad galėčiau patenkinti jų poreikius ir įkurti centrą pagal savąją viziją.

– Ką patartumėt moterims, esamoms ir būsimoms klientėms?

– Kiekviena moteris turi rasti laiko sau. Pusvalandis ar valanda, skirta grožio procedūroms, išlaisvina nuo emocinio, psichologinio ir net fizinio nuovargio. Po veido procedūrų ne viena moteris sakė, kad jaučiasi lyg po atostogų. Vienos tuo metu užmiega, kitos, atvirkščiai, nori išsikalbėti, tarsi išmesti iš savęs tai, kas susikaupė nereikalingo. O aš esu geresnė klausytoja, nei kalbėtoja (šypsosi) ir viskas, kas buvo pasakyta, čia ir lieka. Mūsų, grožio terapijos specialistų, tikslas yra padėti, o ne pakenkti. O psichologinis poilsis yra labai svarbus. Mano vizija – SPA centras, kuriame moterys gautų tiek privatumo, kiek jo nori, kad jos galėtų ateiti ir išeiti niekieno nematomos ir nestebimos. Gal kada nors rasiu tokią idealią vietą.

– Vadinasi, klientės gali būti ramios – jūs niekur iš Širvintų nebeišvyksite?

– Būta visokių minčių, bet dabar jau galiu tvirtai pasakyti: taip, aš būsiu čia. Kviečiu visas, grožiui neabejingas moteris apsilankyti ir išbandyti mano siūlomas procedūras. Rasim, kas jums geriausia, stengsiuos, kad būtumėt patenkintos ir norėtumėt grįžti vėl ir vėl. Mylėkite save ir skirkite laiko sau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*