Naujausios žinios

Muitinė ragina gyventojus, perkančius trečiųjų šalių prekes internetu, jau dabar registruotis muitinės portale BAP ir pasirūpinti EORI kodu

Lietuvos muitinės informacija

Lietuvos muitinė primena, kad nuo 2021 m. liepos 1 dienos trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse įsigytoms prekėms, kurių vertė neviršija 22 eurų, nebebus taikoma importo PVM lengvata, t. y. importo PVM bus apmokestintos visos trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse įsigytos ir siuntomis atsisiųstos prekės. Be to, keičiasi ir prekių gabenamų siuntose, deklaravimo tvarka. Nuo liepos pirmos 1 dienos AB Lietuvos paštas ir skubių siuntų vežėjai nebegalės siuntų muitinei deklaruoti veiksmu, kaip yra daroma dabar. Nuo aukščiau paminėtos datos šias prekes reikės deklaruoti muitinei pateikiant importo deklaracijas.

Norėdami, kad ir po liepos 1 d., kai nustos galioti PVM lengvata siuntoms iki 22 eurų vertės iš trečiųjų šalių internetinių parduotuvių, muitinės paslaugos būtų teikiamos kuo sklandžiau, raginame visus, kurie neužsiregistravę, tačiau ketina naudotis muitinės elektroninėmis paslaugomis, kad galėtų trečiųjų šalių internetinėse parduotuvėse įsigytas iki 1000 eurų vertės prekes deklaruoti savarankiškai, jau dabar Bendro naudotojo valdymo portalo (BAP) priemonėmis registruotis šių paslaugų gavėjais adresu https://bap.lrmuitine. lt.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenys po registracijos BAP portale, turi teikti prašymą dėl Ekonominės veiklos vykdytojo identifikavimo (EORI) kodo suteikimo, kuris suteikiamas ne vėliau, kaip per parą nuo asmens prašymo registravimo datos. EORI kodas išduodamas nemokamai ir yra ne vienkartinio naudojimo. Išsamesnę informaciją apie EORI kodo Gyventojams primename, kad nuo liepos 1 dienos, perkant prekes reikės atkreipti dėmesį, ar pirkimo metu bus sumokamas PVM, ar ne, nes jeigu trečios šalies prekių pardavėjas bus prisijungęs prie vieno langelio principu veikiančios importo sistemos (IOSS) tuomet PVM bus sumokamas pirkimo metu, todėl atsiimant prekes, PVM mokėti nebereikės. Primename, kad pagal IOSS sistemą perkamų prekių vertė turi būti ne didesnė kaip 150 eurų, taip pat negali būti akcizais apmokestinamų prekių (tabako gaminių, alkoholinių gėrimų, kvepalų).

Jei prekės bus perkamos iš pardavėjo, neprisijungusio prie IOSS ir prekę pirkėjui deklaruos AB Lietuvos paštas, ar skubių siuntų vežėjas, tokiu atveju importo PVM ir muito mokestį ( jei prekės vertė didesnė kaip 150 eurų), akcizą (jei prekė akcizinė) reikės sumokėti Lietuvoje, kurį iš asmenų surinks minėtų paslaugų teikėjai.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jeigu prekių vertė siuntoje viršys 150 eurų, apskaičiuojant mokesčius, prekės gali būti apmokestintos muito tarifais. O mokesčių apmokėjimo, surinkimo mechanizmas panašus į ne IOSS, kai prekes deklaruoja AB Lietuvos paštas ar skubių siuntų vežėjai.

Be minėtų dviejų prekių pateikimo ir apmokestinimo importo PVM bei muitais būdų, Lietuvos muitinė jau baigia diegti išmaniąją Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemą (iMDAS), kuri nuo liepos 1 d. sudarys sąlygas gyventojams savarankiškai teikti nedidelės vertės siuntų iki 1000 eurų muitinės vertės išleidimo į laisvą apyvartą muitinės deklaracijas prekėms, įsigytoms internetinėse parduotuvėse ne Europos Sąjungoje. Todėl kviečiame gyventojus, iš anksto registruotis BAP portale, gauti EORI kodą ir be trikdžių laukti liepos 1 d. , kai patys savarankiškai galėsite teikti Mažos vertės siuntų išleidimo į laisvą apyvartą muitinės deklaracijas ne Europos Sąjungoje įsigytoms prekėms.

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*