Naujausios žinios

Mulkintojų garbinimas ir kiti širvintiškių nuotykiai

Po rinkimų praūžė kelios savaitės ir tik dabar pradedu suvokti, kad Ž. Pinskuvienės komanda, paklusniai prasėdėjusi po jos padu, pasipildžiusi keliais naujais „pakalikais“, sėkmingai sėdės dar ketverius metus. Vis susimąstau, kas įvyko širvintiškių galvose, kad savo balsavimo rezultatais sparčiai vejasi Šiaurės Korėją.

Praeinančios kadencijos pradžioje viename viešame pasisakyme Ž. Pinskuvienė atviravo, kad kitoje (t. y. šioje, kurios rinkimai ką tik praūžė) Širvintų rajono Tarybos sudėtyje opozicijos visai nebus. Ko ne Šiaurės Korėja, kurios kiekvienoje apygardoje rinkėjai galėjo rinktis tik iš vieno valdžios patvirtinto kandidato, parinkto Korėjos darbininkų partijos ir kelių mažesnių parlamente dirbančių politinių darinių. Teiginys, tada atrodęs absurdiškas, dabar pradeda realizuotis. Rezultatai nė iš tolo neprilygsta skaidriems, demokratiškiems rinkimų rezultatams. Seną posakį „kiek žmonių – tiek nuomonių“ teks perfrazuoti į „daug žmonių – viena teisinga nuomonė“.

Tik ar ta nuomonė tikrai paties žmogaus? O gal žmogus, neturintis savo nuomonės, neapsiskaitęs, išvargęs nuo sunkaus ir mažai apmokamo darbo, arba degraduojantis nuo ilgos bedarbystės ir gyvenimo nuo pašalpos iki pašalpos, turintis žemą savivertę bei savigarbą, o dar prie šios puokštės prisidėjusi priklausomybė nuo alkoholio, yra lengviau valdomas, įtikinamas, užburiamas ir paperkamas. Aš manau, kad būtent tai ir lėmė tokius rinkimų rezultatus Širvintų rajone. Šią mintį patvirtina rinkimų dieną padidėjęs sujudimas prie rajono parduotuvių. Įprastai bet kurio mėnesio 3 dieną tokio sujudimo, o ypač šio kontingento asmenų, nepavyksta pamatyti.

Ar verta pykti dėl to, kad pasitikima akimis, bet ne protu. Gaila žmogaus vergo, kuris lengviau gyvena, kai yra kas jį muštruoja, baugina, grasina, primušęs, kiek paglosto, ir vėl muša, mulkina, išnaudoja, apgaudinėja, manipuliuoja ir garsiai rėkia, kad be šios puokštės valdovės nešamo gėrio tas vergas neišgyvens – pražus.

Laisva siela sunkiau pasiduoda manipuliacijai ir tikrai supranta, kur tikras rūpestis, o kur užslėpta reklama prieš pat rinkimus. Priminsiu skaitytojams tvorą, kuri, likus kelioms dienoms iki rinkimų, apjuosė savivaldybės priekinę dalį. Tvora buvo neįprasta. Pavadinčiau ją optine apgaule, kuri labai gerai patikrino širvintiškių budrumą ir smegenų veiklą. Būtent tais vaizdais – aikštės vizijos nuotraukomis – sužaidė valdovė vergų protais.

Tik laisvą dvasią išsaugojęs širvintiškis iškart perkando šį žaidimą ir dar kartą įsitikino, kad Širvintas palaipsniui užvaldo „tamsa“. Kam dar nesuprantama apie ką kalbu, tai prisiminkite. Praėjus daugiau nei dviem savaitėm, o joje nebuvo įkastas nė vienas kastuvas ir jokie darbai nevyko. Tvorą galima buvo įrengt kad ir šiandien ir tikrai nebūtų per vėlu.

Ar prieš pat rinkimus buvote sužavėti pilno vandens naujojo baseino nuotrauka? Po ja, aišku, kaip greito kredito sutartyje mažomis raidytėmis parašyta, kad vyko naujojo baseino bandymai. Kodėl nefotografavo socialinio būsto vandentiekio vamzdynų bandymų? Ar dėl to, kad jie trūko ir apsėmė visą naujojo kone brangiausio socialinio būsto rūsį? Rūsys turėjo būti panašus į tą pilną baseiną, bet nuotraukos viešoje erdvėje taip ir nesulaukėme. Pilnas vandens baseinas ir prie jo pozuojančios blondinės rėkte rėkė – „jaunime, balsuok už mus“. Signalas pasiekė tikslą – vergiškos smegenys pasidavė manipuliacijai. Tik, deja, dar nė vienas po šios reklamos nepasinaudojo naujojo baseino paslaugomis.

Po rinkimų kankina dar vienas klausimas, kaip gyvensime toliau? Širvintos didžiuojasi gražėjančiu miestu, suprojektuota nauja aikšte. Prie senosios nerenovuotos dirbo bankas, dabar uždarytas ir tas, prie aikštės, ir kiek atokiau. Kam gi mums tie bankai, kai darbo vietų naujų neatsiranda? Galėsime vaikštinėti naujais šaligatviais ir skaičiuoti trinkeles, juk bedarbis tam laiko turi.

Žmonės tarp savęs kužda, kad puikūs naujai pastatyti Teismo rūmai netrukus išnyks iš Širvintų horizonto. Tiesa pats pastatas liks, tik Teismo ten neturėsime. O jei kiek pasvarsčius, kam Širvintoms tas teismas, jei vienintelis teisėjas ir baudėjas tuoj bus mūsų skaidriausioji valdovė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*