Naujausios žinios

Musninkiečiai laukia pažadų pildymo

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 13 d. laikraščio „Širvis“ 23-ame šių metų numeryje.

Metai jau įpusėjo, o kai kurie rajono valdžios pažadėti darbai, skaitytojų manymu, dar nepradėti. Štai musninkiečiai teiraujasi, kada numatoma vandens gerinimo darbų pradžia ir pabaiga, kokie konkrečiai darbai numatyti Musninkuose ir Gelvonuose; iš kokių finansavimo šaltinių planuojama atlikti šiuos darbus; kaip ruošiamasi informuoti gyventojus apie vykdomų darbų pradžią ir pabaigą; ar šių darbų metu gyventojai patirs nepatogumų, finansinių išlaidų ar kita.

„Gelvonuose ir Musninkuose geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų rekonstravimo ir plėtros projekto darbai bus vykdomi „Širvintų vandenys“ ir Europos Sąjungos sanglaudos fondo lėšomis. Musninkuose numatoma vandens gerinimo įrenginių, vandens ir nuotekų tinklo ir nuotekų valymo įrenginių statyba, o Gelvonuose – vandens gerinimo įrenginių statyba. Vandens ir nuotekų tinklų bei nuotekų valymo įrenginių statyba Musninkuose kainuos 1 085 793,46 Eur, o vandens gerinimo įrenginiai Gelvonuose ir Musninkuose – 78 790 Eur. Pasak UAB „Širvintų vandenys“, gyventojai nuolat informuojami apie projekto vykdymą. „UAB „Širvintų vandenys“ interneto svetainėje paskelbta informacija, kuri yra nuolat atnaujinama. Gyvenvietėse bus įrengti informaciniai stendai. O pabaigus projektą – nuolatiniai stendai. Bendradarbiaujant su seniūnijomis, vyks susitikimai su gyventojais,“ – komentuoja UAB „Širvintų vandenys“.

Musninkų ir Gelvonų vandens gerinimo įrenginių statybos darbų sutarties pradžia – 2017 metų birželio vidury, pabaiga – 2019 metų kovo vidury. Vandens ir nuotekų tinklų statybos, nuotekų valymo įrenginių statybos Musninkuose sutarties pradžia – 2017 metų liepos vidury, o pabaiga – 2019 metų spalio pradžioje.

UAB „Širvintų vandenys“ perspėja gyventojus, kad laikinai nutrauks vandens tiekimą, kai bus vykdomi kasinėjimai tvarkant nuotekų surinkimo sistemas, o apie visus galimus nepatogumus gyventojus informuos tiesiogiai. Tikinama, kad nei gelvoniškiai, nei musninkiečiai vykdomų darbų metu išlaidų nepatirs. Jei vykdant kasimo ir kitus darbus bus pažeistos kelių ar įvažiavimo dangos, rangovai privalės jas atstatyti.

Birželio 8 d. susitikime premjerui S. Skverneliui musninkiečiai išsakė nuogąstavimus, kad Musninkuose geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų rekonstravimo ir plėtros projekto darbai numatyti tik keliose miestelio gatvėse. Kiti gyventojai, kurie gyvena nenumatytose teritorijose vandens būklei gerinti, merei Ž. Pinskuvienei, Administracijos direktorei I. Baltušytei-Četrauskienei, atvykusiam S. Skverneliui aiškino, jei musninkiečiai parodytų skalbinius, skalbtus pastaruoju metu tiekiamu vandeniu, tai, pasak musninkiečių, tiek premjeras, tiek kiti svečiai nuo jų tiesiog norėtų nusigręžti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*