Naujausios žinios

Mūsų misija – jūsų išsaugota sveikata

Janina Pukienė

Visuomenės sveikatos biurai savivaldybėse pradėti steigti 2006 m. Širvintų rajono savivaldybė nutarė biuro nesteigti, rajono gyventojus aptarnauja Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Apie biuro veiklą Širvintų rajone „Širviui“ papasakojo direktorė Vidita Jonaitė, vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo specialistė Audronė Petraškienė ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Arvydas Raskilas.

Visuomenės sveikatos biurai vykdo visuomenės sveikatos stebėseną, visuomenės sveikatos stiprinimą, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą. Pagrindinė misija – žmonių sveikatinimas, kokybiško gyvenimo prailginimas. Biuro strateginis tikslas – kad 2025 m. gyventojai būtų sveikesni ir gyventų ilgiau. Beje, rajono gyventojų gyvenimo trukmės vidurkis yra prastesnis už respublikinį. Širvintose biuras bendradarbiauja su trečio amžiaus universiteto klausytojais. Šio universiteto studentai kartą per savaitę lankosi baseine. Treneris Gintautas Igliukas vadovauja užsiėmimams, kurių metu atliekami gydomieji pratimai. Paslauga naudojasi 50 žmonių. Jaunieji tėveliai su vaikučiais iki trejų metų baseiną lanko du kartus per savaitę. Nuo sausio mėnesio visose rajono mokyklose dirba visuomenės sveikatos specialistai, jie taip pat yra biuro darbuotojai.

Populiarus tarp širvintiškių šiaurietiškas ėjimas. Šiemet ėjikų grupėje dešimt žmonių. Tiesa, vasarį gripas praretino gretas, bet tai laikina, pasveiks ir vėl žingsniuos sveikatos link. Šiaurietiškas ėjimas yra prieinamiausia ir efektyviausia fizinio aktyvumo forma, praktikuojama gryname ore. Tai visiškai saugus tam tikra metodika pagrįstas ėjimo su specialiomis lazdomis būdas, kuris tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms, bet kokiu metų laiku, tam nereikia jokių išskirtinių sąlygų ar įrangos. Praktikuojant šiaurietiškąjį ėjimą, didėja fizinis pajėgumas, ištvermė, gerėja laikysena, koordinacija, mažėja kūno masė, stresas bei rizika sirgti širdies, kraujagyslių, kvėpavimo, sąnarių, skeleto, raumenų sistemos ligomis. Šiaurietiškojo ėjimo išskirtinis bruožas: jis apjungia įprasto vaikščiojimo paprastumą su ypač aktyvia viršutinės kūno dalies raumenų veikla, todėl gerinama medžiagų apykaita ir sudeginama perpus daugiau kalorijų nei einant įprastai. Arvydas Raskilas kiekvieną trečiadienį atvažiuoja į Širvintas… pasivaikščioti su mūsų ėjikais. Jis patikino, kad mielai važiuotų ir į seniūnijas, miestelius, jei tik atsirastų norinčių. Jei grupėje dešimt, ar daugiau žmonių, užsiėmimai nemokami. Lazdas taip pat atveža Arvydas. Taigi, ėjimo entuziastai, burkitės, vaikščiokite, stiprinkite sveikatą, visuomenės sveikatos biuras jums padės. Amžiaus cenzo nėra, vaikščioti gali visi .Anot specialisto, ėjimas ne tik gerina sveikatą, bet ir stiprina bendravimo įgūdžius. Vieniši žmonės ateina į užsiėmimus tiesiog pabendrauti, drauge pavaikščioti.

Kovo mėnesį biuras planuoja Širvintose akciją. Bus įrengtos sveikatos stotelės, kur žmonės galės pasisverti, sužinoti kūno masės indeksą, pasimatuoti kraujospūdį bei streso lygį. Data ir vietos dar derinamos, „Širvio“ skaitytojams būtinai apie tai pranešime.

Tiek pavyko sužinoti trumpo pokalbio metu. Tikimės informacijos gauti ir daugiau, juk sveikas gyvenimas rūpi kiekvienam. Iki susitikimo sveikatos stotelėje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*