Naujausios žinios

Naktis Kernavės muziejuje neprailgo

Janina Pukienė

Straipsnis buvo išspausdintas  gegužės 24 d. laikraščio „Širvis“ 21-ame šių metų numeryje.

Gegužės 18-ąją kasmet minima tarptautinė Muziejų diena. O nuo 2005 metų Europoje yra organizuojama Muziejų naktis. Jos tikslas – pakviesti lankytojus atrasti ir pamatyti kitokį muziejų, dalyvauti netradiciniuose, išskirtiniuose muziejų renginiuose, vykstančiuose iki pat vidurnakčio. Šiemet Muziejų naktis vyko gegužės 20-ąją. Šiųmetė tema „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“. Smagu, kad Muziejų nakties renginiuose dalyvavo ir Kernavės archeologijos muziejus, pasiūlęs naktiniams lankytojams įdomią programą.

Jau prieš 19 val. į muziejų traukė žmonės. Džiugu buvo matyti daug jaunimo, šeimų su mažyliais. Vadinasi, jauni žmonės neabejingi Lietuvos praeičiai, jos istorijai. Kad tėveliai galėtų ramiai apžiūrinėti ekspozicijas, pasiklausyti poezijos ir muzikos, mažiesiems buvo parengta edukacinė programa „Kelionė į Kernavės priešistorę“. Kol mažieji „istorikai“ minkė molį ir užsiėmė lipdyba, suaugusieji traukė į salę, kur aktorė Aldona Vilutytė skaitė poetės Juditos Vaičiūnaitės eiles, gimusias tarsi „iš skrynių senų, iš meilės dainų…“ Manau, ne vienas klausytojas tą vakarą poetę atrado tarsi iš naujo, o kai kam ji buvo išvis atradimas. Skaitomos eilės bylojo apie mūsų istoriją, kunigaikščius, taip pat mitologines būtybes, gimtinės grožį ir savitumą. Buvo ir Kernavei skirtų eilių. Poetinį žodį paįvairino užburianti muzika, atliekama jaunų muzikantų trio. Saksofonas, gitara ir kontrabosas kerėjo tokiais garsais, kad klausytojai pamiršdavo kur esantys.

Po šio įspūdingo renginio muziejaus gidai ir archeologai iki pat vidurnakčio vedžiojo lankytojus po ekspozicijas ir parodas, aiškino, pasakojo, atsakinėjo į klausimus. Norintys galėjo savarankiškai paklajoti po piliakalnius. Tokių irgi netrūko, nes ir oras pasivaikščiojimams buvo tikrai palankus. Tiesa, mano kalbintas vienuolikmetis pareiškė, kad edukaciniame renginyje jam buvo nuobodu, nes jis buvo skirtas „mažiukams“. Bet užtat pasivaikščiojimas po piliakalnius jam labai patiko. Puiku, vadinasi, kiekvienas, atvykęs į Muziejų naktį Kernavėje, galėjo rasti sau įdomios veiklos. Toks ir buvo šios nakties tikslas. Muziejų nakties lankytojai išvyko namo kupini įspūdžių ir nusiteikę atvykti kitąmet. Juk smalsu ką naujo sugalvos išradingieji kernaviškiai muziejininkai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*