Naujausios žinios

Nauja profesija – naujos galimybės

Straipsnis buvo išspausdintas liepos 11 d. laikraščio „Širvis“ 26-ame šių metų numeryje.

Daina, įgijusi virėjos kvalifikaciją, pagal ją dirbo aštuonerius metus. Tačiau pasikeitus aplinkybėms moteris įkūrė individualią įmonę, kurios pagrindinė veikla buvo gėlių auginimas ir mažmeninė prekyba. Savo įkurtoje įmonėje dirbo dvidešimt metų. Moteris nutraukusi įmonės veiklą, nebenorėjo dirbti pagal turimą virėjos kvalifikaciją ir pati aktyviai ieškojo darbo. Greitai neradusi nusprendė darbo paiešką patikėti Darbo biržai.

Atvykusi į Darbo biržą, žinojo, kad nori ne tik dirbti, bet ir mokytis slaugytojos padėjėja. Darbo biržos specialistės pasiūlė dalyvauti projekte „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, kuris suteikia vyresnio amžiaus žmonėms galimybes dalyvauti paramos mokymuisi priemonėje  ir tokiu būdu sugrįžti ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Daina VšĮ „Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras“ įgijo slaugytojo padėjėjo kvalifikaciją. Mokymosi metu slaugytojo padėjėjo praktiką atliko VšĮ „Širvintų ligoninė“. Širvintų parapijos globos namuose atsiradus laisvai darbo vietai, kreipėsi į globos namų valdytoją ir sėkmingai įsidarbino.

„Esu nuoširdžiai dėkinga Darbo biržos specialistėms už suteiktą pagalbą įgyjant naują profesiją. Kiekvieno apsilankymo metu gaudavau man aktualią informaciją, taip pat su darbo biržos specialistų pagalba parengiau įsidarbinimo dokumentus. Slaugytojo padėjėja dirbu ilgiau kaip pusmetį. Savarankiškai arba asistuodama slaugos specialistui, rūpinuosi senelių saugumu, padedu jiems tenkinti bendravimo, mitybos, judėjimo, apsirengimo, miego poreikius, padedu įvairių procedūrų metu, rūpinuosi senelių ir aplinkos higiena. Slaugytojo padėjėjos darbas reikalauja tvirto psichologinio pasiruošimo, bendravimo, supratingumo, daug fizinių jėgų, nes darbo yra labai daug. Darbas sunkus ir kartu labai mylimas. Lengviausia ir geriausia darbo pusė, kai slaugos namų gyventojai ir jų artimieji džiaugiasi, vertina nuolatinę priežiūrą, dėkoja, geranoriškai bendrauja su personalu. Dėkoju kolektyvui, kad šiltai priėmė į savo gretas ir padėjo įgyti reikiamos patirties,“ – savo patirtimi dalinasi pomia Daina.

Dainai tai ne tik darbas, bet ir savęs realizavimas. „Juk dirbu tam, kad žmogui būtų gera, jis jaustųsi mylimas ir prižiūrėtas,“ – sako Daina.

Labdaros ir paramos fondo Širvintų parapijos globos namų valdytojas Sigitas Kirtiklis Dainą apibūdina kaip energingą, veiklią darbuotoją, kuri įneša daug vidinės energijos, šilumos, nuoširdumo į prižiūrimų senelių gyvenimą.

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*