Naujausios žinios

Nauji vėjai Kabaldos kaime

Valda Patinskienė

Darbštūs, draugiški, jauni žmonės įsikūrė Kabaldos kaime. Ankstyvą pavasarį ėmėsi tvarkyti įsigyto namo aplinką: šalino senas obelis, statė šiltnamį, perkasė lysves. Namas ir kiemas atgavo savo buvusią solidžią išvaizdą. Apie naujus gyventojus pirmoji prakalbo lopšelio / darželio „Saulutė“ auklėtoja Stasė Pivoriūnienė. Į jos auklėjamų vaikų grupę atėjo naujokė Angelee. Kodėl toks mergaitės vardas? Pasirodo, ji Didžiojoje Britanijoje gimusi, bet puikiausiai lietuviškai kalbanti naujokė. Lankyti darželį Angelee ne naujiena, ji tokią įstaigą nuo 10 mėnesių lankė užsienyje. Tai jos tėveliai įsikūrė Kabaldoje. Ne tik tėveliai, bet ir Angelee seneliai. Mergaitei smagu bendrauti vakarais su seneliu ir močiute. Tiesa, močiutė ne kiekvieną vakarą gali žaisti su anūkėle, nes ji dirba Santariškėse. Angelee lopšelyje / darželyje „Saulutė“ labai patinka, komunikabili mergaitė greitai susirado draugų grupėje.

Jauna Dauginių šeima tvirtai nusprendė ir sugrįžo į tėvynę. „Pagalvojome, jog dukrai geriausiai mokytis gimtąja kalba, jei užaugusi norės, visada galės išvykti studijuoti kur tik patiks. Čia puikus maistas, švarus oras, graži gamta, savos tradicijos, šventės, papročiai.“ – sugrįžimo priežastis vardina Julija. „Ten vietiniai tiesiog nenori gaminti valgio: mėsainiai, bulvytės, žuvis aliejuje, picos ir kalėdinis kalakutas.“ – pasakoja vyr. virėju dirbęs Donatas. Liepos mėnesį Angelee gimtadienis, tad jos tėveliai išpildė dukters norą – aplankyti Disneilendą. „Ir patiems buvo įdomu.“ – sako Angelee tėtis.

Donatas tikras vilnietis. Sostinėje augo, lankė mokyklą, įgijo specialybę. Pradėjus dirbti, teko vykti į komandiruotę Klaipėdoje. O čia studijavo šilališkė Julija. Nepaliko ilgam Donatas Julijos uostamiestyje. Vos tik Julija baigė mokslus Klaipėdoje, prisikalbino žemaitę į sostinę. Julijai patiko gyventi Vilniuje, bet buvo smalsu išbandyti save užsienyje. Čia jau gyveno gera Julijos draugė. Tad buvo drąsiau vykti į svetimą šalį. Pradžia darbų, kaip ir daugumai, viešbutyje. Darbščią, paslaugią lietuvę greitai pastebėjo darbdaviai. Julija kilo karjeros laiptais: nuo darbo registratūroje tapo administratore privačioje klinikoje. Nuo Julijos neatsiliko ir Donatas. Greitu laiku, Julijai išvykus į Angliją, kelionei susiruošė ir jis. Iš pradžių įsidarbino virėju, vėliau dirbo net trijų restoranų vyr. virėju. Viskas klostėsi puikiai. Kai 2010 metais gimė Angelee, jauna šeima buvo apsisprendusi likti ir į Lietuvą atvažiuoti tik atostogų. Lietuvoje besimokydama, Julija gerai mokėjo anglų kalbą, tad ten gyvendama vakariniame skyriuje per ketverius metus baigė verslo studijas, po to mokėsi universitete viešųjų pirkimų skyriuje. 2013 metais jau atdarė savo firmą, susijusią su sistemų įdiegimu, viešaisiais pirkimais. Šia veikla užsiima iki šiol, tad, gyvenant Kabaldoje, darbo reikalais dažnai tenka skraidyti į Angliją. „Jau laikas dairytis darbo Vilniuje.“ – sako Julija.

„Mes čia puikiai jaučiamės. Dairėmės namo gyvenvietėse netoli Vilniaus. Atvažiavome į Širvintas ir mums čia viskas tiko ir patiko. Geri kaimynai, kaimiškas pienas, varškė. Vištas patys auginame, daržovių irgi užsiauginsime. Daržas – mano vyro hobis. Nors jis tikras miestietis, tačiau mėgsta ir sugeba dirbti žemės darbus.“ – pasakojo Julija, o Donatas pritariamai šypsojosi. Tačiau, pasirodo, ne vien žemės darbais užsiima Donatas. Šiuo metu rekonstruoja buvusio ūkinio pastato patalpas ir skuba iki rugsėjo 1-osios įrengti karate mokyklėlę vaikams. Donatą vaikystėje į karatė treniruotes pakvietė kaimynas. Dvylikos metų pradėjęs treniruotis, jau šešiolikos tapo Lietuvos jaunimo čempionu, užimdavo prizines vietas. Šio sporto neapleido ir Anglijoje, tęsė treniruotes. „Tai kilni sporto šaka, ji išmoko disciplinos, ryžto, pagarbos, stiprina sveikatą, išmoko apsiginti. Ttik jokiais būdais negalima pirmam pradėti kovos.“ – sako Donatas. Liepos mėnesį Donatas Dauginis su savo mokytoju vyks į Japonijos Okinavos salą. Ten organizuojama karatė šventė-seminaras. Tarptautinės karatė federacijos narys pristatys „Kazoku-kai“ šeimos federaciją. Donatas čia dalyvaus kaip studentas. Kai gaus III juodąjį diržą, turės galimybę pristatyti Lietuvą. Dauginis dabar II juodojo diržo turėtojas, šiuo metu intensyviai mokosi ir treniruojasi, kad gautų III juodąjį diržą. Diržus gauti ne taip paprasta: kuo aukštesnio laipsnio diržas, tuo didesni reikalavimai. Štai II juodasis diržas suteikiamas po dvejų mokymosi ir treniruočių metų, o III – tik po trejų ne tik kasdien įtemptų treniruočių ir mokymų metų, be to, dar laukia rimta patikra, ar galima suteikti  aukštesnio lygio diržą. Šiuo metu Donatas rimtai dirba, tikėdamasis išsikovoti teisę į III juodąjį diržą. Mažoji Angelee irgi domisi tėčio treniruotėmis.

Vaikai, kuriems patinka ši sporto šaka, nuo rugsėjo tikrai turės galimybę treniruotis Donato Dauginio karatė mokyklėlėje. Mokestis už treniravimą bus gana simbolinis. Jei atsiras norinčių, bet neišgalinčių mokėti, jiems durų neužvers, o mielai priims į treniruotes.

Vaikai ir moksleiviai, dar yra laiko – visa vasara – nutarti, ar šitokios treniruotės jums prie širdies. O jei taip, tad pirmyn į karatė mokyklėlę Kabaldos kaime, kur jus pasitiks didelę patirtį turintis ir mielai ją perduosiantis juodojo diržo savininkas Donatas Dauginis. Tad belieka palinkėti Donatui sėkmės iškovoti teisę į III juodąjį diržą, o rudenį sulaukti daug karatė sportu besidominčių vaikų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*