Naujausios žinios

Naujuosius mokslo metus pasitinkant

Nuotrauka iš bernardinai.lt

Artėja rugsėjo 1-oji. Šiais metais ji bus šeštadienį. Susitarusios mokyklos bendruomenėje ir suderinusios su savivaldybe, mokslo metų pradžios šventę mokyklos gali surengti ir šeštadienį, rugsėjo 1-ąją. Rugpjūčio viduryje visų rajone veikiančių mokyklų prašėme atsakyti kelintą konkrečiai mėnesio dieną bei valandą kiekviena jų planuoja organizuoti rugsėjo 1-osios šventę; ar mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams; ar pakankamai turi visų dalykų  kvalifikuotų mokytojų; ar pakankamai turi mokymosi priemonių, vadovėlių bei ko trūksta mokykloms, kad galima būtų pasakyti: „Mokslo metams pasirengta puikiai“. Pateikiame skaitytojams mokyklų atsakymus.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

Mokslo metų pradžią planuojame pirmadienį (09-03), šventės pradžia numatoma – 9.00. Detali informacija apie tai gimnazijos bendruomenei bus paskelbta paskutinę rugpjūčio savaitę gimnazijos interneto svetainėje ir FB paskyroje. Naujiems mokslo metams pradėjome ruoštis nuo birželio mėnesio. Šiuo metu mokytojų gimnazijoje netrūksta. Tikėtina, kad, mokytojams sugrįžus iš atostogų, staigmenų nebus. Mokymo priemonių stygiaus nėra Svarbiausia – sveiki, pailsėję, dirbti nusiteikę mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai. Šito labiausiai reikia, kad mokslo metai prasidėtų sklandžiai. Tikiuosi, kad taip ir bus. Šiek tiek papildomų iššūkių kelia nauja mokytojų darbo apmokėjimo tvarka.

Kiek vėliau direktorė informavo, kad gimnazija ieško anglų kalbos mokytojo(-os) pusei etato, nes esamas pamokų krūvis netelpa į 3 etatus (gimnazija turi tris anglų k. mokytojas).

Musninkų A. Petrulio gimnazija:

Širvintų r. Musninkų A. Petrulio gimnazijoje mokslo metų pradžia rugsėjo 3 d. 9.00 val. Mokslo metams rengiamės, kvalifikuotų visų dalykų mokytojų turime pakankamai. Mokymosi priemonės įsigyjamos pagal mokykloje nusistatytus prioritetus, šiuo metu įsigyjamos modernios interaktyvios mokymo priemonės. Iki rugsėjo 1 dienos nepaskirtas finansavimas pagal etatinę darbo apmokėjimo sistemą.

Gelvonų gimnazija:

Šventę švęsime rugsėjo 3 d. Džiaugiamės, kad į mokyklą atėjo dirbti jauna dailės dalyko specialistė. Vadovėlių ir mokymo priemonių mokyklai užtenka. Šiais mokslo metais ugdymo procesą paįvairinsime moderniomis interaktyviomis mokymo sistemomis su mokomosiomis priemonėmis, kurios įrengtos užsienio kalbos ir matematikos kabinetuose.

Mokyklos kabinetuose perdažytos grindys, fojė išdažytos sienos, atlikti remonto darbai bendrabutyje. Mokyklos pastatui keičiamas stogas.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazija:

Mokslo ir žinių dienos šventė Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyks rugsėjo 3 d. (pirmadienį) 9.00 val. Iki naujų mokslo metų pradžios liko 2 savaitės: mokykloje vyksta baigiamieji kasmetinio remonto darbai, po atostogų į darbą grįžta mokytojai, kurie peržiūri savo ilgalaikius planus, programas, ruošia mokymo priemones ir kabinetus.

Progimnazijoje užtenka visų dalykų  kvalifikuotų mokytojų, kad būtų tinkamai įgyvendintas 2018–2019 mokslo metų progimnazijos ugdymo planas. Progimnazijos mokymosi priemonių ir vadovėlių bazė atnaujinama kasmet 2017 m. nupirkta vadovėlių už 4 511,06 Eur, mokomųjų plakatų ir mokymo priemonių už 639,83 Eur, o 2018 metais– nupirkta vadovėlių už 2 802,31 Eur. Kiekvienam mokiniui pakanka vadovėlių.  Papildomi vadovėlių komplektai arba žodynai, žinynai yra ir atskiruose kabinetuose, pavyzdžiui, technologijų, dailės, muzikos, anglų k., rusų k., lietuvių k. – taip mažiname kuprinių svorį ir tausojame mokinių sveikatą: mokiniams nereikia minėtų priemonių neštis iš namų.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) švietimo ataskaitoje išskiriama, kad Lietuva pagrindinio ir vidurinio mokymo srityse per ateinančius metus turi pritraukti daugiau jaunų absolventų, baigusių pedagogikos studijas. Lietuvoje mokymo darbo jėga yra labai sena. Beveik 50 proc. pradinių ir žemesnių vidurinių klasių mokytojų Lietuvoje yra 50-ies metų ir vyresni, kai tuo tarpu EBPO šalių vidurkis yra 34 procentai. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija – ne išimtis. Mums trūksta jaunų mokytojų!!!

Širvintų pradinė mokykla:

Rugsėjo 1-osios šventė mūsų mokykloje vyks rugsėjo 3 d. 8.30 val. Naujiems mokslo metams pasirengimas dar vis vyksta: įrenginėjami ir dažomi nauji kabinetai, mokykliniai baldai, ruošiama lauko erdvė ir kita. Keičiasi keletas darbuotojų (ne pedagoginiai), ruošiamasi įgyvendinti etatinį mokytojų apmokėjimą, skaičiuojami mokiniai ,…Bet visa tai mes įgyvendinsime ir mokslo metus pradėsime laiku ir pasiruošę.

Užtenka visiems mokiniams vadovėlių ir kitų mokymosi priemonių. Kvalifikuotų mokytojų ir specialistų turime. Taigi, laukiame naujų mokslo metų!

Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras:

Maloniai dėkojame, kad domitės mūsų mokykla. Atsakome į Jūsų užduotus klausimus: Mokslo metų pradžios šventė Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre vyks rugsėjo 3 d., pradžios laikas dar derinamas. Naujiems mokslo metams beveik pasirengta. Neseniai įvyko konkursas anglų kalbos mokytojo vietai užimti, kuriam dokumentus pateikė net penki kandidatai. Konkursą laimėjusi vyr. mokytoja turi ne tik anglų kalbos mokymo patirtį, bet ir aktyviai dalyvavusi Erasmus+ programoje. Tikimės naujų galimybių mūsų mokiniams neformaliai mokytis tokių dalykų kaip geografijos, istorijos, informacinių technologijų, ekonomikos, viešojo kalbėjimo ir t. t., ugdyti kūrybiškumą, mokytis dirbti komandoje, ugdyti socialinius įgūdžius ir kitas svarbias kompetencijas. Pratęstas konkursas informacinių technologijų ir vokiečių kalbos mokytojų pareigoms užimti. Šių mokytojų mums dar trūksta. Mokykla turi visas reikalingas mokymosi priemones. Nauji vadovėliai ir kitos mokymosi priemonės buvo užsakyti dar gruodžio mėnesį ir jau yra gauti. Kad būtų galima pasakyti: „Mokslo metams pasirengta puikiai“ dar teks ne tik pilnai sukomplektuoti mokytojų komandą, bet ir pasiruošti etatiniam mokytojų apmokėjimui, kuris bus įvedamas nuo rugsėjo 1 d. Aptarti pasikeitusias sąlygas su mokyklos komanda ir laiku pabaigti visus pradėtus rengti dokumentus.

Širvintų meno mokykla:

Širvintų meno mokykla organizuos mokslo metų pradžios šventę rugsėjo 3 dieną 15 valandą. Esame pasirengę naujiems mokslo metams. Džiugu, kad Meno mokykloje didėja mokinių skaičius (nuo rugsėjo 1-osios mokysis 220 mokinių). Šiais metais į Muzikos skyrių priimti  28 pirmokai, į Dailės skyrių – 13. Iki rugpjūčio 28 dienos paskelbtas papildomas priėmimas į ankstyvojo muzikos ir dailės, muzikos pradinio ugdymo (kanklių, saksofono, trimito, violončelės specialybes) programas. Meno mokykloje netrūksta mokytojų.

Nuo rugsėjo 1-osios į Meno mokyklą ateina dirbti jaunas specialistas – saksofono mokytojas. Naujus mokslo metus Meno mokyklos bendruomenė pasitiks renovuotoje mokykloje. Širvintų meno mokykla pasirengusi naujiems mokslo metams ir laukia mokinių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*