Naujausios žinios

Nemokamą maitinimą mokyklose gavusiems vaikams priklauso maisto daviniai

„Širvio“ redakcija

Asociatyvi nuotrauka.

Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvedus karantiną, švietimo įstaigos ištuštėjo. Dviem savaitėms, iki kovo 27 dienos, mokiniai paleisti atostogauti. Dviejų savaičių nepakako kovai stabdant viruso plitimą šalyje, todėl buvo nuspręsta pratęsti karantiną iki balandžio 13 dienos imtinai, o šalyje pradėti mokinius ugdyti nuotoliniu būdu.

Daugelis šalies mokyklų per atostogas karantino metu jau pirmąją savaitę pradėjo nemokamai maitinti vaikus iš mažiau pasiturinčių šeimų. Mokiniai iš nepasiturinčių šeimų vietoje kasdienių pietų parsineša namo sausus davinius, iš kurių patiekalus padedant tėveliams teks pasigaminti patiems. Rajonai, pirmieji pradėję tiekti maisto davinius mokiniams, įsiklausė į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijas ugdymo įstaigoms maitinimą tiekti ir per atostogas.

Lietuvos mokyklose nemokamą maitinimą iš viso gauna 55 tūkstančiai mokinių. Tačiau sausas davinys pasieks ne visus. Kai kurių savivaldybių mokyklos per priverstines mokinių atostogas nemokamo maisto nusprendė nedalyti. Viena iš tų savivaldybių ir mūsų – Širvintų rajono savivaldybė. Pasiteiravę kelių daugiavaikių šeimų, ar jų atžaloms per pirmąją savaitę buvo skirti sausi daviniai vietoje skirto nemokamo maitinimo mokykloje, sužinojome, kad nuo pat karantino pradžios per pirmąją savaitę niekas jokių davinių jiems nepasiūlė. Taip pat tėveliai pabrėžė, kad toks davinys jiems būtų didelė pagalba tokiu sunkiu laikotarpiu.

Savivaldybė atsakė, kad Širvintų rajono ugdymo įstaigose nemokamą maitinimą gauna 347 vaikai. Lietuvoje paskelbus karantiną, ugdymo procesas švietimo įstaigose sustabdytas. Šiuo metu vaikams yra atostogos. Nemokamas maitinimas formaliai ne ugdymo laiku nepriklauso. Tačiau priimtas Širvintų r. savivaldybės sprendimas, kad ir atostogų metu vaikų, gaunančių nemokamą maitinimą, šeimas kas savaitę pasiektų maisto produktų daviniai. Širvintų rajono savivaldybės administracija įpareigojo mokyklų vadovus organizuoti maisto davinių dalinimą. Savivaldybė teigia, kad su kiekvienu iš mokinių tėvų susisiekia asmeniškai, bet, matyt, ne su visais.

Konkrečiai kaip sužinoti tėvams, ar jiems priklauso davinys ir kada jį atsiimti, Savivaldybė konkretaus atsakymo nepateikė. Tik pranešė, kad kartą per savaitę ketina davinius dalinti. O maisto produktų sąrašu rūpintis pavesta kiekvienai ugdymo įstaigai individualiai. Į davinį galimai bus įtraukti ilgiau negendantys produktai, pvz.: makaronai, aliejus, vaisiai, daržovės, pieno produktai, trapučiai.

Viena paguodžianti žinia, kad Savivaldybė įsipareigoja maisto davinius dalinti visu karantino laikotarpiu. Tėvus, kurių vaikai iki karantino švietimo įstaigose buvo maitinami nemokamai, raginame kreiptis į vaiko švietimo įstaigos administraciją ir teirautis dėl jiems priklausančių produktų.

Susidūrusius su iššūkiais ar problemomis tėvelius kviečiame savo rūpesčiais dalintis su „Širvio“ redakcija skambinant tel. Nr. 8 677 25 850 arba rašyti el. pašto adresu: laikrastissirvis@gmail.com.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*