Naujausios žinios

(Ne)pilietiški pamąstymai

Jonė Lieponė

V. Sarpausko nuotrauka

Straipsnis buvo išspausdintas  liepos 19 d. laikraščio „Širvis“ 29-ame šių metų numeryje.

Vis dažniau girdim ir skaitom naujus rajono gyventojų grupių apibūdinimus. Tiek per Tarybos posėdžius, tiek oficialiuose merės pasisakymuose, tiek spaudoje neretai išgirstam: skundikai, „pilietiški“ asmenys ir pan. Ar reikia suprasti, kad yra pilietiški ir „pilietiški“ širvintiškiai? Galima būtų iki užkimimo aiškintis, kuo šios grupės skiriasi, bet turbūt ir taip didžiajai daugumai aišku. Nemanau esanti skundikė, nes niekada niekur ir dėl nieko neteikiau jokio skundo. Jei ir pasiskundžiu kada, tai tik Dievuliui maldose. Juolab nepriskirčiau savęs ir „piliečių“ grupei, kad ir ką tai reikštų. Bijau, kad, po šių pamąstymų paviešinimo, galiu būti priskirta prie kurios nors iš įvardintų grupių. Bet tai ne priežastis pareikšti nuomonę, kai turiu tam galimybę.

Nesu nusiteikusi prieš naujoves, man patinka viskas, kas yra gražu ir naudinga. Praeidama palei marias (o praeinu ten tikrai dažnai), vis paspoksau į naująjį įrenginį – vandens slidžių trasą. Ir ji visada tuščia. Nežinau, ar aš netinkamu laiku pro ten praeinu, ar ji nedomina širvintiškių? Gaila, jei taip, vadinasi, kone keturiasdešimt tūkstančių eurų paleista vėjais (tiksliau – nuplukdyta vandeniu). Gal rajono mastu tai ir nedidelė suma, bet galėjo būti tikslingiau panaudota.

O štai skveras „Vaikystės stotelė“ visai kitaip atrodo. Čia nuolat pilna žmonių, daugiausia mamų ar močiučių su mažyliais. Ne viena mama, vedanti vaikus į „Saulutės“ darželį, šalia kurio yra minėtasis skveras, pasakoja, kad, prieš einant namo, vaikai būtinai prašo nors keletą minučių užsukti į „Vaikystės stotelę“ – jiems čia smagu ir linksma. Gaila, šiųmetė vasara dažnai krečia piktus pokštus ir prapliupęs lietus gena mažuosius namo.

Praeinu ir pro tą jaukų skverą, malonu prisėsti ir minutėlę atsikvėpti. Žiūrėdama į dūkstančius vaikus, pagalvojau: lietingą vasarą skvere pakanka drėgmės ir purvo. Tai netrukdo vaikams, bet nedžiugina tėvų. Įdomu, kiek kainuotų žaidimų zoną padengti specialia danga, kuri leistų vaikams žaisti švaresnėje aplinkoje? Nesu tų reikalų specialistė, bet girdėjau, kad yra tokios dangos, naudojamos sporto aikštelėms. Ko gero, tų keturiasdešimties tūkstančių, „užmarinuotų“ tuščioje vandens slidžių trasoje, būtų pakakę vaikų numylėtos žaidimų vietos patobulinimui. Išsakiau tą mintį garsiai ir sulaukiau pritarimo, visi sutiko, kad idėja gera. Deja, pinigai panaudoti kitur…

Nepulkite manęs smerkti ir priskirti skundikų ar „piliečių“ grupei. Aš tik garsiai ir viešai pareiškiau savo nuomonę. Gal mūsų nuomonių vertėjo pasiklausti ir prieš rengiant tą išreklamuotą pramogą? Puikiai prisimenu, kad visuomenės nuomonių apklausoje tokio klausimo nebuvo. Gal vertėjo įtraukti.

12 Comments on (Ne)pilietiški pamąstymai

 1. Apsiraminkit vieną kartą, nu šlykštu skaityt tuos verkšlenimus pastoviai. Pilnas instagram’as nuotraukų iš Širvintų vandenlenčių parko, jaunimas patenkintas, o jūs dar niekaip negalit susitaikyt su tuo, kad Živilė padaro daugiau.

 2. Kai savivaldoje vyrauja odiozinė vieno žmogaus tvarka, keistai skamba paskutinė šio straipsnio pastraipa dėl skundikų ir jų pasmerkimo? Virkaudami ir tylėdami tikrai nieko nepakeisime. Atvirkščiai, tik viešas diskursas ir viešas dalyvavimas savivaldos politiniame gyvenime gali duoti ženklių pokyčių ir gal net realių rezultatų.Manau, jau laikas atsisakyti bolševikinio mentaliteto.

 3. JAUNIMUI TAIP PAT REIKIA PRAMOGŲ NE TIK VAIKAMS.JAUNIMAS TIKRAI NEIS Į VAIKŲ AIKŠTELĘ.VAIKYSTĖS STOTELĖ TIKRAI ISPUOSELĖTA IR NĖRA REIKALO JOS TOBULINTI.

 4. O tai tas parkas savivaldybės lėšomis įrengtas? Aš galvojau, kad privačios firmos…

 5. Vandens slidžių trasa neša pelną, nes lankytojų ten mačiau tikrai pakankamai. Žaidimu aikšteles su laiku sensta, jas reik restoruot. Būtent is uždirbtų pinigu ir galės restoruot tokias gražias vieteles kaip „Vaikystės stotele“. Įrengt Vandens slidžių trasa buvo protingas sprendimas.

 6. Nemačiau nei karto kad nebutu zmoniu klaunai kazkokie rasineja. Gal geriau buvo prie kitu meru? Kaip isvis nieko neturejom apsurdas.

 7. Rasykit jus kiek norit, kabinkites kiek norit, vis randat kokia nesamone parasyt, neinu as nei uz viena partija ar mera, bet nei vienas tiek nepadare kiek dabartine mere, geriau nerasykit nesamoniu, o ta danga issiklokit kieme savo, suzinosit kaip eilinis vaiko nugriuvimas ant keliu atrodo.

 8. Nu jus duodat. Dabar gyventi Sirvintose-rojus! Pramogos vaikam, jaunimui, jauki terasa suaugusiam kavos isgerti. Eini ir gera! O vandenlietes pastoviai uzimtos. Neteko matyt,kad butu tuscia. Neradot prie ko prikibti,tai ir sugalvojot.

 9. Labai gaila autorės, kuri aplinkui mato tik blogį. Jeigu pasikeitimai blogai, jeigu aikštelė vaikams vietoj lysvių blogai, jeigu asvaltuotos gatvės blogai,jeigu vandens pramogos blogai, stadiono ir baseino statybos blogai, gal reikėtų užduotį sau klausimą. O kas tada Jus gali pamaloninti? Man tik vienas variantas ateina į galvą. Jums tiesiog nepatinka, kad mūsų merė yra darbo partijos narė. Ir todėl jūs nesate verta teisės tokiu straipsniu, nes jie visai ne objektyvūs.

 10. Matomai jaunimas ne tik nepriima kitokios nei merės liaupsinimo nuomonės, bet dar ir skaityti nemoka. Perskaičiau du kartus ir niekur neradau, kad vaikų aikštelė blogai, ir stadionas ir naujas baseinas, asfaltuotos gatvės blogai! Va čia pasireiškia jūsų objektyvumas – pulti kitaip manantį, kitaip rašantį ir kitaip kalbantį. Įpratote skaityti tik liaupses merei, matyti spyrius į klyną garbingiems žmonėms ir girdėti, kad visi aplik nieko verti. Liūdna ir kartu džiugu, kad ne visa Lietuva dar tuo užsikrėtusi…

 11. Ei tu, perskaicius du kartus, jaunimas liaupsina ta, kuris kazka padaro, o ne ta kur sedi bele tik atsedet 4 metus. Ir tegu buna, kad ir is afrikos tas meras, svarbu, kad jis kazka naudingo padarytu.

 12. Sitame laikrastuke truksta objektyvumo, gal del to jis toks nepopuliarus. Is karto pradejote ryztingai ir idomiai, dabar nusiritote iki kn lygio su savo isvedziojimais. Turetu buti geda del tokiu nuolatiniu rasliavu. Ypac jusu varpininke nesamones raso. Juodinti zmones lengva, bet paskui kaip jiems i akis paziureti? Ar bent kartais neaplanko gedos jausmas?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*