Naujausios žinios

Nesuvaldomos situacijos Širvintų ligoninės patalpose priežasčių paieška

Renata Boreikaitė

Į „Širvį“ kreipėsi Širvintų rajono gyventojas, (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuris teigia, kad lapkričio viduryje jis Širvintų ligoninės patalpose, trečiame aukšte, atliko nugaros fizioterapinį šildymą. Jo teigimu, gyventojas girdėjo, kaip vieną penktadienio rytą, lapkričio viduryje, į skyrių atvyko Elona Pečiukaitienė (gyventojo teigimu, jos vardas nuskambėjo pokalbio metu) ir pranešė, kad vienas masažuotojas susirgo Covid-19 virusu, bei liepė kitiems fizioterapinio skyriaus darbuotojams įeiti ir paimti susirgusiojo popierinį žurnalą bei perimti pirmadienį atvykstančius pas jį masažuotis ligonius. Gyventojas teigia, kad girdėjo, kaip darbuotojai klausė, ar galima eiti į sergančiojo kabinetą, Elona teigė: „Eiti“. Po savaitgalio tas pats gyventojas sužinojo, kad susirgo to skyriaus antras masažuotojas, o skyriuje vis tiek nebuvo nutraukta veikla.

Širvintų ligoninės direktoriaus pavaduotoja ekonomikai ir ūkiui Elona Pečiukaitienė, atsakydama į „Širvio“ klausimus, ar skyrius, nesuteikdamas pacientams informacijos, kad susirgo ne vienas skyriaus personalo darbuotojas, nepažeidė to skyriaus pacientų teisės pasirinkti ar tęsti gydymą šiame skyriuje, ar visgi nutraukti ir išlaukti pavojingą situaciją, ir ar galėjo leisti darbuotojams eiti į susirgusio koronavirusu darbuotojo kabinetą ir imti jo daiktus, teigė, kad Fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos Širvintų ligoninėje buvo teikiamos užtikrinant infekcijų kontrolės reikalavimus. „Dar nepaskelbus karantino, numatėme laiką tarp procedūrų patalpų vėdinimui ir dezinfekavimui, kad kiekvieną pacientą priimtume užtikrintai saugiai. Pilnas skyriaus valymas ir dezinfekcija atliekama kiekvieną dieną, todėl įeiti į susirgusio ir į darbą ryte neatvykusio specialisto kabinetą paimti jo darbo priemonių buvo saugu“, – teigė E. Pečiukaitienė. Tik lieka neaišku, kokiu būdu buvo dezinfekuotas popierinis žurnalas ir visi jo puslapiai. Įstaiga, atlikusi dezinfekavimo darbus, neįvardinta, todėl galima manyti, kad tai atliko patys įstaigos darbuotojai. Širvintų ligoninės direktoriaus pavaduotoja ekonomikai ir ūkiui E. Pečiukaitienė teigė, kad uždaryti skyriaus nebuvo reikalo, nes abiejų specialistų susirgimai neva nebuvo susiję.

Į klausimus, kokiuose skyriuose yra sergančiųjų Covid-19 virusu ir kiek sergančiųjų tarp personalo bei pacientų visuose skyriuose, E. Pečiukaitienė atsakė, kad beveik visuose skyriuose yra sergančių darbuotojų, bet ar sergančiųjų yra tarp pacientų ir kiek susirgimų užfiksuota, nebuvo atsakyta. Vidaus ligų skyriuje susirgę pavojinguoju Covid-19 virusu nėra gydomi, jie perkeliami ir tuo rūpinasi Vilniaus regiono koordinatorius – Santaros klinikos. Nėra aiškus ir gulinčiųjų Slaugos ar Palaikomojo skyriaus pacientų likimas, ar jie yra testuojami pastebėjus simptomus ir ar testuojami išleidžiant namo į šeimas, lieka neaišku, ir šis klausimas liko neatsakytas.

„Širvio“ redakcijai yra žinomas atvejis, kai, grįžus iš slaugos skyriaus pacientui namo, Covid-19 liga po savaitės susirgo visa šio asmens gausi šeima, o senolis prersirgo (liga nustatyta jau grįžus namo) šia liga be populiariausių simptomų – kosulio, aukštos temperatūros, dusulio ar galvos skausmų.

Suprantame, kokia šiuo metu sunki situacija: tiek dėl medikų trūkumo, tiek dėl pandemijos suvaldymo ligoninės patalpose, kai pacientui būtina suteikti paslaugas, bet taip pat manome, kad kiekvienas pastebėjimas gali padėti suvaldyti situaciją ir sumažinti viruso plitimą tarp Širvintų rajono gyventojų. Straipsnį norisi užbaigti Elonos Pečiukaitienės žodžiais: „Tik susitelkimo, komandinės dvasios ir tikėjimo bei visų žmonių sąmoningumo dėka užsikrėtimų pikas Širvintų savivaldybėje ir Lietuvoje rims…“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*