Naujausios žinios

Netradicinio ugdymo diena Musninkuose ,,PASITIKIME KALĖDAS“

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų gruodžio  21 d. laikraščio „Širvis“ 49-ame numeryje.

Visi laukiame džiugaus meto – Kalėdų. Jos greitai artėja, tad skubame pasiruošti. Namuose piname adventinius vainikus, puošiame eglutę, tvarkome kambarius. Prieš pat šv. Kūčias namai pakvimpa kalėdaičiais. O kaip gi laukiama Kalėdų mokykloje? Mokyklų bendruomenės išradingos: vieni puošia mokyklos langus karpiniais, kiti – keičiasi dovanomis, veikia Kalėdinis paštas… Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, laukdama Kalėdų, organizavo netradicinio ugdymo dieną ,,Pasitikime Kalėdas“.

Gruodžio 9 dieną linksmai nusiteikę mokiniai rinkosi į sporto salę, kurioje susipažino su Kalėdinių dirbtuvių tvarkaraščiu. Audronė Janušauskienė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui pasveikino susirinkusius mokinius. Kūno kultūros mokytoja Daiva Balandienė išmokė šokti Kalėdinį šokį. Kalėdines dirbtuves pristatė socialinė pedagogė Ieva Vaitkeviča ir mokytoja Asta Jurkevičienė. Susipažinome su Kalėdinių dirbtuvių vadovais.

Gimnazijoje veikė net trylika dirbtuvių. Mokiniai dirbo jiems patikusiose dirbtuvėse, galėjo pasižiūrėti, ką veikia jų draugai kitose.

Mokyklos puošybos dirbtuvėms vadovavo 4 klasės gimnazistė Giedrė Gaigalaitė ir dailės mokytoja Valentina Brazaitienė. Mokiniai tarėsi, kaip puošti mokyklą. Vėliau iš krepinio popieriaus gamino papuošimus mokyklos langams, interjerui. Kurdami papuošimus vaikai klausėsi muzikos, dainavo. Papuošta mokykla atrodė nuostabiai.

Kaip pasigaminti kalėdinių žaisliukų iš šiaudų, parodė fizikos mokytoja Aldona Vaitkūnienė. Vasarą paruošti šiaudai tik ir laukė, kada iš jų bus kuriami žaisliukai. Mokytoja Aldona vaikams paaiškino, kaip reikia verti šiaudus ant siūlo, kurti sodus, žvaigždes, girliandas. Dirbtuvėse dalyvavę mokytojai į žaisliukus sugebėjo įpinti net rugių varpas.

Liejimas iš vaško – tai dar vienos dirbtuvės. Joms vadovavo aštuntokės Gabijos mama. Šiam darbui buvo reikalingas specialus puodas vaškui virti, vaškas, formos iš silikono, vaško plokštelės, siūlas – knatas. Vaikai iš vaško pasigamino žvakę ir gražių vaškinių paveikslėlių. Ragavo arbatos iš arbatžolių, džiovintų avilyje.

Ramunė Aniukštienė išmokė vaikus velti iš vilnos. Ji teigė, kad reikia daug kantrybės ir pastangų gaminant žaisliuką. Kartu su berniukais iš baltos poletileninės plėvelės darė besmegenius, juos puošė spalvota plėvele. Besmegeniai, skirti kalėdinei Musninkų miestelio aikštei, džiugins vaikus ir suaugusius.

Kalėdinių papuošalų gamybos dirbtuvėse plušo vaikai kartu su anglų kalbos mokytoja Kristina Povilaitiene. Ji parodė, kaip verti iš karoliukų eglutę, besmegenius ir angeliuką.

Šventinio makiažo dirbtuvėse Alina Skeberienė papasakojo, kad makiažas sudaro tik 50% grožio, todėl mergina turi rūpintis ir savo šukuosena, ir apranga, ir laikysena. Profesionali makiažo specialistė parodė, kaip reikia dažyti lūpas, akis. Merginos viena kitai darė makiažą.

Keramikos dirbtuvėse su Agota Visockiene vaikai iš molio lipdė angeliukus, varpelius ir eglutes. Su grupele pradinukų dirbo ir vienas pirmos klasės gimnazistas. Pagaminti žaisliukai džius savaitę, vėliau jie bus išdegti krosnyje. Mokiniai juos dovanos seneliams, gyvenantiems senelių namuose.

Kalėdinių sausainių kepimo ir šventinio stalo padengimo dirbtuvėse karaliavo vaikai, kurie kartu su technologijų mokytoja Marija Mažuliene iškepė net 5 skardas imbierinių sausainių. Merginų tarpe sukosi net 5 vaikinai – konditeriai, kurie gamino glajų. Šiuos sausainius mokiniai gražiai supakavo. Skanėstus jie dovanos Musninkų apylinkių senoliams.

Kalėdinės pasakos kūrimo dirbtuvėse su vaikais bendravo Paulius Juodišius, atvykęs net iš Vilniaus. Kartu su vaikais jis kūrė pasakos personažą ir siužetą. Vaikai jam pasako, kaip turi atrodyti veikėjas. Iš vaikų piešinių kartu kūrė animacinį filmuką, dainavo savo sukurtą dainą.

,,Švelniukų“ gamybos dirbtuvėse buvo gaminami ,,Švelniukai“. Marija Dilytė – dirbtuvių vadovė, savanorė mokė gaminti ,,Švelniukus“ iš medžiagėlių, siūlo. Vėliau juos pakavo į gražų popierių, ant kurio buvo parašyta: ,,Labas, vaike, aš Švelniukas, mauk mane tu ant pirštuko. Reikia draugo – aš šalia, tu paslėpk mane delne“. Dirbtuvių vadovė sakė, kad už parduotus ,,Švelniukus“ surinktos lėšos bus skiriamos neįgalių vaikų ugdymo programoms ir priemonėms finansuoti.

Sporto dirbtuvėms vadovavo net trys kūno kultūros mokytojai: Daiva Balandienė, Sigutė Bžozinskienė ir Audrius Jakutis. Vaikai žaidė krepšinį, kvadratą, dalyvavo estafetėse. Žaidėjų komandos buvo mišrios (vienoje komandoje žaidė ir šeštokai, ir ketvirtos klasės gimnazistai). Merginos susirungė futbolo aikštėje.

Šaškių ir šachmatų turnyre žaidė trečios ir ketvirtos klasės gimnazistai. Prie jų prisijungė Musninkų kaimo bendruomenės senjorai.

12 valandą mokiniai kartu su kūrybinių dirbtuvių vadovais susirinko į aktų salę. Kai užgeso šviesos, ant pakylos užlipo pradinukai. Suskambo varpeliai. Mažieji dainorėliai kartu su etnokultūros būrelio vadove Asta Jurkevičienė padainavo Kalėdinę dainą. Mergaitės pašoko du linksmus šokius (vadovė Božena Jesienė). Aštuntokai padainavo dainą ,,Kalėdų eglutė“. Jiems pritarė visa salė. Vėliau Ernestas Umbražiūnas – trečios klasės gimnazistas parodė filmuką apie netradicinio ugdymo dieną gimnazijoje. Kalėdinės pasakos kūrimo dirbtuvėse dalyvavę vaikai kartu su savo vadovu parodė sukurtą pasaką ,,Kosminės Kalėdos ir pusė eglutės“ bei pademonstravo animacinį filmuką apie pasaką, padainavo dainą. Įžiebėme eglutę. Šventę užbaigė gimnazistai atlikdami dainą ,,Mes švęsim Kalėdas kartu“.

Netradicinio ugdymo diena Musninkuose paliko daug šiltų įspūdžių. Kalėdinė nuotaika užvaldė visus: kaimo bendruomenės narius, tėvus, mokinius, mokytojus.

7 klasės mokinė Toma Sapitavičiūtė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*