Naujausios žinios

Neužmirškime savo Širvintų bažnyčios

Širvintų parapijos informacija

Širvintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

Šv. Mišios, bendros Rožinio, už Teofilių Matulionį maldos, širdį virpinančios giesmės, bendrystė – štai ko jau tikriausiai kiekvienas tikintis pasiilgo ir nori išgyventi ne nuotoliniu būdu. Gali atrodyti, kad karantinas sutrikdė mūsų parapijos gyvenimą. Gal iš dalies taip yra, bet gyvenimas, nors ir sulėtintai, bažnyčioje verda.

Širvintų bažnyčia atverta kiekvieną dieną nuo 17 iki 18 val.. Tikintieji gali ateiti dvasinio pokalbio, pasimelsti, atlikti išpažintį. Nors viešosios šv. Mišios uždraustos karantino metu, tačiau kunigai jas aukoja už uždarų bažnyčios durų. Parapijos kunigai meldžiasi už mus ir savo malda užtaria mūsų – tikinčiųjų – prašymus. Šiuo sunkiu pandemijos laiku kunigai atlieka svarbų vaidmenį suteikdami žmonėms pasitikėjimo ir vilties.

Nuo balandžio 27 d. šv. Mišios bus aukojamos pirmadieniais–šeštadieniais iki atskiro Lietuvos vyskupų nutarimo. Dalyvių skaičius ribojamas. Įleidžiami į bažnyčią tikintieji su veidą dengiančiomis kaukėmis, išlaikant saugų atstumą tarp pamaldų dalyvių (10 kvadratinių metrų vienam žmogui). Jei žmonės netelpa bažnyčioje, lauke esantys tikintieji laikosi 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Komunija dalijama pirmiausia bažnyčios viduje, po to lauke esantiems tikintiesiems, prieš tai juos perspėjus, kad neitų vidun.

Aukojamos negiedotinės šv. Mišios be pridėtinių pamaldų.

Šv. Mišias galima užsakyti

Karantino metu mūsų Bažnyčiai svarbi parama būtų šv. Mišių užsakymas įvairiomis intencijomis. Šv. Mišias galima užprašyti telefonu 8 611 43 915 (dekanas kun. Leonas Klimas) arba elektroniniu paštu sirvintubaznycia@gmail.com. Užsakant šv. Mišias ir nesant galimybės perduoti auką į rankas, ją galima pervesti į parapijos sąskaitą Nr. LT114010042000387340 (AB Luminor bankas), mokėjimo paskirtyje nurodant „Auka už Mišias“.

Be to, visuomet išlieka galimybė rūpimu klausimu pasikalbėti su kunigais – Leonu Klimu ir Adam Adukowski – telefonu.

Bažnyčioje restauruotos skulptūros ir atnaujinta sakykla

Pasibaigus karantinui, Širvintų parapijos tikinčiųjų ir svečių laukia staigmena – vos įžengus į šventorių, pasitiks restauruotos skulptūros – vyskupas šv. Augustinas ir popiežius Pijus V, o bažnyčios viduje – puošniai atnaujinta sakykla. Sakyklos atnaujinimo darbai įvertinti 7 200 Eur, skulptūrų restauravimas – 4 000 Eur. Skulptūros ir sakykla buvo pastatytos prieš šv. Velykas.

Skulptūra „Vyskupas šv. Augustinas“

Skulptūra „Vyskupas šv. Augustinas“

Skulptūra „Popiežius Pijus V“

Skulptūra „Popiežius Pijus V“

Bažnyčia gyvuoja jau 160 metų

Mūsų Širvintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčia šiemet švęs 160-ąjį jubiliejų, todėl ir stengiamasi, kad ne tik būtų atgaivinta bažnyčios istorija, atskleistas jos architektūros originalumas, populiarinama meno kūrinių svarba dvasingumui, bet ir atverčiamas naujas istorijos lapas – įkvėpti tikinčiųjų bendruomenei gyvumo, nustebinti naujomis architektūros dekoro detalėmis.

Bažnyčios išlaikymas

Tikriausiai ne vienam Širvintų parapijos tikinčiajam kilo klausimas, kaip galėtų prisidėti prie parapijos veiklos, ruošimosi iškiliam bažnyčios jubiliejui, o galbūt ir pasipiktins, jog vėl prašoma aukos, finansinės paramos. Kiekvieno tikinčio pareiga – rūpintis savo bažnyčia, tai byloja ir penktasis Bažnyčios įsakymas. Be to, bažnyčią reikia šildyti, apšviesti ir kitaip prižiūrėti, ir kai ką iš tų dalykų reikia daryti netgi tuomet, kai pamaldos nevyksta. Taip pat bažnyčios gyvavimą užtikrina ne tik kunigai, bet ir joje veikiantys pasauliečiai, kuriems mokamas atlygis, veikia karitatyvinės organizacijos, kurioms paramos ir lėšų dabar reikia ne mažiau, o, turbūt, daugiau nei paprastai.

Auka parapijai bei šv. Mišių užsakymas leistų kunigams, bažnyčios darbuotojams, parapijos organizacijoms pajusti tikinčiųjų pritarimą, palaikymą ir padėtų išgyventi bendrystę su Viešpačiu ir su palaikančiais parapijiečiais.

Širvintų parapijos duomenys:

Kodas: 191241784

Pavadinimas: Širvintų šv. arkangelo Mykolo parapija

adresas: Vilniaus g. 108, Širvintos

Piniginę paramą parapijai galite pervesti į parapijos banko sąskaitą Nr. LT114010042000387340

AB Luminor banke.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*