Naujausios žinios

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės jau Širvintų rajone

Kovo 29 d. visoje Lietuvoje pagal planą pradėta pavasarinė pasiutligės oralinė vakcinacija. Šiame etape vakcinacija bus vykdoma tik buferinėse (pasienio) teritorijose, besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio.

Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gegužės pabaigoje. Širvintų rajone jaukai bus mėtomi centrinėje ir rytinėje dalyse, darbai numatomi šių metų balandžio 20 d., darbų pabaiga  – gegužės 5 d. Darbai bus vykdomi lėktuvui kylant iš Molėtų aerodromo. Numatoma išmėtyti 2 296 000 jaukus.

Laukinių gyvūnų vakcinacija mūsų šalyje sistemingai vykdoma nuo 2006 m. Turėjome dviejų metų pertrauką, kai nebuvo nustatytas nei vienas pasiutligės atvejis Lietuvoje, tačiau pernai lapkričio mėnesį Ignalinos rajone, pasienio ruože su Baltarusija (iki sienos 350 m) buvo užfiksuoti 2 šios ligos atvejai.

Gyventojams, radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti VMVT Širvintų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai telefonais (8 382) 57 190, (8 382) 57 146, kurios specialistai atvyks juos surinkti. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus, galimos komplikacijos.

VMVT Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

vyriausioji veterinarijos gydytoja –inspektorė Birutė Marytė Bernotienė

1 Comment on Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės jau Širvintų rajone

  1. Jeigu negalima liesti jauko, kodėl platinama nuotrauka kai jaukas imamas be pirštinės? Gali suklaidinti žmones. Klausimas: ar nuotrauka originali, ir ar žmogus, kreipėsi į gydymo įstaigą po fotosesijos?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*