Naujausios žinios

Oras pastovesnis, nei „tvirta“ merės nuomonė

V.A.Bagočiūno nuotrauka

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 6 d. laikraščio „Širvis“ 22-ame šių metų numeryje.

Visai netikėtai gegužės 31 dieną vykusiame Širvintų r. savivaldybės tarybos posėdyje, prieš klausimų dėl pritarimo bendradarbiavimo sutarčiai bei viešosios įstaigos Širvintų ligoninės reorganizavimo svarstymą, merė Ž. Pinskvienė stojo prieš Tarybos narius pareikšdama ir siūlydama nesvarstyti klausimų dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Širvintose, kaip atskiroje nuo Lietuvos Respublikoje, „viskas kaip ne pas žmones“, sakytų mano senelis. Štai ir ligoninės sujungimo klausimas lyg jau buvo ir apsvarstytas ir nuspręsta jungtis prie Ukmergės ligoninės. O še tau, kad nori, Taryba tik „trukt už vadžių ir vėl iš pradžių“.

Balandžio viduryje susitikime su gyventojais merė atvirai rėžė, kad politiškai nenaudinga ligoninės reorganizuoti ar pertvarkyti, bet Širvintų ligoninės nesirinktų, jei reikėtų gydyti pačios mamą. „Aš nenorėčiau, kad mano mamos ateitų per tris paras vieną kartą patikrint gydytojas, – kalbėjo tuomet merė. – Jei Vidaus ligų skyriaus gydytojas dirba ketvirčiu etato, mes turim ne emocijomis vadovautis, (…). Jei nuo to kam nors palengvės, tegu ji [ligoninė – red.pastaba] būna. Nėra specialistų, jie nevažiuoja čia dirbti. O dar kai tokie atgarsiai… Neišrinks dėl ligoninės į antrą kadenciją, tiek to, aš neprapulsiu…“ – pareiškė Ž. Pinskuvienė.

Gegužės viduryje įvyko Širvintų rajono tarybos narių susitikimas su Ukmergės meru Rolandu Janicku, Ukmergės ligoninės vyr. gydytoju Rimvydu Civilka, Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktoriumi Vytautu Mockumi. Susitikime buvo svarstyta Ukmergės ir Širvintų ligoninių prijungimo galimybių teorija. Praėjus dviem savaitėms nuo šio susitikimo, Ukmergės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą bendradarbiauti su Širvintų rajono savivaldybe bei pasirašyti sutartį, kuri lemtų dviejų – Ukmergės bei Širvintų – ligoninių sujungimą. Paskutinis žingsnis priklausė nuo Širvintų rajono savivaldybės tarybos, kuri per posėdį turėjo pritarti tai pačiai bendradarbiavimo sutarčiai. Ir štai – nepritarė, o merės Ž. Pinskuvienės siūlymu nusprendė vienbalsiai jos nesvarstyti.

Pranešime merė nepagrindė savo sprendimo, bet pažėrė daugiau kaltinimų Sveikatos apsaugos ministerijai, Ligonių kasoms, buvusių Širvintų r. savivaldybės tarybų kadencijų vadovams, anot merės, kadencijų kolekcionieriams bei „teisingam“ ligoninės vadovui.

Tokio merės sprendimo tikslių argumentų pasisakyme taip ir nebuvo išsakyta. Argumentams galima būtų priskirti Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos vis atidedamus susitikimus ir vizitus į Širvintas. „…kitoje pusėje turime Širvintų rajono gyventojus ir didelį norą išlaikyti jiems ligoninę, jos paslaugas, galimybę gydytis šalia namų. Turime žmones, dirbančius Širvintų ligoninėje, už kurių gerovę turime kovoti…“ – pranešime teigė Ž. Pinskuvienė. Deja, kaip tai bus daroma, kaip bus mažinamos skolos ir iš kur gaus ligoninė reikiamų specialistų paslaugoms teikti, neužsiminė.

„Esu tvirtos nuomonės, kad šiandien, nesulaukę konkrečios Sveikatos apsaugos ministerijos programos, padarytume skubotą ėjimą. Norėčiau pateikti pasiūlymą nesvarstyti šio klausimo,“ – pranešimą baigė Ž. Pinskuvienė. Šį merės sprendimą kai kurie tarybos nariai palydėjo aplodismentais ir jį Taryba priėmė vienbalsiai. Priimtas politiškai naudingas sprendimas, juk ne už kalnų Savivaldos rinkimai, bet ar jis bus naudingas žmonėms, parodys ateitis.

1 Comment on Oras pastovesnis, nei „tvirta“ merės nuomonė

  1. Pajuto, kad žmonės pyksta, o balsų reikės, tai ir atgal. Betgi reikia dar pasistengti, kad ligoninė atliktų savo funkcijas, o ne tik egzistuotų ir kad gydytojai čia norėtų dirbti. Tam neužtenka tik paskirti didelius priedus savo proteguojamoms vadovėms. Jei nebūtų taip svarbu, tai sakytume, kad kasdieniškas vaizdelis, pradėjo ir, kaip visada, nepabaigė…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*