Naujausios žinios

„Oskaras“ „Širviui“

Augusto Didžgalvio fotografija

Straipsnis buvo išspausdintas kovo 28 d. laikraščio „Širvis“ 12-ame šių metų numeryje.

Laikraštis „Širvis“ kovo 22 d. pelnė Atviros visuomenės piliečio apdovanojimą. „Rašome tam, kad kiekvieno piliečio nuomonė mūsų regione būtų išgirsta,“ – mūsų laikraščio šūkis.

„Širvio“ redakciją vasario mėnesį maloniai nustebino skambutis iš Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo, kad pretenduojame gauti Atviros visuomenės piliečio apdovanojimą už 2017 m.. Nudžiugome, kad esame pastebėti, vertinami. Kreipėmės į draugus, bičiulius, skaitytojus, pažįstamus, kad balsuotų ir mus palaikytų.

Kovo 22 dienos pavakarę vykome į Vilnių, į Valdovų rūmus, giliai širdyje ruseno viltis: „Gal mes…“. Valdovų rūmai lankytojams buvo uždaryti dėl vykstančio renginio, t. y. dėl Nacionalinio lygybės ir įvairovės apdovanojimo ceremonijos. Mums durys atviros. „Širvio“ komanda buvo palydėta į Didžiąją menę. Įsitaisėme mums skirtose vietose. Menė pilnutėlė. Iš visos Lietuvos atvykę nominantai.

Forumo apdovanojimo ceremoniją pradėjo Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. „Džiaugiuosi, kad Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai tampa dar viena puikia mūsų šalies tradicija. Kiekvienais metais jais pagerbiami žmonės, kuriuos drąsiai galėtume pavadinti tikraisiais Lietuvos patriotais.Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę paverčia demokratiškesne. Demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės darbo, protinių, finansinių išteklių, galų gale – valios, kurios nominantams tikrai nestinga…“

Ši idėja, įkvėpta užsienio patirties, gimė prieš penkerius metus. Kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba apdovanojimus organizuojantis Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas aktyviai bendradarbiauja su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir užsienio atstovybėmis. Šiemet specialią nominaciją steigia Atviros Lietuvos fondas, britų tarnyba globoja Tautų dialogo, o Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje – Lyčių lygybės nominaciją, prisideda Norvegijos Karalystės ambasada. Toks bendradarbiavimas ne tik stiprina žmogaus teisių apsaugą, bet kartu formuoja mūsų valstybės, kaip atviros ir pagarbą puoselėjančios visuomenės, įvaizdį.

Šiais metais paskelbtos septynios nominacijos. Kiekvienai nominacijai buvo pakviestos trys pretedentų komandos. Jaudulį kažkiek apramino Jurgos Šeduikytės atliekama daina. Nepastebimai menėje dirbo Lietuvos televizijos kultūros kanalo režisieriai, forumas buvo tiesiogiai transliuojamas žiūrovams. Kai buvo skelbiamas Atviros visuomenės piliečio apdovanojimas, savo ausimis nepatikėjome, kai užgirdome, kad kviečiamas „Širvis“. Šioje nominacijoje mūsų darbas buvo geriausiai įvertintas, žinoma, padėjo ir balsavusieji.

Apdovanojimas skirtas už atkaklumą kuriant nepriklausomą ir bendruomenišką regioninę žurnalistiką. „Nepriklausomas Širvintų krašto piliečių žiniasklaidos laikraštis „Širvis“, nepaisydamas institucijų priešiškumo ir finansų trūkumo, 2017 m. kūrė ir palaikė nepriklausomą informaciną erdvę, suteikdamas žodį tiems, kurie priešingu atveju būtų likę bebalsiai, keldamas klausimus, kurie būtų nutylėti,“ – kalbėjo Atviro Lietuvos fondo direktorė Sandra Adomavičiūtė.

Ačiū visiems už palaikymą, supratimą! Pirmą kartą Širvintų krašte labai aukštai įvertintas ne tik mūsų, žurnalistų, savanoriškas darbas, bet ir nepriklausoma piliečių žiniasklaida. Malonu, kad mes, laikraščio „Širvis“ komanda, pirmieji išgarsinome Širvintas tokiu apdovanojimu. Noriu padrąsinti pilietiškus žmones aktyviau dalyvauti.

Po apdovanojimo ceremonijos kalbėjęs Norvegijos karalystės ambasadorius šį apdovanojimą pavadino „Oskaro“ apdovanojimu. „Nacionalinės lygybės ir įvairovės apdovanojimas atspindi vertybes, kurios yra kertinė paramos Lietuvai dalis,“ – tai vis ištraukos iš Norvegijos karalystės ambasadoriaus kalbos. Muzikiniais kūriniais vakaro dalyvius sveikino nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtoja Ieva Zasimauskaitė, „Lietuvos balso“ finalininkas Gražvydas Sidiniauskas, atlikėjas Kazimieras Likša, grupė „Bjele“.

Nusifotografavę su visais apdovanotaisiais, pasivaišinę gardžiu tortu, pabendravę su sielos broliais, grįžome namo su geriausiais įspūdžiais. Tokie apdovanojimai, įvertinimai žinomų organizacijų suteikia sparnus ir įkvepia dirbti, nors savam kaime pranašu nebūsi, tačiau kiti mus įvertina.

A.Didžgalvio ir Nacionalinės lygybės ir įvairovės forumo nuotraukos

1 Comment on „Oskaras“ „Širviui“

  1. Nuoširdžiai sveikiname, dėkojame kad esate, linkime daug naujų sumanymų ir jėgų jiems įgyvendinti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*