Naujausios žinios

Ot buvo laikai

Varpininkas

Nomedos Drazdienės iliustracija

Kaip ir niekam blogo nelinkėdamas, o tik besirūpindamas visuotine gerove ir santarve, prisivarpinau. Žinoma, nieko baisaus nenutiko, tik pačiam baugu nuo savo pasvarstymų iš varpinės po kriauše. Na sakykite, mielieji mano, jau ta korona, kad ją kur bala, vis apie save neleidžia užmiršti, kur tik dursi, vis jinai, vis nesibaigiantys reikalai su ja. Ne taip seniai mintijau ašai apie tai, kad kaip gaila, jog mūsuose neatsirado pirmojo susirgimo šiuo virusu atvejo, o kažkur Šiauliuose. Būtume skambėję, kaip pirmieji, bet, kaip sakoma: „Neperšokęs griovio, nesakyk op“. Kai visa mūsų šalis jau beveik išsivadavo iš šios koronos gniaužtų, karantinas naikinamas, mūsuose gi ne. Esam šiuo metu pirmieji pagal susirgimus, vadinasi, pirmaujam, vadinasi, visgi mano pranašystė ir įžvalgos išsipildė. Ir ne dėl to džiaugiuosi, kad liga mūsų karalystę užklupo ar kad buvau teisus, ne, tiesiog džiaugiuosi savo valdove skaidriausiąja ir jai išpuolusia puikia korta šiame viruso suvaldymo žaidime – būti dėmesio centre ir gebėti pasirodyti, pamokyti, paprotinti, saugoti ir ginti. Buvo panaši korta iškritusi, jau atrodė, senelynas padės valdovei sužibėti, deja, greitai subliuško pučiamas burbulas ir nieko nepavyko. Bet reikia manyti, kad valdovė mūsų skaidriausioji pamokas puikiai išmoksta, nors kam jai mokytis ir taip be galo ir krašto gudri, tad jau dabar pasitaikius progai ir senojoje sostinėje nugriaudėjus koronavirusui, čiupo jautį už ragų. Ir žinoma, neprašovė. Ar matėte, mielieji, televizoriaus ekrane šokinėja iš vienų žinių į kitas mūsų valdovė skaidriausioji ir vis su pamokymais, rūpestinga veido išraiška, atsidavimu ir veide, ir balse savo varguoliams. O mes ką, mielieji mano, klausome, klausome ir vykdome, vykdome.

Mes irgi pamokas išmokome, kaip reikia paklusti ir kas būna neklusniesiems, bet čia tik šiaip, tarp kitko, juk svarbiausia yra mūsų visų sveikata. Ar sunku dabar tas dvi savaites be renginių, be švenčių pabūti? Juk sakiau jau anksčiau, kad per miesto šventę driokstelėsime ir atsigausime, pasivysime, ką šiuo metu praleidome. Va gal kiek širdelė mano nerimauja ir liūdi dėl religinių švenčių nebuvimo, visas velykinis laikotarpis prakarantinuotas, na, bet Dievulis visur yra ir švęsti galima po vieną, svarbiausia intencija.

Tai va, dėl tos pačios geros intencijos mūsų valdovės skaidriausiosios, net sveikatos ministeris pagyrė, kad valdovė atsidavusiai rūpinasi ir jai ne dzin, taip sakant, nors nemato reikalo jai padėti. Keistuolis, jis galvoja, kad mūsų valdovė skaidriausioji sustos ir numos ranka ar nuleis rankas, paliks taip kaip yra? Juk jinai aiškiai yra pasakiusi, kad reikalingas mobilus punktas Kernavėje, kad greituoju būdu būtų patikrinami visi, bent mažiausią įtarimą keliantys ar galimai keliantys žmogeliukai. Pasakė ir šventa turėtų būti, o čia matai, nesusipratėlis, dar reikalo nematantis tokiam punktui. Palauk, saulyte šviesioji, išrinksim mes savąją valdovę Seiman, pamokys jinai, kaip reikia dirbti ir ką reikia dirbti, o dabar, pamanykit, reikalo nemato. Nemenčinėje matė, o čia mat kitaip, o kuo mes prastesni, kodėl skirtingai rūpinatės žmonėmis?
Va uždarykite, prašom, Kernavę, izoliuokite ir būsim patenkinti. Bet čia vėlgi mintiju, jei viskas būtų labai sklandu, it sviestu tepta, mūsų valdovei skaidriausiajai būtų mažoka vietos pasireikšti, o čia dabar puiki scena ir papildomas dėmesys – nemokamai. Ar gali būti geriau? Žinoma, kad gali: virusiokas šitas nelabasis galėtų kur nors dar plykstelėti ir dar papildomi taškai, o jų kaip reikia priešrinkiminiu laikotarpiu, oi kaip reikia. Anava girdėjau, kad mūsų valdovė skaidriausioji kažkokiuose rinkimuose jau dalyvauja ar dalyvavo, ir sako, kad sekasi jai ten su valstybinio lygmens moteriškėmis rungtis. Ir vėlgi, stebėtis neverta, juk jinai vienintelė valdovė skaidriausioji Lietuvoje, taip, kad laikykitės ten, nes čia jau mes užsilaikėm jąją šiek tiek ilgokai, baisu, kad kelioms dešimtims į priekį nebus ką daryti josios įpėdiniams.
Sakysite, mielieji, kad saugoti reiktų tokį turtą, taip sakant, lai pasiieško patys. O ašai su jumis šioje vietoje nenoriu sutikti, juk nesame kokie savanaudžiai ar kokie šykštuoliai, pagaliau ir bažnyčia moko, kad reikia dalintis su stokojančiu, tad sakau, mielieji, pasirodykim visu savo gražumu, ko išmokome gyvendami su valdove skaidriausiąja. Ne, ne ta prasme, bet ta prasme, kad jai vadovaujant ir mumis rūpinantis, žinant, kad be josios žinios nė lapas nenukrenta, kad gali būti iš nuotraukos išgarintas be ženklo, kad buvai.

Tai vat, užgrūdintiems – lai kiti dabar grūdinasi. O mes gyvensime ir prisiminsime, kaip gerai gyvenome, kursime legendas, padavimus, istorijas, kaip koronavirusas buvo ir mes su valdovės skaidriausiosios stebuklais įveikėm. Oi laikai buvo tada…

Palydintis ateitin jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*