Naujausios žinios

Paaiškėjo geriausi Vilniaus regiono bibliotekininkai

Gruodžio 19 dieną, ketvirtadienį, ką tik atsidariusioje Lentvario bibliotekoje paaiškėjo geriausio metų Vilniaus regiono bibliotekininko konkurso „Riešutas“ laimėtojai. Jau ketvirtą kartą rengiamas konkursas apžvelgia Vilniaus regiono metų bibliotekininkų darbus ir įvertina geriausiuosius.

Vyksta jau ketvirtą kartą

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos prieš ketverius metus inicijuotas Vilniaus regiono bibliotekininkų konkursas „Riešutas“ šiemet vyksta jau ketvirtą kartą. Kaip pasakoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regionų bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovas Petras Zurlys, įprasta, kad metams baigiantis ne tik žmonės, bet ir įstaigos apžvelgia savo darbus, apibendrina, įvertina geriausiuosius. Tad buvo nutarta rinkti geriausius Vilniaus regiono bibliotekų darbuotojus, o „Riešuto“ pavadinimas kilo iš posakio „kietas riešutėlis“. Konkurse yra trys nominacijos – „Riešuto“ apdovanojimu įvertinamas geriausias Vilniaus regiono bibliotekininkas, „Graikinio riešuto“ apdovanojimas atitenka geriausiam Vilniaus regiono bibliotekos vadovui, o „Lazdyno riešuto“ prizas – geriausiai Vilniaus regiono bibliotekos komandai. Kandidatus gali siūlyti bibliotekų kolektyvai, pavieniai bibliotekininkai, galima iškelti ir savo kandidatūrą. Pristatytuosius kandidatus vertina Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų taryba, kuri skaito pretendentų pristatymus, balsuoja ir išrenka pačius geriausius

resize_400x400_d1_img_4185

Pagal Lietuvos respublikos Bibliotekų įstatymą Vilniaus regionui priskiriama 13 bibliotekų – 5 Alytaus apskrities savivaldybių viešosios bibliotekos ir 8 Vilniaus apskrities savivaldybių viešosios bibliotekos: Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka, Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka, Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka, Alytaus miesto Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka, Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Dėkojo už gerus darbus ir vienybę

Renginį pradėjusi Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės vyriausioji specialistė Gražina Lamanauskienė sakė, kad nėra pasiruošusi sveikinimo kalbos, o ją pakeis į padėkos kalbą. Ministerijos atstovė dėkojo susirinkusiems bibliotekininkams už jų darbą, išskirdama puikius skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatus bei paminėdama bibliotekų vaidmenį mokant visuomenę skaitmeninio raštingumo. Gražina Lamanauskienė paminėjo bibliotekų vienybę ir susitelkimą, tai padeda pasiekti dar geresnių rezultatų.

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė sveikino susirinkusius į ką tik atidarytą Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialą ir įkurtuvių proga įteikė šios bibliotekos šeimininkams simbolinį raktą. Kadangi Regiono bibliotekų tarybos posėdis bei konkurso „Riešutas“ finalas vyko didžiųjų švenčių išvakarėse, merė palinkėjo visiems bibliotekininkams ir jų šeimų nariams gražių šv. Kalėdų.

Savo gerąja patirtimi dalijosi Alytaus rajono viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas, mat jo biblioteka 2019 metų „Vasara su knyga“ iššūkio metu buvo ne tik pirma mūsų regione, bet ir visoje Lietuvoje. Aivaras sakė, kad į iššūkį užsiregistravo 835 skaitytojai, kurie iš viso per vasarą perskaitė 6651 knygą, o visas iššūkio užduotis įveikė 590 gyventojų. Paklaustas, kokia sėkmės paslaptis, bibliotekos direktorius sakė, kad jos nėra. Tai – ilgo ir kruopštaus bibliotekininkų darbo rezultatas.

Apie tai, kaip bibliotekose sekasi naudoti duomenų bazes, pasakojo Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja Sigita Astikienė. Kaip labiausiai skaitytojų naudojamą duomenų bazę ji įvardijo „Infolex“.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė pasakojo apie penkerius metus rengtą „Skaitymo festivalį“. Prelegentė iškėlė idėją, kad vilniečių pamėgtas festivalis galėtų tapti mobiliu bei keliauti po regiono bibliotekas.

resize_400x400_img_4226

Tuo metu kitoje salėje vyko Regiono bibliotekų komplektavimo tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė. Bibliotekų atstovės aptarė dažniausiai iškylančius iššūkius bei sutarė dėl bendradarbiavimo ateityje.

Laimėtojai neslėpė džiaugsmo ašarų

Po rimtų diskusijų ir pranešimų laukė linksmoji dalis – Vilniaus regiono bibliotekininko konkurso „Riešutas“ apdovanojimai. Juos šįkart savo profesionaliai atliktomis dainomis papuošė vyrų ansamblis „Bijūnai“.

Pirmiausia į sceną kilo „Lazdyno riešuto“ prizo laimėtojai – Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus atstovės. Apdovanojimas skirtas už bibliotekos vardo garsinimą vykdant projektinę veiklą ir pasiektus geriausius metų veiklos rezultatus.

Geriausia Vilniaus regiono bibliotekininke tapo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliografė Eglė Milkamanavičiūtė. Apdovanojimas skirtas už iniciatyvumą, naujų idėjų per projektinę veiklą įgyvendinimą, profesionalią kraštotyrinę veiklą ir informacijos apie Elektrėnų kraštą bei kraštiečius sklaidą.

Geriausio Vilniaus regiono vadovo vardas ir „Graikinio riešuto“ apdovanojimas atiteko Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriui Eitarui Kazimierui Krupovičiui už profesionalią bibliotekos veiklos plėtrą, kūrybinių iniciatyvų ir projektų įgyvendinimą. Direktoriaus iniciatyva šiemet po atokiausias Varėnos vietas ėmė važinėti bibliobusas. Taip naujausias knygas gali skaityti ir tie dzūkai, kurie atvykti iki bibliotekos neturi galimybių.

Įteikus „Riešuto“ apdovanojimus, regiono bibliotekoms buvo padėkota už aktyvų dalyvavimą nacionalinėje skaitymo skatinimo akcijoje „Vasara su knyga“ bei pasiektus puikius rezultatus Vilniaus regione ir visoje Lietuvoje. Aktyvumu ne vienerius metus išsiskiria Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri užėmė 1-ąją vietą Vilniaus regione ir visoje Lietuvoje. Iš viso biblioteka pritraukė 835 dalyvius, iš kurių iššūkį įveikė 530. Direktoriui Aivarui Vyšniauskui skiriama speciali Kultūros ministerijos padėka už lyderystę telkiant bendruomenę bei geriausius rezultatus Respublikinėje skaitymo skatinimo akcijoje „Vasara su knyga“. Padėka įteikta ir Švenčionių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, užėmusiai II-ąją vietą Vilniaus regione. Iš viso švenčioniškiai pritraukė 438 skaitymo iššūkio dalyvius. 3-ąją vietą užėmė Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka, kuri į „Vasara su knyga“ iššūkį pritraukė 433 dalyvius.

Vilniaus regiono bibliotekininko konkurso „Riešutas“ 2019 metų laimėtojai ir nominantai:

„Riešuto“ apdovanojimas geriausiam Vilniaus regiono bibliotekininkui:

Gražinai Dargytei, Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėjai.
Eglei Milkamanavičiūtei, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiajai bibliografei.
Nataljai Songin, Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabarės kaimo filialo vyr. bibliotekininkei.

„Graikinio riešuto“ apdovanojimas geriausiam Vilniaus regiono bibliotekos vadovui:

Jolantai Abucevičienei, Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojai.
Eitarui Kazimierui Krupovičiui, Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriui.
Olgai Mažeiko, Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei.

„Lazdyno riešuto“ prizas geriausiai Vilniaus regiono bibliotekos komandai:

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos komandai.
Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriui.
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos komandai.

Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus bibliotekos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*