Naujausios žinios

Pagalba artimui

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

Mantas Denisovas

Balandžio 21 d. sostinės Žemaitės gatvėje esančio daugiabučio gyventojai ramiai sau leido laiką, net neįtardami, kad atvira liepsna dega jų balkonas. Liepsnas kitoje gatvės pusėje pirmasis pastebėjo prekybos centro apsaugos darbuotojas Mantas Denisovas. Jis iškart paskambino skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir, pasičiupęs prekybos centro gesintuvą, nulėkė per gatvę. Laiptine bėgdamas į penktąjį aukštą, kuriame kilo gaisras, Mantas dar įspėjo kaimynus evakuotis.

Namas, kuriame degė balkonas

Namas, kuriame degė balkonas

„Užlipęs į penktąjį aukštą, paskambinau ir smarkiai pabeldžiau į duris. Kai šeimininkai jas atidarė, pasakiau, kad dega jų balkonas, nes jie dar nežinojo. Atsargiai pravėręs balkono duris, kad liepsnos nepersimestų į kambarį, pradėjau ugnį gesinti gesintuvu. Jam pasibaigus, gaisrą toliau gesinau vandeniu, kurį nešiojau iš vonios. Visa tai užtruko 4 minutes, o tada jau atvyko ir ugniagesiai. Jie pakilo iki balkono, užpylė dar rūkstančius daiktus, kai ką išmetė, apžiūrėjo ketvirtojo aukšto balkoną, į kurį krito liepsnos, ir stogą,“ – pasakojo Mantas.

Širvintiškis M. Denisovas teigė, jog šioje situacijoje padarė, ką galėjo. „Aš esu Lietuvos pilietis, tarnavau kariuomenėje, be to, mokydamasis mokykloje priklausiau Lietuvos šaulių sąjungai, ten buvo ir ugniagesių būrelis. Tad gelbėti žmogaus gyvybę man yra labai svarbu, tuo labiau, jog sužinojau, kad tame bute buvo žmonių. Gal ir ne kiekvienas pilietis taip padarytų, bet tikiuosi, kad, jeigu man kada prireiks pagalbos, ir man žmonės padės. O apie ugniagesių darbą irgi šiek tiek žinau, nes mano kaimynas yra ugniagesys gelbėtojas,“ – sakė jis.

Apdegęs balkonas

Apdegęs balkonas

Už šį didvyrišką poelgį Mantui padėkojo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos pamainos vadas Jonas Barsulis, su ugniagesiais gelbėtojais atvykęs gesinti gaisro, ir buto šeimininkai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*