Naujausios žinios

„Pagaliau į šventę!“

Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos informacija

 „Pagaliau į šventę!“ – tokiu šūksniu į žinią, kad Vaikų gynimo dienos proga Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos nariams bei jų šeimose augantiems vaikams organizuojamas renginys, atsakė vaikai.

Šie metai neįprasti. Magiškai išsidėstę skaičiai 2020, žadėję daug nuotykių, naujovių bei neįprastos patirties, su kaupu išpildė pažadą. Naujovių bei naujos patirties įgavome neginčijamai daug.

Vos pradėjus vykdyti iš dalies remiamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą „Socialinės ir psichologinės pagalbos organizavimas Širvintų rajono vaikų globėjų šeimoms“, veiklas bei grupių susitikimus, viską staiga ir netikėtai nutraukė šalyje paskelbtas karantinas. Nuo kovo vidurio iki pat vasaros pražios specialistai su globėjais bendravo individualiai ir tik nuotoliniu būdu.

Praėjus pustrečio mėnesio, nors ir su tam tikrais ribojimais, bet vėl galime rinktis, matytis ir tobulėti. Todėl Globėjų draugija vieningai sutarė Vaikų gynimo dieną paminėti turiningai gamtos apsuptyje įsikūrusiame „Vikingų kaime“. Susitikimas prasidėjo archajinio maisto ruošos ir buities edukacija, kurią vedė svetingosios šio kaimo šeimininkės Judita Korsakienė ir Edita Gilė.

Išklausę pasakojimo, kuo senovinis žmogus maitinosi kasdieną, kas buvo auginama, o kas renkama iš laukinės gamtos, bei kūrybiškai išdėstytos instrukcijos, nusimazgoję rankas visi kibo į darbus. Mažieji edukacijos dalyviai senoviniame inde, skirtam įvairaus dydžio riešutams gliaudyti, traiškė riešutus, kiti juos dubenyje trynė, treti puošė iškeptus blynelius patepdami medumi bei apdėliodami spanguolėmis. Kiek paūgėję formavo paplotėlius ir skrudino grūdus, o vyriausi iš vaikų prižiūrėjo ugnį, kepė pyragėlius, blynus ir pievinius apynius, virė arbatą.

Tuo metu, kai „Vikingų kaimo“ lauko virtuvėje su Judita kaip bitutės darbavosi vaikai, mamos su Edita iškeliavo į pievą rinkti žolelių gardžiai arbatai. Kraujažolė, siauralapis gaurometis, kiaulpienių žiedlapiai ar rasakila – viskas buvo kruopščiai atrinkta ir sudėta į medines lėkštes. Rinkdama žoleles, Edita pasakojo, kad rasakilą ypač vertino alchemikai. Mat, jos klostelėse užsilaikę rasos lašeliai, surinkti į indą net per ilgesnį laiką, nesusidrumsdavo, todėl būdavo naudojami ypač brangių ir, tuomet tikėta, magišką galią turinčių eliksyrų gamybai.

Bendro darbo dėka greitai ir gardžiai pagaminti pietūs neužsibuvo ant stalo. Blyneliai su kiaulpienių lapeliais, pagardinti sviestu bei pabarstyti kanapių sėklomis, ypač patiko globėjams, o va blynelius su riešutais, pagardintus medumi bei uogomis, su pasigardžiavimu užsigerdami žolelių arbata ar pienių gira valgė mažieji edukacijos dalyviai.

Antroji susitikimo dalis buvo skirta psichologinei grupės konsultacijai, kurią globėjams vedė psichologė Kristina Šironienė. Globėjai tądien kalbėjo apie kylančius vaikams pavojus įvairiose vaikų amžiaus grupėse, apie nerimą bei jo įveikimo būdus, apie naujai išgyventus iššūkius karantino metu, moterų draugystės svarbą. Po tokios ilgos pertraukos susitikę globėjai tikrai turėjo ką aptarti su psichologe Kristina. Tuo metu, kol globėjai dalyvavo psichologiniame grupės užsiėmime, vaikus smagiais senoviniais lauko žaidimais sudomino Judita.

Kelios valandos prabėgo nepastebimai. Prieš atsisveikindami visi susirinko prie bendro stalo ir vaišinosi jau šiems laikams įprastais skanėstais: skruzdėlynu, šakočiu bei šokoladiniu glajumi puoštais pyragaičiais.

Šis šventinis susitikimas – tai kassavaitinių susitikimų startas. Širvintų rajono globėjai kiekvieną savaitę susitiks projekte numatytose veiklose – Meninės terapijos užsiėmimuose bei psichologo konsultacijose grupėms.

logotipas sirvintu vaiku globeju draugija (1)socmin logo

Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos informacija ir nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*