Naujausios žinios

Paniūrėliai kapeloje nelaukiami

Janina Pukienė

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų kovo 23 d. laikraščio „Širvis“  12-ame numeryje.

Avižonių bendruomenė turbūt vienintelė turinti savo kaimo kapelą. Kaip kilo tokia idėja? Lai pasakoja patys muzikantai. Po repeticijos susėdame bendruomenės namuose ir atveriame „prisiminimų skrynelę“.

Kapela natūraliai gimė kartu su bendruomene prieš penkerius metus. Kokios šventės be muzikos ir dainų. Organizatorius ir įkvėpėjas buvo šviesaus atminimo avižoniškis Rolandas Savickas. Nuo pirmųjų dienų kapeloje muzikuoja Vidmantas Mateika, Danguolė Rinkevičienė, kiek vėliau prisijungė Algis Dambrauskas, Dovilė Janukaitienė, Vidmanto tėtis Juozas Mateika. Šiandien kapeloje11 narių. Be paminėtųjų groja ir dainuoja Jonas Sakalas, Andrij Boridko, Renatas Sudžius, Gražina Zajančkauskienė.

„Pradžia nebuvo labai lengva. Bendruomenė neturėjo patalpų, repetuodavome tai vieno, tai kito namuose, o vasarą – kiemuose. Mes grojame, langai atsidaro, vienas kitas ir pritarti bando. Smagumėlis! Kai nebeliko Rolando, kapela atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. Kurį laiką kolektyvui vadovavo vilnietis Gediminas, bet tai truko neilgai. Prisikvietėme puikią vadovę Gintarę Jakštienę, viskas buvo puiku, bet Gintarė turėjo savų planų. Ji subūrė „Noragą“, šių metų Igno Šeiniaus premijos laureatą, ir Avižonių kapela vėl liko be vadovo. Dabar jau metus laiko kapelos vairas Rolando žmonos Ramunės Savickienės, Širvintų pradinės mokyklos mokytojos, rankose. Jos dukra Ugnė kapeloje groja smuiku.

Esame bendruomenės kapela, tad ir koncertuojame dažniausiai bendruomenei. Juk čia organizuojamos įvairios šventės. O kokios gi šventės be muzikos. Kalėdos, Naujieji metai, Užgavėnės, Motinos diena – tai vis tradicinės šventės, o dar sugalvojame ir kitų progų. Visada dalyvaujame seniūnijos kultūros dienų renginiuose. Teko koncertuoti Janiūnuose, Vileikiškiuose, Širvintų miesto šventėje – visko ir nesuminėsi. Jau ne pirmus metus esame kviečiami į baigiamąjį seniūnijų kultūros dienų koncertą, tradiciškai vykstantį Kovo 11-ąją Širvintų kultūros centre. Laukiame kvietimo į „Duokim garo!“ filmavimą, tada užriesime nosis ir vaidinsime didžius artistus,“ – sutartinai kvatojasi muzikantai.

Nė kiek neabejoju, kad kapela sulauks kvietimo į smagiąją televizijos laidą, viskas dar priešaky. Juk ir repertuaras pildomas daugiausia „Duokim garo!“ dėka. Muzikantai pasakoja, kad išgirdę kažką įdomesnio, ieško įrašo „Yotube“, tada „prisimatuoja“ savo kolektyvui.

Siekti pripažinimo nėra blogai. Bet bendruomenės kolektyvas pirmiausia paiso bendruomenės poreikių. Dažną savaitgalį kapela vyksta sveikinti jubiliatų. Po pirmo tokio pasveikinimo, idėja patiko daugeliui, dabar kvietimai seka vienas po kito, tik spėk suktis. „Solenizantai dažniausiai apsiverkia, o su jais ir mes,“ – sako kapelos moterys. Graudinamės visi. Taip buvo ir Kovo 11-ąją. Sugroję šventiniame koncerte rajono Kultūros centre, Avižonių muzikantai skubėjo sveikinti tą dieną 88-ąjį gimtadienį švenčiančios močiutės. Staigmena pravirkdė senolę, ašaros pabiro ir kapelos moterims. „Tokios akimirkos įtikina – mes reikalingi žmonėms. O kol būsim reikalingi, tol ir muzikuosim,“ – žada linksmieji avižoniškiai. Neabejojame tuo ir linkime Avižonių bendruomenės kapelai dar daug įsimintinų koncertų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*