Naujausios žinios

Parodomosios atostogos

Nomedos Drazdienės piešinys

Straipsnis buvo išspausdintas  rugsėjo 20 d. laikraščio „Širvis“ 37-ame šių metų numeryje.

Ir vėl, mielieji, girdžiu nepatenkintus miestelėnų balsus. Ir vėl valdovė skaidriausioji kai kam neįtiko. Na, išvyko moteris pailsėti Amerikon – ir kas čia blogo? Demokratija pas mus, kas kur nori, tas ten važiuoja. Valdovai Amerikon, pavaldiniai – suklypusion fazendon. Kaip sakoma: „Iš kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam – irgi pagal galimybes“. Bet tie, nepatenkintieji, man paaiškino, kad jie ne iš pavydo valdovės kelionėms taip kalba. Bet, anot jų, apmaudu, kad valdovė atostogauja užjūriuose ir pajūriuose, o tuo tarpu josios valdinių visokios turistinės sodybos dykos stovi ir svečių mažai tesulaukia. Atseit, bent kartelį valdovė tokią sodybą pasirinktų, nors keletą dienelių joje papoilsiautų, būtų visiems puikus pavyzdys ir geriausia verslo vystymo paskata. Susidūmojau tai išgirdęs ir sugalvojau, kaip tiems vietos verslininkams valdovė galėtų padėti, kartu ir savo atostogų neaukodama ir užjūrių bei pajūrių nepamiršdama. Kol šiluma dar nepaliko mūsų padangės, galima būtų organizuoti parodomąsias atostogas. Kad nereiktų prie langelio maknoti, pateikiu čia detalų verslo planą.

Taigi, vieną gražią rudens (o kitąmet – jau vasaros ar pavasario, žinoma) dieną mūsų skaidriausioji valdovė, su visais vasalais iškilmingai išvyksta į pasirinktą turistinę sodybą. Gal „Pas Antaną“, gal „Pas Juozą“, o gal ir „Pas Petrą“ – koks skirtumas, svarbiausia, kad savininkas tam tikrai partijai (patys žinote, kokiai) lojalus būtų ir jos idėjas išpažintų. Žiniasklaidos atstovai šioje išvykoje tiesiog būtini, juk reikia viską detaliai aprašyti ir svarbiausia – nuotraukų galybę prispragsėti. Suprantama, purvasklaidos ir kai kurių internetinių portalų atstovų jokiu būdu nekviesti ir artyn neprileisti, lai iš už kampo slapčia viską fiksuoja ir visiems papasakoja.

Taigi, atvyksta procesija pas Antaną, Juozą, ar Petrą, apsistoja ten dienai ar porai – kad visagalė spauda spėtų viską nupaveiksluoti ir traukia toliau. Reikia juk ir baidarių nuomos verslo atstovus aplankyti, ten irgi lojalių partijai asmenų esama. O jau plaukiant baidarėmis, oi, kiek veiklos galima susigalvoti. Ašai, kaip didis patriotas, siūlyčiau prie kiekvieno piliakalnio, ką ten piliakalnio – prie kiekvienos kalvos sustoti, į ją užkopti ir kokį pikniką surengti. Su patriotinėmis dainomis, vietinių kaimų ir bažnytkaimių himnais, liaudies šokiais ir vaišėmis. Na, vaišėmis, patys suprantate, ne valdovė ir ne jos vasalai turi rūpintis: tam kavinių ir užeigų tinklas egzistuoja, jiems irgi valdoviškos paramos reikia. Beje, kiekvieną piliakalnį ar šiaip kalvą iš anksto būtina ištyrinėti, kas netoliese gyvena išsiaiškinti ir tų gyventojų pažiūras nuodugniai patikrinti, kad kokių nesusipratimų nekiltų.

Kiek čia tų mūsų kaimelių ir bažnytkaimių tėra, per porą dienų visus apiplaukti galima. Tiesa, galima būtų vandenin ir nelįsti, prabangiomis mašinomis kraštą apvažiuoti, bet reikia juk pasistengti vietą verslui „išjudinti“.

Na, štai, per darbo savaitę ir bus apsisukta. Pabaigoje, savaime suprantama, vandenlenčių parką miestelyje aplankyti reikėtų ir dailiai nučiuožti jo trasa (jei nesinori sušlapti, galima dublerę valdovei surasti, svarbiausia, kad nuotraukose gražiai atrodytų). Štai, parodomosios atostogos ir baigtos. Niekas nenukentėjo, valdžios rūmuose keli budintys kabinetai veikė – visai kaip legendinio kruizo metu. Visi linksmi ir laimingi, o poilsinio verslo atstovai – ypač. Suprantama, valdovės tikrosios atostogos dėl parodomųjų nenukentės, pastarąsias valdovė darbo metu surengs, kad dar ir algos priedą galėtų gauti.

Klausiate, mielieji, kokia nauda iš tų parodomųjų atostogų? Milžiniška. Gal iš svetur lankytojų šitaip ir nepriviliosim, bet jau lojalieji vietiniai ir visokie kitokie pakalikai pulkais rikiuosis į tokių atostogų programą, pamiršę užjūrius ir kitus pajūrius. Pasidarys staiga labai miela jiems vietinė gamta ir poilsis joje. Juk žengti ten, kur ką tik žengė valdoviška koja, yra tiesiog privalu. Šlovė ir garbė, kaip sakoma.

Na štai, kaip pagyvinti poilsinį verslą, jau sugalvojom. Dabar beliko sumanyti, kaip likusius verslus paskatinti. Gal po savaitės kažką ir toj srityje išmąstysim. Iki pasimatymo.

Jūsų Varpininkas – verslo ir kelionių ekspertas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*