Naujausios žinios

Pasakų herojai realybėje

Jonė Lieponė

Asociatyvus paveikslėlis. Šaltinis: www.mediakatalogas.lt

Manau, ne vienas jūsų, kaip ir aš vaikystėje, yra girdėję, o gal ir iki šiol savo vaikams ar anūkams skaito pasakas apie brolius: du protingus, o vieną kvailą. Įvairių šalių tautosakoje galime aptikti tokias pasakas ir visose kvailiui sekasi labiausiai – ir turtus jis lengviausiai susikrauna, ir pačią gražiausią veda. Praėjusią savaitę, klausant per televiziją kalbančio kone galingiausios valstybės Prezidento, mane užklupo toks stiprus dežavu jausmas, nors imk ir į sieną tą galvą trinktelk. Nesu nei medikė, tarp jų neturiu nei giminių ar draugų, bet, paklausius kai kurių šios savo pareiškimais pagarsėjusios asmenybės pasisakymų, pagalvojau, kaip jis, būdamas toks, atsiprašau už buitines mintis, bet drįsiu pasakyt, „durnas“, galėjo tapti Niujorko nekilnojamojo turto magnatu, kurio turtas vertinamas maždaug 4 milijardais JAV dolerių. Pasaka ir ne kitaip.
Medikus papiktino Donaldo Trumpo pasiūlymas atlikti tyrimą arba, tiksliau pasakysiu, eksperimentą su žmonėmis, sušvirkštus jiems dezinfekcinio skysčio ir stebint, ar toks veiksmas gali išgydyti koronavirusą. Pradžioje netikėjau savo ausimis, atsukau „juostelę“ atgal, atidžiai perklausiau įsistebeilijusi į Prezidento mimiką, o gal jis juokauja. Ne, jis visiškai rimtai ir užtikrintai pasiūlė COVID-19 virusą gydyti dezinfekciniu skysčiu iš vidaus. Matyt, jam tokia mintis šovė staiga, kai tos pačios konferencijos metu prieš šalies vadovą pasisakęs kitas šios šalies valdžios atstovas aiškino, kad Saulės šviesa ir dezinfekcinėmis priemonėmis sėkmingai galima kovoti su COVID-19 sukėlėju.

„…tarkime, šią šviesą atneštume į kūno vidų, ką galima būtų padaryti, arba per odą, arba kokiu nors kitu keliu. Manau, sakėte, kad ir tai ištirsite. Skamba įdomiai /…/ Ir dar matau, kad dezinfekcinės priemonės virusą sunaikina per minutę. O ar yra būdas padaryti ką nors panašaus, per injekciją ar beveik valymą? Būtų įdomu tai patikrinti“, – porino JAV Prezidentas Donaldas Trumpas.

Taip kalbėdamas prieš žiniasklaidos atstovus, jis tikino, kad jo galva tikrai gera. Ar verta abejoti? Jo metodai medicinos sistemos perkrovą išspręstų išsyk ir sutaupytų šaliai milžiniškas lėšas. Mat medikai yra ne kartą pasisakę, kad valymo priemonių išgėrimas yra dažnai pasitaikantis savižudybės metodas. Įsivaizduokime, sukyla žmogeliui temperatūra, nueina taikiai išsitirti dėl visą pasaulį sukrėtusio viruso. Pyst, gauna teigiamą atsakymą ir… Scenarijus toliau aiškus. Paguldomas per prievartą žmogelis į ligoninę, kaip jau mūsų rajone yra buvę. Sulašinama jam į veną dezinfekcinio skysčio ir viskas. Nėra ligos, nėra žmogaus, nėra problemos.

O kalbant rimtai, tai net valymo priemonių garai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Todėl raginu visus skaitančius nebandyti to tyrimo atlikti namuose. Lietuvoje pirmosiomis karantino savaitėmis medikai skelbė, kad apsinuodijimų skaičius nuo dezinfekcinio skysčio padidėjo. Matyt, tokių gudragalvių ir mūsų šalyje netrūksta. Karštligiškai besisaugodami nuo viruso – apsinuodijo. Kaip toje patarlėje: bėgo nuo vilko, ant meškos užbėgo.

Kaip gerai, kad mūsų „respublikos carienei“ siūlomi gydymo metodai netoptelėjo pirmiau, nei JAV Prezidentui. Kitu atveju nebūtų spėjęs net šuva suloti, ką jau čia kalbėt apie medikų bendruomenės kritiką, kaip mintis būtų jau išbandyta ant kokio perdėm daug kalbančio ar rašančio opozicionieriaus ir ką tu jai. Ji gi visų mūsų gelbėtoja. Taigi ne dėl savęs stengėsi, tik dėl mūsų visų varguolių gelbėtoja pluša.

Tris kartus per petį nusispjoviau ir išvaikiau garbanotas mintis. Dabar einu kaimynus kurstyti į kiemą diskoteką kviesti. Va žinau, kaimynė šią savaitę devyniasdešimtmetį švęs. Ji tikrai smagiai pasitryps pagal dainušką: „merginos šoks, merginos vems“ ar „verks“, dabar nepamenu. Man tik rūpi, kad saugiai per balkono slenkstį perliptų ir viskas, siautėk kad ir per naktį. O kam muzika pasirodys per tranki, galės susipažinti su vienu pasaulio išradimu – ausų kištukais.

1 Comment on Pasakų herojai realybėje

  1. Saunus straipsniukas, lb tiktu FB grupei „PAS MUS LINKSMIAU :)))))“
    Sekmes kuryboj!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*