Naujausios žinios

Paskutinis

Nuotrauka iš krastonaujienos.lt

Gruodžio sniegu besidžiaugiant ir garsiąją Širvintų eglutę aptarinėjant, žiūrėk, ir šventės ant nosies. O prieššventiniame šurmulyje ir naujienas ne visas išgirsti. Gal todėl nesukėlė didesnio rezonanso dar vienos įstaigos vadovo atleidimas. Pasakysit: „Et, kiek jų jau buvo, vienu daugiau ar mažiau, ką tai keičia?“

Na, gal ir neverta būtų minėti to atleidimo, jei ne vienas niuansėlis. Tas atleistasis – paskutinis mokyklos direktorius VYRAS. Suvažiuos dabar į mokyklų vadovų – gal nuo šiol bus vadovių – pasitarimus vienos moteriškės. Ir Švietimo skyriui vedėja vadovauja, ir visos kitos specialistės – JOS. O virš tų JŲ dar kitos JOS, taip „užviršuojama“, anot vieno gero atminimo politiko, mūsų rajono valdžios piramidė. Sutikit, kad vaizdelis keistokas. Turint galvoje globalaus pasaulio garsiąją kovą su lygių galimybių pažeidimais – vaizdelis visai nekoks… Taip išeitų, kad mūsų rajone niekam tikę vyrai susirinkę…

O grįžtant prie atleistojo viduryje mokslo metų direktoriaus, reikia priminti, jei kas pamiršo, kad tai jis oficialiai premjero Skvernelio vizito mūsų rajone metu buvo pavadintas GERIAUSIU DIREKTORIUMI.

Belieka paspėlioti, kaip tas direktorius pateko į nemalonę. Matyt, besirūpindamas savąja mokykla, neatkreipė dėmesio į tendencijas, kad jis jau vienas vienužis moteryne pasilikęs… Gal drįso kokiu nors klausimu savo nuomonę pasakyti, kas yr visai nebūtina… Gal leido sau pasielgti kaip nors vyriškai? Gal stuburo problemos koją pakišo? Bet labiausiai tikėtina, kad laiku nesusiprato kokiai nors valdžios favoritei kelio duoti.

Bet, sakysite jūs, gal jo vietą užims kitas vyras? Pasvajokim. Juk visada atsiras tinkama moteris. Beje, sako, kad ir ieškoti netoli reikėjo, juk mokyklų mažėja, o likusių be kabinetų vadovių daugėja. Ir joms gyventi reikia.

Kadangi kiekvienoje situacijoje reikia surasti ir pliusų, pamėginkim. Buvo kažkada Moterų partija, gal dar prisimenat. Kvailas pavadinimas, gal todėl ir partija išnyko. Bet jokiu būdu nelinkiu mūsų rajonui išnykti – ką gi tada veiks gražiausioji iš visų valdžių? Tik visai gali būti, kad tapsime pirmuoju moterų rajonu. Tie vyrai po truputį… kaip nors… nubyrės… nepritapę ir pajutę savo menkumą šalia tokių iškilių moterų. Va tada bus jėga, anot gimnazistų. Išgarsėsim ne tik Lietuvoje. Žiūrėk, kokie skandinavai dar ir premijomis apipiltų, nes ten, sako, feministės viską sprendžia. O pirmieji rajono „moterėjimo“ ženklai akivaizdūs. Mes jau įpratom, kad vaikščiodami po Širvintas nuolat susiduriame su spoksančia į mus akimi. Kaip žinia, akis nuo senovės simbolizavo amžiną budrumą, valdžią ir kitus puikius dalykus. O čia tas riebus makiažas viską gadina, nes pastabioji valdžios akis tapo panaši į kokio nors grožio salono reklamą. Na, kaip sakoma, kokios vertybės, tokie ir simboliai.

Baigti norėtųsi užuojauta visiems tėčiams ir mamoms. Vaikai dabar atiduoti auklėti telefonams ir mokykloms, o mokyklose vien moterys, kur ne kur kokis vyras netyčia užsilikęs. Turėtų užaugti labai moteriškų jaunuolių karta. Pasakys kas nors tokiam „Būk vyras“, o jis nesupras.

O ta mokykla, taip ilgai išlaikiusi direktorių vyrą, turėtų didžiuotis. Juk išsiskyrė iš kitų.

Skaitytoja Nefeministė

2 Comments on Paskutinis

  1. Turi būti rotacija,kad mokyklos nevirstų draugų ir giminių UAB-ais.Seniai laikas.To reikia visose mokyklose.10 metų -maximum.Sėdėjo po 20-30 metų.Tai kas čia gero?

  2. Kaip bebūtų keista, bet mokyklos, kur vadovai dirbo ilgiau, turėjo stabilius, dirbančius kolektyvus, gerus mokinių pažangumo rodiklius, plačią užklasinę veiklą. O ten kur įsisuko vis dar laikini vadovai, viskas byra, pasipila atleidimai, prasideda protu nesuvokiamos pertvarkos. Aš už stabilumą, o sukontroliuoti, kad mokykla nevirstų UAB u galima ir kitais metodais. Linkiu p. Laisvamanės vaikams lankyti mokyklą, kur vadovai laikini, priklausomi nuo valdžios malonės. Manau, kad rūpindamasi jų ateitimi ir sumokėjusi korepetitoriams, savo nuomonę greitai pakeis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*