Naujausios žinios

Paštininkų ir gyventojų rūpesčiai

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų gegužės 4 d. laikraščio „Širvis“  18-ame numeryje. 

Pakalbinti paštininkai didžiausią problemą savo darbe įvardina netvarkingas gyventojų pašto dėžutes arba jų visišką nebuvimą. Tuomet laiškus ar prenumeruojamus periodinius leidinius tenka palikti ant palangės, po durų kilimėliais, užkišti už rankenos ar įdėti į plastikinius maišelius. Todėl paštas ragina žmones ir įmones iki vasaros išspręsti šią problemą ir palengvinti paštininko darbą.

Šiuo metu Lietuvoje registruota beveik 2 mln. adresų. Lietuvos pašto duomenimis, kas penktas jų turi netvarkingą pašto dėžutę arba iš viso jos neturi.

Gyventojams, verslo įmonėms ar kitoms organizacijoms pareigą įsirengti gaunamųjų laiškų dėžutes numato Pašto įstatymas. Tiek privačių, tiek daugiabučių namų gyventojai yra patys atsakingi už tvarkingos ir tinkamos laiškų dėžutės įrengimą. Daugiabučių namų gyventojams, kurie pageidauja, kad jų laiptinėse centralizuotai būtų įrengiami ar atnaujinami laiškų dėžučių blokai, reiktų kreiptis į daugiabučio namo administratorių.

Iki gegužės 31 dienos neįsirengus tvarkingos laiškų dėžutės, pašto korespondencija ar kita spausdintinė informacija, prenumeruojami spaudos leidiniai nebebus pristatomi adresatui. Gautas siuntas be išankstinio pranešimo bus galima tik pašte atsiimti.

„Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad gaunamųjų laiškų dėžutės, vadovaujantis Pašto įstatymu, turi būti įrengtos lengvai laiškininkams prieinamose vietose:

daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;

individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;

sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;

įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Taip pat gyventojams primename, kad gaunamųjų laiškų dėžutės turi būti aiškiai ir suprantamai numeruotos, ant jų įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas.“ – aiškina Lietuvos pašto atstovas spaudai Tomas Bašarovas.

Tuo tarpu gyventojai klausia paštininkų, kur iš kaimų dingo siunčiamų laiškų geltonosios dėžutės. T. Bašarovas paaiškino, kad siunčiamųjų laiškų dėžutės įrengiamos tose kaimo gyvenamosiose vietovėse, kur yra daugiau nei 200 adresų. Kaimo gyvenvietėse, kur gyvena labai mažai žmonių ir siunčiamos pašto korespondencijos siuntų kiekiai nedideli, siunčiamų laiškų geltonąsias pašto dėžutes išlaikyti ir aptarnauti paštui buvo per brangu, todėl jos buvo nuimtos.

Kaimų, kur nėra siunčiamosios laiškų dėžutės, gyventojai savo laiškus ar siuntas gali atiduoti gyvenvietę aptarnaujančiam paštininkui arba nuvykti iki artimiausios siunčiamųjų laiškų dėžutės ar artimiausio pašto. Sužinoti, kur yra pašto paslaugų teikimo vietos, galima internetiniame Lietuvos pašto tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt arba informaciniu telefonu 8 700 55 400.

Kai kuriose gyvenvietėse veikia kilnojamasis paštas. Jame galima ne tik išsiųsti laišką ar siuntą, bet ir pasinaudoti kitomis paslaugomis, pavyzdžiui, susimokėti mokesčius už komunalines ir kitas paslaugas, užsiprenumeruoti spaudos leidinius ar įsigyti įvairių prekių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*