Naujausios žinios

Patvirtintas 2020 metų Savivaldybės biudžetas

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.diena.lt

Tarybos posėdyje, kuris vyko vasario 20 dieną, po pasiūlymų bei mero kalbos ne vienbalsiai buvo priimtas Širvintų rajono savivaldybės 2020 metų biudžetas. Prieš biudžeto patvirtinimą balsavo vienas Tarybos narys, susilaikė trys bei vienas Tarybos narys V. Sarpauskas nebalsavo.
Priimtame 2020 metų biudžete planuojamas pajamas sudaro 16 398,0 tūkst. eurų. Ši suma susideda iš nuosavų lėšų savarankiškoms funkcijoms vykdyti – tai mokesčiai, pajamos ir biudžetinių įstaigų pajamos – 10 917,0 eurų, dotacijų valstybinėms funkcijoms atlikti ir mokymo lėšų ugdymo reikmėms finansuoti bei dotacijos kapitalui formuoti – 5 481,0 tūkst. eurų. Iš nuosavų pajamų išlaikomos Viešoji biblioteka, Kultūros centras, iš dalies darželiai, Sporto centras, Meno mokykla, pagrindinės mokyklos, Socialinių paslaugų centras bei Savivaldybės administracija. Iš šių pajamų taip pat mokamos paskolų palūkanos, tvarkomas miestas bei seniūnijos, išlaikomi vaikai bei seneliai globos įstaigose, mokamos pašalpos ir kompensacijos, pavežami mokiniai į mokyklas bei vykdomi visi kiti darbai.
Kaip teigiama sprendimo projekte, 2020 metų biudžeto pajamoms nėra priskiriamos gautos paskolos, o Savivaldybės biudžeto asignavimams nėra priskiriamas paskolų grąžinimas – 388,4 tūkst. eurų.

Savivaldybės biudžeto 2020 metų pajamos buvo koreguojamos pridedant 2019 m. nepanaudotą pajamų dalį – 1 327,6 tūkst. eurų, o biudžeto išlaidos sudaro 17 279,4 tūkst. eurų.

Tarybos posėdžio metu opozicijos narys A. Astikas pateikė pasiūlymus tvirtinamam biudžetui. Jis opozicijos vardu siūlė sumažinti numatytą biudžete 140 tūkstančių išlaidų įvairioms veikloms iki 30 tūkstančių argumentuodamas, kad konkretaus atsakymo, kur bus leidžiami visų mokesčių mokėtojų pinigai, negavo tik įsidėmėjo frazę: „Pagal poreikį“. Opozicijos atstovas taip pat siūlė mažinti išlaidas leidybai bei informacijos teikimui nuo numatytų 20 tūkstančių eurų iki 10 tūkstančių argumentuodamas, kad neva merės šeimai priklausančios įmonės leidžiamas laikraštis už suteiktas Savivaldybės administracijai paslaugas gavo 17 tūkstančių eurų, todėl nemato reikalo šiemet tam tikslui iššvaistyti 20 tūkstančių eurų. A. Astikas rekomendavo ženkliai, net iki 20 tūkstančių eurų, didinti išlaidas Nevyriausybinėms organizacijoms, nuo 2,5 tūkstančio iki 7,5 tūkstančio skirti dantų protezavimo išmokoms bei skirti daugiau lėšų švietimo įstaigoms siekiant pasirūpinti prailgintomis grupėmis bei kompensuoti vaikų maitinimą.

Po kelių daugumos tarybos narių, liaupsinančių šios pozicijos darbą jau antrą kadenciją, iš tribūnos žodį tarė merė. Jos ditirambus sau visi norintys gali išgirsti Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio vaizdo įraše. Tiek šios personos komentarai, tiek pasisakymo tekstas persmelktas pagiežos oponentams bei solidumu nepasižymėjo. Teksto rengėja galėjo merę bent jau pamokyti, kad 0,78 procento tai paprasčiau sakant – nepilnas procentas ir sakyti „nulis kablelis septyniasdešimt aštuonis procentus“ yra tiesiog netikslu bei šiek tiek išmanančiam matematiką rėžia ausį, kaip netiksli nata erzina muzikantą. Galima buvo pasakyti paprasčiau ir aiškiau – septyniasdešimt aštuonias šimtąsias procento.

Merės tekste buvo pateikta daug naudingos informacijos. Ji teigė, kad opozicija pastabas pateikė tik 0,78 procento iš Savivaldybės biudžeto visumos, o va likusiems 99,22 – ne. Širvintiškiams ir opozicijai buvo svarbu išgirsti atsakymus, kurių jie nesulaukė komitete. Pasirodo, iš tos užkliuvusios procento dalies Savivaldybė moka nario mokestį Savivaldybių asociacijai, steigia premijas, apdovanojimus bei prizus nusipelniusiems širvintiškiams. Dar viena naudinga informacija – iš šios nė procento viso biudžeto nesiekiančios dalies teks atiduoti 23,471 tūkst. eurų Lenkijai už Barskūnams gautą paramą. Beje, tiek eglutė, miesto ar kita šventė taip pat bus švenčiama iš to magiško skaičiaus. Ir nauju viešu tualetu greitai džiaugsimės taip pat iš jo.

Per tą patį posėdį patvirtintas Kernavės viešojo tualeto naudojimosi įkainis. Jis bus toks pat kaip ir jau šiame Tarybos posėdyje minimo laikraščio kaina – 1 euras. Kaip manote, sutapimas tai ar ne? Laukiame jūsų komentarų el.pašto adresu laikrastissirvis@gmail.com.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*