Naujausios žinios

Per miškasodį pasodinta 4 000 eglučių

Praėjusį šeštadienį, balandžio 13 dieną, prieš pat verbų sekmadienį, nuo dvyliktos ryto Čiobiškio seniūnijos Rusių Rago kaimo apylinkėse gamtos mylėtojai sodino mišką. Miškasodis, kurį šiemet vėl organizavo Lietuvos socialdemokratų partijos Širvintų rajono skyrius kartu su Čiobiškio girininkija, vyko jau dvyliktąjį kartą iš eilės.

Sodinti mišką buvo kviečiami ir pavieniai gyventojai, ir bendruomenės, ir organizacijos, ir įmonių kolektyvai, ir visų Širvintų rajone veikiančių partijų skyrių atstovai. Šventėje dalyvavo Čiobiškio girininkas Kęstutis Karlonas, buvę Tarybos nariai Giedrius Jozonis, Zenonas Miselis, antrąkart į Tarybą perrinkta Ana Kuznecovienė su vyru Vaidu, dar neprisiekęs, bet išrinktas į naują Tarybos kadenciją – Virginijus Sarpauskas, Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos atstovai, Širvintų miesto bendruomenės nariai, Vileikiškių, Musninkų vaikų dienos centrai, gimnazistai iš Vilniaus miesto, gamtos mylėtojai bei miško puoselėtojai su šeimomis.

Miškasodis – vienas didžiausių renginių, skirtų Žemės mėnesiui, kuris prasideda kovo 20-ąją – Pavasario lygiadienį – ir baigiasi balandžio 22 d., kai švenčiama Tarptautinė motinos Žemės diena, paminėti. Be to, šis renginys yra puiki proga praturtinti Lietuvą miškais, nes jie kol kas sudaro daugiau nei trečdalį Lietuvos ploto, o, pavyzdžiui, Latvijoje – apie 45 procentus, o Estijoje – beveik pusę šalies ploto.

Šešiasdešimt penki į renginį susirinkę talkininkai sodino tinkamai paruoštus eglaičių sodinukus. Pirmiausia girininkas pasveikino visus susirinkusius į miško sodinimo talką, suaugusiųjų paprašė priimti į savo komandą gausiai susirinkusius vaikus, pasirinkti įrankius: kastuvus ir kibirus, į kuriuos ragino įsidėti eglaičių sodinukus, ir išklausyti medelių sodinimo instrukcijos bei parodė, kaip tai daroma.

Girininkas pabrėžė, kad sodinant būtina neužlenkti ir neužkasti šakelių, nedeformuoti šaknų, o užpylus ant jų žemių, gerai apspausti, kad neliktų tarpų. Tokį darbą reikia dirbti komandoje: vienas padaro duobutę, kitas teisingai įkiša medžio šaknis bei suspaudžia žemes. Į hektaro biržę buvo paruošta 4 000 eglaičių sodinukų.

Po darbų vaikų laukė staigmenos ir žaidimai, po kurių kiekvienas buvo apdovanotas prizais bei saldumynais. Talkininkai buvo vaišinami lauko virtuvėje virta grikių koše, raugintų kopūstų sriuba bei karšta žolelių arbata.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*