Naujausios žinios

Petro Dzedulionio paroda Musninkų varpinėje

Steponas Mažrimas

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Tęsiasi išskirtinai gražus pavasaris Lietuvoje, tęsia savo tradicijas ir Musninkų „Spindulio“ bendruomenė. Ramią šeštadienio pavakarę apie senąją varpinę šurmuliuoja musninkiečių ir svečių būreliai, iš varpinės sklinda smuiko melodija, akordeono garsai. Bet ne į klasikinės muzikos koncertą šiandien patraukė visi tie, kuriems rūpi ne tik darbai ir daržai. Šiandien – susitikimas su dailininku (ir pagal gražią tradiciją) mūsų kraštiečiu Petru Dzedulioniu. Dailininkas kilęs iš Pamusių kaimo, baigęs Širvintų vidurinę mokyklą, atrodo, vis dažnesnis svečias savo gimtinėje – pernai surengė parodą Lapelių bendruomenei, štai dabar pradžiugino ir musninkiečius.

Smulkiau apie dailininko kūrybos kelią papasakojo žmona, taip pat dailininkė, bet visada besistengianti kuo geresnes sąlygas sukurti savo vyrui, kuris, anot jos, „negali netapyti“. Kaip vėliau paaiškėjo, jog ne vienas atvykęs pasigrožėti šia paroda turi įvairių ryšių su dailininku. Štai su gėlių puokšte prieina ir naujų kūrybinių sumanymų linki inteligentiška širvintiškė – pasirodo, ji – Petro buvusi auklėtoja, ne menininkė (kaip pati prasitarė), o puiki matematikė (kaip visi žino) mokytoja Palmira Puzinaitė, iki šių dienų išsaugojusi anų dienų dailininko autoportretą. Šiltu, nuoširdžiu žodžiu ir tiesiog vardu į dailininką kreipiasi Alfonso Petrulio gimnazijos dailės mokytoja Valentina Brazaitienė – ir nieko čia keisto – juk ji tikra dailininko pusseserė. Ir atrodo, savaime suprantama – kur renginys ir gražūs žmonės, ten ir kitas mūsų kraštietis, fotomenininkas Jonas Lučiūnas, visada kupinas naujų sumanymų, nuolat pasirengęs įamžinti švenčių akimirkas, „pagauti“ ypatingas dalyvių nuotaikas.

Po oficialiosios dalies renginio dalyviai neskubėjo skirstytis, nes galėjo pasiklausyti klasikinės muzikos mini koncerto, kurį surengė jau beveik „Spindulio“ visateisis narys smuikininkas Sigitas Rubis ir jo kolega akordeonistas Danielius Rozovas, be to, neformalioje aplinkoje prie arbatos puodelio pabendrauti su dailininku.

Visi dalijęsi įspūdžiais apie parodą vieningai tvirtino, jog tai šilti, paprastumu ir harmonija dvelkiantys paveikslai arba beišnykstančio mūsų senojo kraštovaizdžio istorija, kaip pastebėjo buvęs Petro mokytojas Leonas Vaicekauskas. Pajausti jų grožį gali kiekvienas – todėl parodos žiūrovai ne tik mokytojai ir gydytojai, bet ir tiesiog seneliai bei jų anūkai. Taigi „Spindulys“ lieka ištikimas sau – ir šį sezoną pasiryžęs išlaikyti kultūrinę veiklos kryptį.

Musninkų bendruomenės „Spindulys“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*