Naujausios žinios

Pilietinė iniciatyva „1 000 Vilties kilometrų “ (vaizdo įrašas)

Apniukusį liepos 2-osios sekmadienio rytą prie prekybos centro „Maxima“ suūžė, suburzgėjo pulkas motociklų. Į Širvintas atvyko akcijos „1 000 Vilties kilometrų“ dalyviai. Apie 70 motociklininkų ekipažų, tarp jų ir „1 000 Vilties kilometrų“ organizatorės Astos Mačiulaitienės ekipažas, pasiskirstę į dvi grupes, atvyko rinkti aukas Šv. Pranciškaus onkologijos centro išlaikymui. Pasak akcijos organizatorių, važiavimas per Lietuvos miestus – tai išbandymas motociklininkams bei žinios paskleidimas, kad sergantieji vėžiu nėra vieni ir sveikieji pasiruošę jiems padėti. Šiais metais aštuntąjį kartą tūkstantis kilometrų važiuojama su žinia apie pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems bei jų artimiesiems. Ši akcija prasidėjo Klaipėdoje ir pasiekė Širvintas, Vilnių, Ukmergę, Tauragę, Jurbarką, Marijampolę, Alytų, Trakus, Anykščius, Panevėžį, Tytuvėnus, Telšius, Plungę.

Pirmojo ekipažo dalyvis ir rėmėjas Erikas Gembickis iš Vilniaus pasakojo, kad šių metų akcijoje dalyvauja įvairiausių profesijų žmonės ir pranciškonų vienuolis brolis Evaldas, ir stambių įmonių vadovai, ir laisvieji menininkai, ir eiliniai darbuotojai, ir jaunimas. „Mūsų gretos vis gausėja. Nuo pirmųjų šešių ekipažų išaugo iki 70. Praėjusiais metais užsibrėžėme tikslą surinkti 3 000 eurų ir surinkome daugiau kaip tris tūkstančius. Tai šiemet gerai būtų surinkti bent tiek pat,“ – pasakojo Erikas.

Šiemet akcijos dalyviai Vilniuje susitiko su Prezidentu Valdu Adamkumi. Šis susitikimas paliko gerą įspūdį ir įkvėpė dalyvius keliauti toliau nepaisant visiškai peršlapusių drabužių ir dėl drėgno oro mažai susirinkusių aukotojų. Širvintiškiai akcijos dalyviams buvo dosnūs. Kiekvienas išklausęs aukas renkančiųjų pasakojimą apie Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą, ten dirbančius savanorius ir jų pasišventimą, vykdant kilnią misiją – neatlygintinai teikti dvasinę, psichologinę ir socialinę pagalbą onkologiniams ligoniams bei jų artimiesiems, negalėjo likti abejingas ir įmetė kas vieną, kas kelias monetas į aukų dėžutę. Dosniausiems aukotojams buvo įteiktos dovanėlės – angeliukai- magnetukai, ant kurių lotyniškai parašyta „Viskas vien iš meilės“. Prie Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklos galima prisidėti įvairiais būdais: pirkti įvairią atributiką, marškinėlius, apyrankes, pakabukus, mesti į aukų dėžutę pinigus ar prisijungti prie akcijos dalyvių ir riedėti 1 000 kilometrų per Lietuvos miestelius.

Kas nespėjo atvykti į akcijos vietą Širvintose, šiam centrui gali paaukoti pavedimu į sąskaitą banke:

VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centras. Savanorių g. 4, Klaipėda LT-92291.

Įmonės kodas: 300502187, AB DnB bankas, sąskaitos Nr. LT68 4010 0418 0033 2253,

SWIFT: AGBL LT2X. PAYPAL mokėjimo būdas: per www.paypal.com adresu: akerpyte@gmail.com.

Ši idėja prieš aštuonerius metus kilo palangiškiui motociklininkui Adomui Benečiui. Idėja materializavosi į „1 000 Vilties kilometrų“ akciją, kurios tikslas – važiuojant 1 000 kilometrų, stabtelėti įvairiuose miesteliuose ir pristatyti žinią apie Klaipėdoje veikiantį Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame teikiama nemokama dvasinė ir psichosocialinė pagalba visiems, išgirdusiems onkologinės ligos diagnozę bei jų artimiesiems. „1 000 Vilties kilometrų“ organizatorė Asta Mačiulaitienė sako, kad akcijos tikslą, motociklininkų dalyvavimą atspindi frazė – OMNIA PROPTER AMOREM – viską, ką mes darome, darome tik iš meilės artimui, sergančiam ir mus supančiam pasauliui.

 Nuotraukos ir vaizdo įrašas A. Bagočiūnienės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*