Naujausios žinios

Pirmą kartą Ukmergėje – socialinių lyderių pusryčiai

Bendruomenės įsitraukimas sprendžiant socialines problemas: ar misija įmanoma?

Vasario 22 dieną (ketvirtadienį) įvyks pirmieji „Socialinių lyderių pusryčiai“ Ukmergėje, į kuriuos kviečia „Geri norai LT“ komanda, vykdanti socialinių verslų skatinimo ir vystymo projektą, remiamą Britų tarybos Lietuvoje.

„Socialinių lyderių pusryčių“ iniciatyvos autorės „Geri norai LT“ partnerės organizacijos organizacijos „Reach for Change“ vadovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer ir socialinio verslo inkubatoriaus „Advanced So“ vadovė Renata Matkevičienė kviečia kitaip pažvelgti į visuomenę kamuojančias socialines problemas, skatinant bendruomenės narius įsitraukti į problemų sprendimą. Užsienio, ypač Jungtinės karalystės ir Skandinavijos, šalių pavyzdžiai įkvepia ir Lietuvoje ieškoti inovatyvių būdų socialinėms problemoms spręsti. Vienas iš tokių pavyzdžių – Violetos Masteikienės viešosios įmonės „GMM projektai“ inicijuoti ir jau pamėgti projektai „Draugų uogienė“ ir „Spalvoto meduolio diena“. Šie projektai skirtingi, tačiau jų rezultatas – dalis gautų pajamų už parduotus meduolius ir uogienes išleidžiamos vaikų svajonių įgyvendinimui, pagalbai šeimoms, kurios prisidėjo prie uogienių gamybos. Apie savo patirtį socialiniame versle Violeta papasakos susitikimo metu.

Socialinio verslo užduotis ne tik surasti sprendimus bendruomenės socialinėms problemoms – paskatinti neįgaliųjų įtraukimą į įvairias veiklas, sukurti darbo vietas bendruomenėje užtikrinant įtraukimą tų, kurie praradę darbo įgūdžius, suteikti aktyvių bendruomenės narių pagalbą tiems, kurie negali savimi pasirūpinti, ir kita. Socialinio verslo kaip ir tradicinio verslo siekis – gauti pajamas, tačiau tarp jų yra didžiulis skirtumas: socialiniai verslai matuoja poveikį visuomenei – įgyvendintų vaikų svajonių skaičius, pakeistas požiūris į neįgaliuosius, žmonių, įtrauktų į paslaugų bendruomenės nariams teikimą žmonių skaičius ir pan.

Lietuvoje nėra priimta garsiai kalbėti apie socialinį verslą, o tie, kurie kalba, dažnai susiduria su visuomenės abejingumu arba priešiškumu dėl panašią veiklą vykdančių organizacijų neskaidrios ir nesąžiningos veiklos. Organizuodami „Socialinių lyderių pusryčius“ siekiame didinti aktyvių žmonių žinias apie socialinį verslą, dalindamiesi sėkmingų socialinių verslų pavyzdžiais norime didinti supratimą ir bendruomenės didesnį įsitraukimą sprendžiant socialines problemas ir tuo pačiu kuriant stipresnius santykius tarp bendruomenės narių, – teigia Renata Matkevičienė, Advanced So vadovė ir Geri norai LT partnerė.

„Geri norai LT“ socialinių lyderių pusryčius organizuoja jau trejetą metų, o nuo praėjusių metų pokalbius su aktyviais bendruomenės nariais apie socialinių problemų sprendimą steigiant ir vystant socialinius verslus siekiama perkelti iš sostinės į kitus Lietuvos miestus. Socialinių lyderių pusryčių svečiais buvo Lietuvos ir užsienio šalių politikai, socialinių verslų steigėjai, nevyriausybinių ir verslo organizacijų darbuotojai ir ekspertai.

„Socialinių lyderių pusryčiai“ vyks vasario 22d., 10 val. Ukmergėje, Kauno g. 43, Optima 13 picerija.

Fotografijoje: VšĮ „GMM projektai“ vadovė Violeta Masteikienė (nuotraukos autorė Alina Ožič, Lietuvos žinios)

Daugiau informacijos: Renata Matkevičienė 868788307, renata@gerinorai.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*