Naujausios žinios

Po eglės įžiebimo

Kalėdinės varžytuvės, kieno eglė gražesnė, jau prasidėjo. Širvintos vienos iš pirmųjų su Rokiškiu įžiebė savo mieste eglę. „Širvio“ redakcijos žurnalistai yra taip įsisukę į savanorišką veiklą, kad ramia sąžine šį momentą užfiksuoti paliko respublikinei žiniasklaidai ir nusprendė eglę apžiūrėti po įžiebimo.

Tikriausiai tikitės kritikos dėl pompastikos, begalės šviesulių, už kuriuos teks patiems rajono gyventojams susimokėti, kainų. Ne. Nesitikėkite. Neverta kritikuoti, nes dabartinių įvykių ir bėgimo paskui madą neįmanoma sustabdyti kaip upės tėkmės. Pirmiausia rajono valdžia ne tokia, kuri galėtų ignoruoti mados tendencijas ir pultų ieškoti naujų iššūkių. Kita vertus, jei stovėtų aikštėje ne eglės dekoracija, o tikra žaliaskarė arba karkasas būtų dekoruotas eglių šakomis, gamtos mylėtojai trimituotų, kad nesaugoma gamta, kertamos eglės. Kaip bebūtų, vis kažkas netiktų. Tad šįkart tiesiog pasimėgaukime eglės įžiebimo organizatorių kūrybiškumu.

Savo kelionę pradėkime ne prie spindinčios eglės, o elfų namelio, esančio paplūdimy. Smalsuolių nemažai susirinkę. Kas fotografuojasi prie žibančio elnio, kas užėję į elfų namelį rašo, kas nemoka – piešia laišką Kalėdų seniui. Elfai maloniai padeda. Elfų namelyje šilta, jauku, jaučiama kalėdinė nuotaika: papuošta kalėdinė eglė, Kalėdų senio krėslas nuvargusiems ar norintiems įsiamžinti su elfais. Vaikams jau įdomu.

Keliaukime toliau tiltu. Pasitinka kalėdinių šviesų tunelis. Smagu, šviesu, žaisminga. Atvykusiems svetimkraščiams žibantis tunelis primena Pakruojo dvarą. Eikime toliau į naujai įrengtą miesto aikštę prie skulptūros „Širvinta“ (vietiniai ją vadina Maryte. Sakoma, kad jos prototipas – viena širvintiškė vardu Marytė). Šiandien skulptūra neapšviesta. Ne ji svarbiausia. Nors…

„O kokia eglė! Man gražu”, – sako pro šalį einanti mažametė, gal kokių trejų–ketverių metų. Išties graži eglės dekoracija. Šalia esanti karieta primena „Pelenės” pasaką. Žmonės fotografuojasi šalia elegantiškos, garbanomis papuoštos baltos eglės, nors labiau norisi rašyti ir sakyti eglės dekoracijos. Mes jau taip išlepome, kad norime matyti tik tobulą vaizdą. Į galvą šmėsteli mintis, jei vietoj šios dekoracijos stovėtų tikra eglė, kaži ar taip jau aikčiotume. Tikriausiai matytume tik jos kreivumą ir nuotaika jau nebūtų tokia žavinga. O taip jau yra, nes esame pagauti ir užliūliuoti mados – įžiebti kuo gražesnes eglės dekoracijas ir kuo anksčiau.

Prisiaikčioję ir prisifotografavę skanaujame karštos arbatos, šokoladu glaistytų vaflių. Gardu. Atsipalaidavę šnekučiuojamės. Regis, valanda prabėgo kaip akimirka. Laikas eiti namo. Vėlu. Paliekame šurmuliuojančią, kalėdine nuotaika alsuojančią aikštę.

Grįžtame namo ruoštis adventui. Pinsim vainiką, kiekvieną sekmadienį degsim vis po žvakelę laukdami šv. Kalėdų. Ir Jums, mielieji skaitytojai, linkime ne mase virsti ir paskęsti mados diktuojamame neva kalėdiniame šurmuly, netapti nuolaidų ir dovanų įkaitais, o aplankyti artimą, sergantį, pasirūpinti likimo nuskriaustuoju. Adventas jau prasidėjo.

„Širvio“ nuotraukos

1 Comment on Po eglės įžiebimo

  1. Ačiū jums už tikslius pastebėjimus. Tai tik Kalėdinės dekoracijos, nors ir gražios.Džiaugtis reiktų bendravimu nuoširdžiu, širdžių šiluma,geru žodžiu, o ne žybsinčiomis lemputėmis. Mano nuomone tai tik pinigų švaistymas.Mūsų rajone šiuo metu yra gėrio parodija.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*