Naujausios žinios

Policijos komisariatas pristatė praėjusių metų rezultatus

Andželika Bagočiūnienė

A. Bagočiūnienės nuotrauka

Straipsnis paskelbtas laikraštyje „Širvis“ 2021 m. kovo 25 d.

Tiek šie, tiek praėjusieji metai ženkliai pakoregavo visų mūsų bendravimo būdus. Priversti kiek įmanoma mažinti fizinių kontaktų net nuolat sargyboje stovintys pareigūnai. Kovo 18 dieną kiek neįprastai, nuotoliniu būdu vyko Širvintų rajono policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas, kurio metu buvo pristatyta 2020 metų policijos veiklos ataskaita bei išsakytos prioritetinės 2021 metų veiklos kryptys.

Ataskaitos išklausyti prisijungė Širvintų rajono savivaldybės vicemerė Janina Pažusienė, Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 7-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gintas Vaičiūnas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Puskunigis, Širvintų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Skardžius, Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus (Širvintose) vyriausioji specialistė Lina Ožiūnienė, vietinės žiniasklaidos atstovai bei kiti socialiniai partneriai.

Širvintų policijos komisariato policijos atstovai viršininkas Sigitas Urbonas ir pareigūnė Kristina Simonavičienė pristatymuose paminėjo, kad praėjusiais metais užfiksuota daugiau administracinių nusižengimų ir kone dvigubai išaugęs nusižengimų skaičius. Vaiko teisių apsaugos pažeidimų srityje praėjusiais metais neapsieita be smurto artimoje aplinkoje. Pristatantieji džiaugėsi, kad ištyrimų laikas ženkliai paspartėjo, o ištyrimų skaičius taip pat džiugina. S. Urbonui praėjusiais metais labiausiai įsiminė įvykis dėl gyvūnų priežiūros bei tinkamo laikymo sąlygų pažeidimų. Jis teigė, kad toje situacijoje policija susitvarkė puikiai ir yra pribrendusi profesionaliai veikti ir išlaikyti rimtį, nesiveliant nei į vieną konflikto pusę. Viršininko taip pat buvo pagirtas rinkiminis laikotarpis, nes nė vieno nusiskundimo iš gyventojų nebuvo gauta.
Karantino laikotarpiu Širvintų rajone dėl karantino sąlygų pažeidimų įskaitant ribojimų, kertant savivaldybių ribas, buriavimosi, kaukių nedėvėjimo pažeidimus viešose vietose buvo surašyti 45 protokolai.

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 7-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras G. Vaičiūnas policijos pareigūnus ne tik sveikino su geru bei produktyviu darbu, bet atvirai išsakė ir kritikuojančių pastabų. “…buvo akcentuojamos veikos – smurtas artimoje aplinkoje, neblaivių vairuotojų vairavimas. Ar vedate tokią statistiką, kiek buvo pradėta nusikalstamų veikų smurto artimoje aplinkoje ir kiek jų po to nepasiteisino. Tokioje veikoje yra sulaikomas asmuo, o didele dalimi Respublikos mastu veika nepasitvirtina, kaip tada dėl žmonių teisių pažeidimo, teisėtumo klausimas… Prašymas – ne automatiškai sulaikyti žmogų, o realiai įvertinant situaciją. /…/ neišgirdau duomenų apie nusikaltimus elektroninėje erdvėje, norėjosi išgirsti, su kokiomis problemomis susiduria Širvintų policijos komisariatas. Neišgirdau dėl narkotinių medžiagų nusikalstamų veikų tyrimo pasiektų rezultatų, ar jų Širvintų rajone nėra, ar sunkiai tiriama…“ – kritikavo vyriausiasis prokuroras. G. Vaičiūnas, baigdamas pasisakymą, palinkėjo komisariatui išlikti ir gausėti.

Atsakydamas į prokuroro pasisakymą, viršininkas S. Urbonas teigė, kad praėjusiais metais buvo baigti du tyrimai dėl narkotinių medžiagų laikymo bei vartojimo pažeidimų. Pabaigoje padėkojo visam kolektyvui už sunkų darbą bei išvardino uždavinius, iškeltus šiems metams. Didžiausias dėmesys bus skiriamas operatyvumui bei atliekamų tyrimų kokybei stiprinti dėl kovos su akcizų pažeidimais.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*