Naujausios žinios

Portalui www.sirvis.lt – VIENERI!

Sveiki, brangūs ir ištikimi skaitytojai, rėmėjai ir bendraminčiai!

Portalui www.sirvis.lt  jau vieneri! Šia proga sveikiname Jus visus.  

2015 metais rugpjūčio 30 d.  buvo paskelbtas pirmasis mūsų straipnis „…neverta dėl penkių vaikų laikyti mokyklos“. Kas galėjo pagalvoti prieš kokius gerus metus, kad Širvintų krašte bus įkurtas precedento neturintis portalas, kuriame darbuosis įvairių specialybių savanoriai. Tikriausiai niekas net tokių minčių neturėjo, o ypatingai savanoriai, kad savo laisvalaikį skirs tokiai aktyviai veiklai – pilietinės žiniasklaidos puoselėjimui. Iš tiesų mes labai džiaugiamės, kad portalas gyvuoja jau metus ir kaskart vis populiaresnis. Jeigu 50-ąją gyvavimo dieną kasdien lankėsi po 500 skaitytojų, tai po metų kasdien sulaukiame po 700–800 skaitytojų, o įdomius straipsnius „Facebook“ paskyroje perskaito daugiau kaip tūkstantis lankytojų.

Šiandien norėtųsi dar kartą atsigręžti atgal ir drauge prisiminti patirtus iššūkius, išbandymus ir džiaugsmus. Prisimindami portalo įkūrimo priešistorę, dažnai šypsomės ir džiaugiamės, kad po valdžios socialinės neteisybės akcijos, suorganizuotos prieš globėjus, labai greitai susibūrė bendraminčiai ir nusprendė steigti portalą www.sirvi.lt, kuriame būtų viešinama objektyvi rajono situacija. Žinoma, pradžia nebuvo lengva. Pirmiausia turėjome išmokti tinkamai užduoti klausimus, suvokti žurnalistinio stiliaus ypatumus, kalbinti žmones, įstaigų vadovus, savivaldos atstovus. Prisistatydami, kad esame naujojo portalo www.sirvis.lt žurnalistai, ne vienam sukeldavome juoką. Auklėjo mus, kad reikia mokslus baigti, gerą pundą druskos suvalgyti, kol tapsime tikrais žurnalistais, ir apskritai nepasitikėjimą kėlė naujas portalas ir tikroji jo atsiradimo priežastis. Mat žmonės yra nepatiklūs. Anot jų, deklaruojama viena, o gal už to slypi politika ar dar kokie mistiniai sumanymai. Šiandien jau galime pasidžiaugti, kad daugelis abejonių skaitytojams buvo išsklaidytos. Tai padarė baltų varnų būrelis. Kodėl baltų varnų? Ogi suraskite jūs tokius aktyvius ir pilietiškus žmones, kurie ne tik algos už darbą neprašo, bet ir patys remia, į mokymus nuolatos važiuoja, skatina kitus rašyti. Norime pasigirti, kad šiemet pavyko parengti projektą „Tautinio tapatumo ugdymas per žiniasklaidos priemones“, kurį iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF), šiam projektui skyręs 5 tūkst. eurų.

Didžiuojamės, kad turėjome garbės susipažinti ir pasimokyti iš žiniasklaidos liūtų: žurnalisto, laidų vedėjo, viešojo kalbėjimo konsultanto Ryčio Juozapavičiaus, Žurnalistikos instituto direktoriaus Deimanto Jastramskio, filosofo, „Bernardinai.lt“ redaktoriaus Andriaus Navicko, profesorės Ainės Ramonaitės, „Info TV“ vedėjo Viktoro Jakovlevo, „Kupiškėnų minčių“ redaktorės Nidos Šulcienės. Teko dalyvauti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos seminare „Politiniai rinkimai ir žiniasklaida“. Net vienerių metų portalo gimtadienį šventėme besimokydami sprendimų žurnalistikos drauge su LRT radijo žurnalistėmis Vaida Pilibaityte ir Audra Čepkauskaite, „15min.“ žurnalistu Alvydu Januševičiumi.

Istorija fiksuoja ir patvirtina, kad viskas atsikartoja, tarsi spiralės principu. Ir tai tiesa. Dažnai jaučiamės it pogrindininkai, gyvenantys gūdžiu sovietmečiu ar knygnešiai, spaudos draudimo laiku, kai reikia viešinti,  skelbti, aprašyti rajono skaudulius, socialines neteisybes ar viešinti informaciją slapyvardžiais ar be pavardžių. Kol kas kitaip negalime elgtis. Valdžia žmones gąsdina, netiesiogiai grasina padariniais šeimos nariams, giminaičiams, arba gyventojai nenori turėti problemų, trokšta ramiai gyventi. Bet mes jau džiaugiamės, kad žmonės drąsėja: jie rašo ir rašo aktualiomis temomis, aktyviai komentuoja, dalinasi „Facebook“ paskyroje. diskutuoja nors ir be vardų. Labai esame dėkingi ištikimam mūsų komentatoriui „Stasiui“, kurio kritika yra gana taikli ir protinga, o pastabos naudingos. Esame dėkingi Laimutei Dzedzevičienei, kuri aktyviausiai dalinasi mūsų straipsniais „Facebook“ paskyroje. Mūsų gretas papildė aktyvūs informaciniai rėmėjai. Vienas iš jų – Virginijus Sarpauskas. Nuoširdžiai dėkojama mūsų finansiniams rėmėjams. Akivaizdu, kad mes esame reikalingi, mus žino, skaito ir jau pripažįsta.

Vienas iš sunkiausių išbandymų – surasti bendrą kalbą su Savivaldybės vadovais. Kai pradėjome kalbinti Savivaldybės vadovus,tarsi, atsitrenkdavome į sieną – tylos sieną. Nors siųsdavome klausimų, tačiau atsakymų ne visada sulaukdavome. Mus ignoruodavo. Per metus, nors ir sunkiai, tačiau jau dažniau sulaukiame atsakymų į užduotus klausimus. Esame kviečiami dalyvauti viešųjų pirkimų apklausose informacijai skelbti. Kartą yra tekę išklausyti priekaištų lavinos dėl to, kad neva skleidžiame tikrovės neatitinkančią informaciją apie Savivaldybės vadovus. Labai gaila, kad vienam skaitytojui susidarė toks įspūdis, tačiau mūsų misija yra užsiimti ne purvasklaida, o pateikti objektyvią ir neiškreiptą informaciją. Jei rajono vadovai daro gerus darbus, mes garsiname juos, jei blogus – viešiname. Skelbdami kiekvieną informaciją visada vadovaujamės Lietuvos Respublikos Konstitucijos 26 straipsniu, kuriuo apibrėžiamos laisvės ribos – „Žmogaus laisvė (…) negali būti apribota kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę (…).“ Tad esame už tai, kad rajone dominuotų piliečių žiniasklaida, ugdanti ne ciniškumą, o optimizmą ir pagarbą žmogui.

O šias savo mintis norėtųsi baigti Antuano de Sent Egziuperi žodžiais: „Myliu karį, stovintį tarp švilpiančių kulkų. Jei nėra drąsos, aš neturiu kareivių.“ Būkite drąsūs ir ryžtingi!

„Širvio“ savanoriai

4 Comments on Portalui www.sirvis.lt – VIENERI!

  1. Sveikinimai. Sėkmės Jums.

  2. Tai jau metai. Koks tas laikas greitas. Sveikinu. Darote gerą darbą.

  3. Ištvermės ir išminties.

  4. Nuoširdžiausiai sveikiname ir linkime sėkmės visiems mums naudingoje veikloje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*