Naujausios žinios

Prailgintos vasaros malonumai

Straipsnis buvo išspausdintas  rugpjūčio 30 d. laikraščio „Širvis“ 34-ame šių metų numeryje.

Sveiki, mielieji mano. Nežiūrint, kad už lango pliaupia lietus ir namuose kartais jau norėtųsi prisiglausti prie šilto radiatoriaus, visgi gyvenimas yra gražus ir mes sau galime jame leisti viską ir džiaugtis visais malonumais. O jeigu jūs, mielieji, norite man paprieštarauti ir pabambėti, kad vasara nūnai šalta ir lietinga, šiltiems kraštams nėra pinigų, o be to, dar ir sveikata šlubuoja, vadinasi, darau išvadą, kad televizinės reklamos metu jūs išeinate į virtuvę išsivirti arbatos ar net spėjate nubėgti pas kaimynę druskos pasiskolinti – reklamos juk, anot jūsų, yra ilgos ir nuobodžios. Sutinku, kad ilgos, bet nesutinku, kad nuobodžios. Atvirkščiai, jos yra labai spalvingos ir informatyvios. Štai viena byloja, kad vasarą be šašlyko gyventi tiesiog neįmanoma. O jei jūsų skrandis ir kepenys su tuo nesutinka, vaistinėse yra puikių priemonių: vos porą tablečių ir mėgaukis šašlykais, torčiukais bei visais kitais gardumynais. O dėl šaltos vasaros reklamos kūrėjai irgi turi ne vieną puikų pasiūlymą. Pasirodo, visai paprasta yra vasarą pratęsti, sakykim, iki Visų šventųjų dienos arba net ir Kalėdų. Kaip tai padaryti? Vienas juokas: tereikia paimti greitąjį kreditą ir už gautus pinigus leistis į nuotykius bent tris mėnesius. Kas po to? O po to, tai jau, žinokite, iškart stos gūdi žiema, nes reikės pradėti kredito grąžinimo procesą. Bet užtat kokie smagūs bus tie trys prailgintos vasaros mėnesiai! Dėl jų verta bus ir prailgintą žiemą gyventi. Tiesa, mano bičiulis vis pyksta tas reklamas žiūrėdamas ir bamba, kad jas reikėtų uždrausti kaip kokią kenkėjišką propagandą. Bet aš jam atrėžiu, kad gražiai pagyventi, nors tris mėnesius, niekam neuždrausi. Jei ne visagalė reklama, tai ir šiandien nežinotume, kad galima vasarą prailginti. Ačiū reklamos kūrėjams.

Iš reklamos meno genijų mokosi net ir politikai. Pastaruoju metu jie vis reklamuoja (atsiprašau, rimtai žada) ne tik sustabdyti emigracijos srautą, bet ir sugrąžinti tėvynėn jau išvykusius. Nežinau, kokiame sapne jie grąžinimo priemonių planą susapnavo, bet net ir ašai juo nebetikiu, nors anksčiau šventai tikėjau viskuo, ką išgirsdavau per televizorių. Bet kai šnektelėjau su vienu kitu atostogauti parvykusiu emigrantu, tai supratau, kad visos tos politikierių kalbos ne daugiau, nei reklaminiai triukai ir jos turėtų skambėti ne rimtose laidose, o reklaminiuose blokuose, drauge su vasaros prailginimo seansais. Kaip ir visi kiti pažadai: reformuoti aukštojo mokslo sistemą, padidinti algas ir pensijas, atpiginti vaistus ir maisto produktus ir t. t. Ak, kaip gražiai jie skamba bežiūrint televizorių ir kaip greitai subliūkšta susidūrus su tikru, ne reklaminiu, gyvenimu.

Tiesa, ir mūsų miestelyje ne visiems reklama patinka. Štai neseniai mūsų gimtinę pareklamavo svečios šalies televizininkai. Jau taip gražiai tenai apie mūsų miestelį jie kalbėjo ir įdomiausias vietas rodė, kad net širdelė salo bežiūrint. Bet padarė jie vieną didelę klaidą – nepaminėjo nė trumpiausiu žodeliu mūsų valdovės skaidriausiosios. Tai šit jinai pati ir josios vasalai taip užsirūstino, kad net tarptautinį skandalą dėlei to sukėlė. Žinia, iš kur svečiai galėjo žinoti apie miestelio papročius? Visa kaltė tenka tiems, kurie tuos svečius priėmė ir nepaaiškino vyraujančios tvarkos – be valdovės pašlovinimo čia toli nenueisi. Ir mano bičiulis jau buvo pradėjęs panikuoti: pas jį netrukus žada atvykti svečių iš užjūrio, tad jisai išsigando, kad po miestelį negalės jų pavedžioti, nes pamačiusi valdovė gali užsirūstinti. Bet aš jį nuraminau, pasiūlęs dvi išeitis. Pirma: vaikštant po miestelį, kuo dažniau ir garsiau valdovės vardą minėti ir šlovinti. Arba tiesiog nuvežti svetelius į kaimyninį miestelį, juk koks jiems skirtumas, kur pasivaikščioti? Ašai pats rinkčiausi antrąjį variantą: ir miestelis gražus, ir skandalo niekas nekels. Dar nekenktų svečiams patarti geriau jau reklaminio filmuko nekurti ir neskelbti. Kad naujo tarptautinio skandalo nesukeltume netyčia. Tad gražios jums prailgintos vasaros, mielieji, susitiksime po savaitės.

Jūsų Varpininkas – vasaros malonumų mėgėjas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*