Naujausios žinios

Pranašystės dovanos

Nomedos Drazdienės koliažas

Ir ką tu pasakysi: didis pranašas atsirado mūsų tarpe ir ne kitaip. Čia ašai jau būsiu toks nekuklus ir pasigirsiu, kad mano įžvalgos prieš ketverius metus, panašu, kad išsipildys dabartinėmis dienomis. Apie ką čia ašai, galvojate, mano mielieji? Ogi spirgu ir savo kailyje netveriu, laukiu nesulaukiu, kada gi Širvintų karalystėje bus įvestas tasai tiesioginis valdymas. Kai pagalvoju, mūsų valdovė skaidriausioji seniai tam ruošėsi: į Europos kongresą deleguota buvo (čia prieš tuos ketvertą metų, kai ašai apie tiesioginį valdymą čirškėti ėmiau), tai va dabar jau planas chuliganas, kaip pasinaudoti nevykusiais opozicionieriais ir prisikviesti pas mus tiesioginį valdymą. Gal susimylės geroji ir naujoji, mūsų karalystės subtilumus išmananti, Vidaus reikalų ministerė ir suteiks tokią privilegiją. Tik pamanykit, mielieji, ne pirmą kartą Lietuvoje mes nuskambėsim ir būsim įtraukti į visus vadovėlius pavyzdžiu, kaip reikia prisišaukti tiesioginį valdymą. Tas mūsų skambėjimas toks melodingas, kaip kažkada teko jaunystėje deklamuoti: „Lietuva skambės tautų brolijoj, TSRS skambiausioji styga“. Taip ir mūsų karalystė su josios valdove skambam ir skambam, o jeigu prityla tas skambesys, tai tuojau kas nors yra nuveikiama, kad skambesys nenutiltų.

Kai pagalvoju, mielieji mano, taigi manau, kad čia yra ir bendro valstybinio intereso, pasižiūrėti iš vidaus, kaip čia mūsuose tvarkomasi, kad žmonės patenkinti ir laimingi, kad visi aplinkui drąsūs, nebijantys pasakyti ką galvoja, kad projektas projektą veja ir nesvarbu, kad tas nelaimingas baseinas be vandens nuo vasario vis stovi ir nepripildomas, nors buvo kviečiama ir džiaugiamasi juo, o kur dar sudorota opozicija su vis nesusiprantančiais nariais. Juk tie patys Druskininkai kažkada buvę mūsų valdovės įkvėpėjais, šiuo metu irgi turėtų ko pasimokyti. Va Vijūnėlės dvaras, panašu, kad visgi bus nupūstas nuo žemės paviršiaus, o pas mus nieko niekas nepučia, o tik stato, tik džiūgauja, tik (gerai apie tą baseiną ašai jau buvau užsiminęs). Taigi pasimokys iš viršaus valdžia, tiesiogiai pavaldys mus, o mes gal nesutiksime pradžioje, pasispyriosim, galbūt kokių nuolaidų išsimušim iš jųjų ir jau tuomet bus kaip bus. O kaipgi valdovė mūsų, juk didžioji dalis mūsų be josios gyventi nemokėsim, kaip, kada, kur, ką daryti nežinosim. Juk istorijoje buvo tokių pavyzdžių, kai nebetekus vadovo, imdavo drebėti ir valstybių pamatai. Taigi, nepaleisim mes savosios valdovės, galbūt reikės kokį palaikymo vakarą suorganizuoti, ar kitaip savo ištikimybę parodyti. Nors, pagalvojus iš kitos pusės, valdovė galėtų palikti užduočių visose srityse, kad ne jai galva skaudėtų, o tai valdžiai iš viršaus, galgi netgi tasai Nelaimingasis vandens pagaliau prisipildytų, aikštė prieš valdovės darbo rūmus susitvarkytų, o ir kiti niuansai būtų sutvarkyti.

Reikės man nusilenkti savajai kaimynei Pranciškai, nes jinai daug naudingos informacijos gali turėti ir kartu suėjus, tik gink Dieve nieko blogo negalvokite, vieną kitą planelio apmatą padaryti: kaip prasčiokai savo ištikimybę galėtų prisiekti, juo labiau, kad sako ant nosies rudens derliaus šventė nusimato, ir jeigu tasai valdymas bus įvestas, tai būtų proga eilinį kartą pademonstruoti savo lojalumą.

Žinoma, sako, kad šuns balsas į dangų neina, ir gerai, kad taip yra, nes danguje gyventi nebūtų galima nuo amžino amsėjimo. Tai vat ir mąstau ašai, kad panašu, jog negausime mes tos dovanėlės, to valdymo iš viršaus. Viskas kainuoja, investicijos būtų didelės, o grąža nelabai aiški, gal pagrūmos piršteliu, lieps tajai opozicijai kartą sauskelnes pakeisti, žinduką duoti ir baigsis jų verkšlenimai, o valdovė pasirodys ir vėl kaip motušė, kuri viena ranka pirštu grūmoja, o kita glaudžia.

Et linksmas tas mūsų gyvenimas, įvykis po įvykio, naujiena po naujienos, žiūrėk, ir sulauksime naujų bandymų kištis į mūsų karalystės gyvenimą, bet su kiekvienu tokiu bandymu mes tampame gudresni ir mokėsime atskirti kur ir kaip, kas ir kodėl. O mano pranašystės pildysis ir toliau, nedings šios ir galbūt kitos kadencijos laikotarpiu. Reikalingas juk valdovei mūsų skaidriausiajai liaudies balsas, kad jaustųsi reikalinga ir svarbi.

Pranašystėmis pradedantis garsėti jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*