Naujausios žinios

Pratinimas prie puoduko: kaip ir kada?

Kūdikių priežiūros specialistė, bendruomenės „Sąmoningos mamos“ įkūrėja Giedrė Veličkienė.

Vaiko amžius

Iki 15-18 mėn., kol nėra išsivystęs loginis mąstymas, vaikai nesupranta priežasties ir pasekmės dėsnio, tad beprasmiška juos mokyti  naudotis puoduku. Iki šio amžiaus yra tik refleksas daryti tam tikroje vietoje, tam tikru metu, reaguoti į tam tikrus tėvų siunčiamus signalus, perprasti juos ir atsakyti į tą veiksmą. O 15-18 mėn. mažylis jau pasiruošęs naudotis savo smegenimis ir sąmoningai prašytis ant puoduko.

Puoduko atsiradimas namuose

Pažinties su puoduku momentas nulemia tolesnius santykius, tad pratinant vaiką prie puoduko, svarbu jo neįbauginti. Paprastai tėvai nuperka puoduką ir tikisi, kad vaikas žinos, kaip juo naudotis. Bet dažniausiai būna taip, kad vaikas užsideda puoduką ant galvos ar stumdo jį po kambarį kaip žaislą. Vaikai tikrai nežino, ką reikia daryti su puoduku. Apie puoduko paskirtį mažyliui turi papasakoti tėvai. Reikia pristatyti puoduką vaikui, pasakyti jo vardą, kad jis yra draugiškas, ir galiausiai parodyti, kaip juo naudotis. Vaikai mokosi iš pavyzdžių, todėl galima patiems sėstis ant puoduko, galima paimti kokį žaisliuką ir rodyti su juo. Jiems tada tai tampa suprantama ir galiausiai įprasta, nes mama, tėtis, mylimas meškiukas taip daro. Vadinasi, ir jis turi taip daryti.

Pratinimo pradžia

Kad vaikas įgytų poreikį šlapintis ant puoduko, jis turi suprasti, ką reiškia būti su šlapiomis kelnytėmis. Reikėtų stebėti, kas kiek laiko vaikas šlapinasi. Mažesniems vaikams tai būna 20-30 min., vyresniems 40-50 min. intervalai. Jei vaikas yra žindomas, jis gali ilgą laiką šlapintis ir kas 15 minučių. Reikia jį stebėti ir įvertinus tuos intervalus sodinti ant puoduko, kad vaikas imtų suprasti, jog galima daryti ne tik po savim, į sauskelnes, bet kad gali būti ir kitaip. Kas 15 minučių yra tik 4 kartai per valandą. Mes kartais elektroninį paštą dažniau pasitikrinam…

Visą straipsnį galite perskaityti sumanimama.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*